reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

bole i dolegliwosci ciążowe /połączone tematy/

chudzielec

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
1 Kwiecień 2008
Postów
65
hej, u mnie dopiero w sumie 27 tydzien leci a mała potrafi tak bardzo wyglupiac sie w brzuchu, ze juz az boli, czasem martwie sie, ze to powod do niepokoju, a moze jej zle jest ? tez tak macie?
 
reklama
nie ma co się przejmować. Jeno dziecko przecież kopie mocniej, drugie słabiej, pewnie masz silniejsze i bardziej aktywne dzieciątko i tyle ;-)
a poza tym każda dziewczyna inny ma próg odczuwania ruchów.. ty może akurat bardzo dobrze odczuwasz ruchy, nawet te najlżejsze ;-)
 
Mój bobas równiez mocno kopie, zwłaszcza jak w nocy zmieniam pozycję z boku na bok .......daje mi wtedy mocno do zrozumienia, że wcześniej było mu wygodniej. Siła kopniaków rosnie bo rosną Nasze dzieci a co za tym idzie mają też mniej miejsca, ostatnio jak widziałam na USG jak maluch jest ściśnięty to się zastanawiałam: jak to jest możliwe, że wkłada sobie stopę do buzi :)
 
W tej ciąży dziecko mam bardzo brutalne. Już od kilku tygodni kopanie sprawia mi ból, oczywiście nie zawsze, ale jak aktywność jest maxymalna to to nic przyjemnego. W pierwszej ciąży syn był bardziej delikatny, choć rzadko też potrafił boleśnie kopnąć. Za to potrafił się mocno wypychać i "deformować" znacznie wygląd brzuszka. Teraz zdarzyło mi się to tylko raz, mąż oczy przecierał, że brzuch taki dziwny.
 
Ostatnia edycja:
Moja mała też daje czadu, oj daję. Jest już ułożona główką w dół i niestety najgorsze jest jak tą główką uderzy kilka razy 2-3 w spojenie łonowe- wtedy jeszcze dłuższy czas po boli a uczucie takie jakbym uderzyła się we wrażliwą część łokcia. Ja rozróżniam gdzie kopie rączkami a gdzie nóżkami i nieraz jak kopie w jakieś czulsze miejsce to potrafię jej te nóżki delikatnie przesunąć- jeszcze mam gdzie, bo za kilka tygodni już nie będę miała gdzie przesuwać i wtedy będzie się działo- ulubioną czynnością mojego synka w poprzednie ciąży jeżdżenie stópką po żebrach jak po tarce od wewnętrznej strony-luzik:-D:-D:-D:-D
 
i ja często odczuwam takie bolesne kopniaki, oprócz tego deformacje brzucha są na porządku dziennym :-D Mała się tak rozpycha, tak daje znać o sobie, że czasami myślę, czy ona kiedykolwiek śpi...
a najgorsze dla mnie są kopniaki po żebrach (na szczęście od kilku dni się nie zdarzają, bo Niunia się przekręciła pupką w dół). teraz z kolei odczuwam jakiś dziwny ucisk na żołądek.
im większa dzidzia tym masywniejsze kopniaki i bardziej zdecydowane ruchy, no ale co my na to poradzimy? dobrze, że dzieciaczki są tak ruchliwe, bo w innym przypadku martwiłybyśmy się o co innego...
 
Witam! Moje maleństwo też jest takie rozrywkowe chyba mało co odpoczywa bo kręci się we wszystkie możliwe strony a czasami jak kopnie to aż się dziwie, że ma być dziewczynka:)
 
reklama
hihihi , fajnie, ze nie jestem osamotniona, bo sa dni kiedy az sie zastanawialam czy jej tam niewygodnie az tak, a moze czegos jej brakuje, czasami zachowuje sie wrecz jakby chciala wyjsc natychmiast przez pepek (a ma tam grzecznie siedziec jeszcze ponad dwa miesiace conajmniej), ale widze, ze rosnie malenka w sile nic wiecej, ulubiona pozycja - w poprzek brzuszka mamy - wyciaganie nozek do granic wytrzymalosci brzucha to jej hobby
 
Do góry