reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bolesne ząbkowanie

G

guest-1681834848

Gość
Witam mój maluch prawie 6 miesięcy , w 4 miesiącu wyszły mu dwa dolne ząbki i z tego co widzę to od 3 dni ruszył proces górnych jedynek.. Dziś zwłaszcza jest okropnie mały ciągle płacze , widać że go boli, próbowałam dawać mu schłodzony gryzak ale bardziej się denerwuje w ostateczności podałam mu lek camilia poleciła mi go znajoma. Czy po tym leku mogłabym mu podać o np. 21 paracetamol czy muszę odczekać książkowe 6 godzin ? Z tego co wiem to camilia to lek homeopatyczny i tak się zastanawiam. Czy macie jakieś żele godne polecenia ? Przerabialiśmy już dentinox i dentosept a mini ale ani jedno ani drugie nie działało. Pozdrawiam zmęczone mamy ☺️
 
reklama
Z żeli raczej nic nie polecę, ale u nas na ząbkowanie właśnie górnych jedynek fajnie się sprawdził ibum. Nawet w aptece farmaceutka mówiła, że na ząbkowanie lepszy ibuprofen. Nawet kilka dni temu musiałam mojemu 10 miesieczniakowi podać, bo chyba trójki górne wychodzą.
 
Coś z ibuprofenem lepiej podać niż paracetamol, bo działa przeciwzapalnie. Moja dentystka twierdzi, że lepiej podać coś ogólnego niż żel, bo lepiej działa, a mniej szkodzi. Inna z kolei twierdzi, że można Tantum Verde spryskać na wacik - ale ja nie próbowałam.
 
Z żeli raczej nic nie polecę, ale u nas na ząbkowanie właśnie górnych jedynek fajnie się sprawdził ibum. Nawet w aptece farmaceutka mówiła, że na ząbkowanie lepszy ibuprofen. Nawet kilka dni temu musiałam mojemu 10 miesieczniakowi podać, bo chyba trójki górne wychodzą.
a ile mu dawać tego ibum ? Tam jest 1-3 lata 2,5 ml pisze od 10 kg i więcej a mój ma pół roku i 8 kilo około
 
Do góry