reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ból jajnika :(

staraczka_22

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Grudzień 2020
Postów
4 263
Hej dziewczyny, ostatnio mam długie cykle 37dni, w poprzednim cyklu miałam owulacje w 24dniu cyklu, dziś mam 19 dzień cyklu i tak mnie boli lewy jajnik, że nawet jak siadam to go czuje. Wzięłam aż nospe. Czy to możliwe, żeby to są tak silne bole owulacyjne? Do tej pory odczuwałam ból jajnika tylko w dniu owulacji. Czy bardziej jakieś przewianie, zapalenie, infekcja?
 
reklama
Między pierwszą a drugą ciążą miałam przerwę w braniu tabletek i owulacje miałam tak bolesne, że nie mogłam siadać na tyłku przez jeden dzień (nie, nie wyolbrzymiam, prowadząc samochód musiałam siedzieć jednym półdupkiem w górze, taki to był ból).
Skąd masz pewność co do dokładnego dnia owulacji?
 
Hej dziewczyny, ostatnio mam długie cykle 37dni, w poprzednim cyklu miałam owulacje w 24dniu cyklu, dziś mam 19 dzień cyklu i tak mnie boli lewy jajnik, że nawet jak siadam to go czuje. Wzięłam aż nospe. Czy to możliwe, żeby to są tak silne bole owulacyjne? Do tej pory odczuwałam ból jajnika tylko w dniu owulacji. Czy bardziej jakieś przewianie, zapalenie, infekcja?
Oczywiście jest jak najbardziej szansa, że to ból owulacyjny. Jeżeli jednak, jest on dużo bardziej intensywny niż zwykle, to dla swojego spokoju skonsultowała bym się z ginekologiem. Bóle jajników to objaw np. torbieli. Myślę, że lepiej sprawdzić czy wszystko jest w porządku
 
Między pierwszą a drugą ciążą miałam przerwę w braniu tabletek i owulacje miałam tak bolesne, że nie mogłam siadać na tyłku przez jeden dzień (nie, nie wyolbrzymiam, prowadząc samochód musiałam siedzieć jednym półdupkiem w górze, taki to był ból).
Skąd masz pewność co do dokładnego dnia owulacji?
Robiłam testy owulacyjne i pierwszy pozytywny wyszedł w 23 dniu cyklu, więc przyjełam, że owu była w 24 i 8dpo zbadałam jeszcze progesteron, który wynosił 14,8:)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny, ostatnio mam długie cykle 37dni, w poprzednim cyklu miałam owulacje w 24dniu cyklu, dziś mam 19 dzień cyklu i tak mnie boli lewy jajnik, że nawet jak siadam to go czuje. Wzięłam aż nospe. Czy to możliwe, żeby to są tak silne bole owulacyjne? Do tej pory odczuwałam ból jajnika tylko w dniu owulacji. Czy bardziej jakieś przewianie, zapalenie, infekcja?
Witaj. Ja miałam taki straszny ból jajnika jak miałam torbiel. Nawet usiąść nie mogłam bo ból kierował się w stronę pleców. Po miesiączce wchłonął się
 
Robiłam testy owulacyjne i pierwszy pozytywny wyszedł w 23 dniu cyklu, więc przyjełam, że owu była w 24 i 8dpo zbadałam jeszcze progesteron, który wynosił 14,8:)

Ani testy owulacyjne ani aplikacje nie dają gwarancji owulacji, tylko ginekolog podczas monitoringu cyklu może stwierdzić, czy owulacja była :)
 
Między pierwszą a drugą ciążą miałam przerwę w braniu tabletek i owulacje miałam tak bolesne, że nie mogłam siadać na tyłku przez jeden dzień (nie, nie wyolbrzymiam, prowadząc samochód musiałam siedzieć jednym półdupkiem w górze, taki to był ból).
Skąd masz pewność co do dokładnego dnia owulacji?
A zrobilas coś żeby te bóle nie były tak silne, nie wiem jakieś tabletki czy to po prostu samo minęło? Tzn czy takie mocne bóle owulacyjne o czymś świadczą? :)
 
reklama
Do góry