reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak oddychania . Pomocy

Dołączył(a)
5 Sierpień 2013
Postów
1
Witam moja córeczka ma 2 i pól miesiaca urodziła sie wcześniej o 7 tygodni . Wszystko jest wporzadku oprócz jednego dziś na spacerze zaczęła sie dusić miała zatkany nosek i buzie . Zaczęła robic sie czerwona szeroko otwarte oczy i otwarta buzie nie wydawała żadnych dźwięków zaczęliśmy wkrapiac jej troche wody w nosek wykrzywisla die do tylu wezwalismy pogotowie zanim przyjechali mała zaczęła oddychać i funkcjonować normalnie choć była osłabiona . Stwierdzili ze nic jej nie jest . Jutro idziemy do lekarza ale moze ktoś dziś mi odpowie co mogło spowodować ta sytuacje wspomnę ze to jest juz trzeci raz kiedyś w nocy miałam takie sytuacje mówiłam dla lekarza . CZy to jest spowodowane ślina ostatnio zaczęła sie mocniej slinic ? Proszę o pomoc .
 
reklama
Jedyne co mi do głowy przychodzi to jakieś zwężenie w układzie oddechowym np tchawicy, które powoduje okresowe problemy z oddychaniem.
 
Oby wszystko było w porządku i wizyta u lekarza wszystko wyjaśniła.
Ja się bardzo boję takich rzeczy... mi raz Oliwier wymiotował i się tym zakrztusił...
 
Wioketka, lekarz najlepiej powie Ci co to jest. Zaobserwuj w jakich sytuacjach to się dzieje, bo to może być bardzo ważne.
Jako niania spotkałam się z róznymi zachowaniami dzieci.
Jednym z nich było spinanie (może to coś w tym stylu dzieje się z twoją dzidzią, chociaż nie wiem w jakim wieku się to może zacząć. Ja miałam do czynienia z kikumiesięcznym dzieckiem które się spinało). Wyglądało to tak, że dziecko przestawało oddychać, robiło się całe czerwone, tężało (napinało całe ciałko) i wyglądało tak jakby wcale nie mogło oddychać. Zbyt wysokie napięcie mięśniowe - tak to chyba było określone przez lekarza w przypadku tego dziecka. Może warto poczytać jakie objawy miały dzieci innych matek - bo może to coś Ci przypomni, albo będzie podobne.

Pozdrawiam i życzę dużo szczęścia i zdrowia dla maluszka.
 
u wczesniakow takie rzeczy się zdarzają:( mój starszy synus urodzil się z hipotrofia, lekarze ostrzegali ze takie rzeczy mogą się wydarzyć, dlatego wlasnie kupiliśmy monitor oddechu i choć nigdy Stas się nie dusil to i tak uważam ze urządzenie to było bardzo pomocne, ponieważ mogłam spac spokojnie, przy młodszym synku także uzywalam.
 
Ja monitor oddechu zaczęłam używać od kiedy mój (wtedy kilkumiesięczny szkrab zaczął sypiać na brzuchu) i używam go do tej pory, mimo że ma już 16 miesięcy, całe noce przesypia na brzuchu.
 
Do góry