reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cc bóle kręgosłupa

Dołączył(a)
11 Kwiecień 2021
Postów
3
Witam jestem w ciąży mam straszne bóle kręgosłupa z lewostronnym drętwieniem od góry co dołu wynik z rezonansu kręgosłup ledzwiowy to : Na poziomie L4-L5 obniżenie i dehydratacja krążka m-k. Centralno lewoboczna przepuklina krążka m-k penetruje do kanału kręgowego po tylniej powierzchni trzonu L-5, uciska worek oponowy (do 8mm w wym. AP) wraz z korzeniem nerwowym i ogranicza światełko zachyłka kanału kręgowego. Zatem kręgosłup szyjny to wynik : Na poziomie C5-C6 centralni dokanałowo uwypuklony krążek mk powoduje ograniczenie rezerwy płytowej rdzenia. Moje pytanie brzmi czy w tym przypadku są wskazania do cesarki? Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź czy któraś z was miała podobnie. Strasznie boję się drugiego porodu SN. W pierwszej ciąży podczas porodu umierałam z bólu kręgosłupa.
 
reklama
Nie mam tego samego co ty, jednak mam kręgozmyk stwierdzony lata temu. Bylam u jednego ortopedy i u drugiego, jeden stwierdził żebym nie histeryzowala i rodziła naturalnie, a drugi dokładnie mnie obejrzał, spojrzał na rezonans i stwierdził, że nie ma co ryzykować lepiej zrobić CC.
Na twoim miejscu znalazlabym ortopedę prywatnie, zasięgła jego porady i poprosiła o skierowanie na cesarkę. Ja nie żałuję, przynajmniej nie bałam się, ze coś mi się podczas porodu stanie.
 
Nie mam tego samego co ty, jednak mam kręgozmyk stwierdzony lata temu. Bylam u jednego ortopedy i u drugiego, jeden stwierdził żebym nie histeryzowala i rodziła naturalnie, a drugi dokładnie mnie obejrzał, spojrzał na rezonans i stwierdził, że nie ma co ryzykować lepiej zrobić CC.
Na twoim miejscu znalazlabym ortopedę prywatnie, zasięgła jego porady i poprosiła o skierowanie na cesarkę. Ja nie żałuję, przynajmniej nie bałam się, ze coś mi się podczas porodu stanie.
przy kregozmyku jest trochę inaczej niz z przepukliną. Jeśli kregoznyk jest w stronę rdzenia istnieje ryzyko przerwania rdzenia kręgowego.
Przepukliną modelijaca worek oponowy takiego ryzyka nie ma.

Dla mnie nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego. Jeśli jednak przy pierwszym porodzie miałaś mocne bóle może faktycznie warto pogadać z ortopeda może da skierowanie na cc. A ginekolog nie może wystawic?
 
przy kregozmyku jest trochę inaczej niz z przepukliną. Jeśli kregoznyk jest w stronę rdzenia istnieje ryzyko przerwania rdzenia kręgowego.
Przepukliną modelijaca worek oponowy takiego ryzyka nie ma.

Dla mnie nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego. Jeśli jednak przy pierwszym porodzie miałaś mocne bóle może faktycznie warto pogadać z ortopeda może da skierowanie na cc. A ginekolog nie może wystawic?
Niestety mój ginekolog kazał wybrać mi się do lekarza który zlecił badanie rezonansu. W moim przypadku zlecił Neurolog który po badaniach dał skierowanie do neurochirurga
 
Do góry