reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak mowy

Nawet są strony, gdzie jest napisane, ile konkretnie za dana jednostkę chorobową się dostaje :)
Myślę, że autorka szuka przedszkola od września, a wtedy jej synek będzie miał już 2,5 roku ;)
 
reklama
To chyba może być różnie. Raz dziecko po prostu później zaczyna, a raz ma jakiś problem, który trzeba naprawić (słuch, afazja dziecięca itp.). Mój syn do jakiegoś 1,5 roku czy nawet dłużej nie mówił nic. Nie miał etapu mama, tata, da. Tez sie martwiliśmy, bo równolatki już coś mówiły. Ale później nagle ruszył i nadrobił, a nawet wyprzedził inne dzieci z otoczenia i w wieku 2 lat z niewielkim kawałkiem składał już normalne, gramatycznie poprawne zdania. Generalnienjednak 2 lata to jest taka granica, po której powinno się zacząć dziecko diagnozować (badanie słuchu, poradnia, logopeda).
 
reklama
To myślę, że warto by było taką wizytę odbyć. To zawsze też dodatkowe dokumenty, jeśli będziecie starać się o KS. Jeśli robisz morfologię czy cokolwiek innego, to zbieraj teraz te dokumenty. Jakieś zaświadczenia od laryngologa itp. również.
 
Do góry