reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bóle

ida7

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
11 Sierpień 2005
Postów
108
witam serdecznie!

Czy miałyscie bóle i "rwania" w pochwie a właściwie w okolicy kości łonowej.
Szczególnie nasilają się po wysiłku fizycznym.
I czy na tym etapie ciąży miałyście bóle kręgosłupa.

Pozdrawiam gorąco :laugh:

 
reklama
tak, ja mam co chwilę jakieś rwące bóle, ale podobno to normalne, bo miednica się "reorganizuje" :p

Do kości łonowej i spojenia łonowego jest przyczepiony mięsień prosty brzucha, który rozciągając się przez rosnący brzuch ciągnie właśnie w okolicy dolnego przyczepu.
 
Mnie najczęściej boli kość ogonowa. Dzieje się tak jak długo siedzę albo chodzę, a ulgę przynosi leżenie.
 
Ida7 takie bóle to normalna rzecz, niczym sie nie przejmuj, wszystko się rozciąga i nieźle pracuje. Pamiętaj tylko, zeby nie przeciążać się, odpoczywać i jak najczęściej kłaść nóżki do góry :)
 
Ja mam podobne dolegliwości. Ostatnio mam nawet kłopot wystać lub wysiedzieć w jednej pozycji, bo ciągle mnie coś gdzieś pobolewa, także kręgosłup. Aż się boję, co będzie, jak brzuszek zrobi się naprawdę duży...
 
Mialam lekkie bole krzyza tak gdzies w drugim miesiacu, myslalam ze to dopiero poczatek, ale potem wszystko przeszlo i do tej pory (odpukac) jest ok. Moze takie bole sa po prostu okresowe
 
na kręgosłup warto (oprócz masaży) wykonywac ćwiczenia rozciągajace i basenik - o ile gin nei ma nic przeciwko - super jest areobik wodny - woda wspaniale rozluźnia i masuje mięśnie
 
Bóle plecków a raczej chyba miednicy - tak i to coraz gorzej. A co do ćwiczeń to na stronie gazety wyborczej w wątku o ciąży - joga dla ciężarnych - super. Tylko ja na razie nie bardzo moge wstać a co dopiero ćwiczyć. Ale jak tak nie bolało - to ćwiczenia pomagały
 
reklama
Hej,

Jeśli chodzi o wszelakie bóle to przychylam się do wypowiedzi azika - basen i ćwiczenia rozciągające sprawiają cuda. ja miałam sporo problemów ale zaczełam ćwiczyć (niestety nieregularnie) i mi przeszło.

Spróbujcie - nie obiecuję cudów ale jest naprawdę warto
 
Do góry