reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak apetytu u 2,5latka

reklama
A co z nocami? Mój synek jeszcze wola za kasze w nocy?
Moja znajoma miała podobny problem. Lekarz poradził by nie dokarmiala w nocy, tylko woda do picia i nic więcej. Miała takie zarwane noce że szok . Tylko że dziecko chciało pierś. Po poradzie lekarskiej dziecko przesypia całe noce i lepiej je stałe posiłki w ciągu dnia. Też jestem tego zdania.
 
Moja też nie jada nocą. Kolacja o 20, mycie zębów i spanie. Rano śniadanie zjada o 8. @Onaija nie wiem czemu placki miałaby być tłuste 🤔, może zależy jak kto robi. Ja do swoich dodaje trochę oleju/roztopionego masla by nie byly suche i nie przywitały i smażę na suchej patelni. Tłuszczu jest dosłownie odrobina. Ładnie rosną i nie są tłuste 😉
 
Moja też nie jada nocą. Kolacja o 20, mycie zębów i spanie. Rano śniadanie zjada o 8. @Onaija nie wiem czemu placki miałaby być tłuste 🤔, może zależy jak kto robi. Ja do swoich dodaje trochę oleju/roztopionego masla by nie byly suche i nie przywitały i smażę na suchej patelni. Tłuszczu jest dosłownie odrobina. Ładnie rosną i nie są tłuste 😉
@Cookie_ Ja też tak smażę...tylko bardziej miałam na myśli że nie zaleca się w takie upały. Niektóre dzieci nie mają na takie rzeczy apetytu. Zależy to wszystko od nawyków i przyzwyczajeń...
Natomiast twardo uważam że nocne karmienie NIE!
 
A co z nocami? Mój synek jeszcze wola za kasze w nocy?
Możesz spróbować oduczyć jedzenia w nocy. W tym wieku już nie potrzebuje. Mój je kolację około 19 i całą noc nie je. Już bardzo długo tak ma, ale sam w nocy przestał wołać przed skończonym rokiem. Od tego czasu w nocy jadł raz, jak był chory i większość dnia spał.
 
Do góry