reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

brak przyrostu wagi i wzrostu

mama Natalki2017

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Marzec 2018
Postów
261
Córka ma 2 lata i 2 miesiące. Od około 4 miesięcy nie przybrała na wadze ani nie rosła. Czy którejś dziecko tez tak "stało w miejscu"? Kiedyś miała robione badania pod kątem tarczycy ale wszystko wyszło dobrze, robiłam też badania pod kątem celiakii ale tez wszystko wyszło ok. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić? W czwartek idę do pediatry to zapytam oczywiście o to ale może któraś z was może mi coś zasugerować?
 
reklama
Jesteś pewna że nic nie urosła ? A ile teraz waży i ile ma wzrostu ? Mój ma 2.5 roku i ostatnio ważył nawet mniej niż pół roku temu :( ale schudl przez 2 choroby łącznie ok 1.5 kg, i prawie tyle samo nadrobił więc tyje tylko zarazem chudnie jak coś mu dolega
 
Jesteś pewna że nic nie urosła ? A ile teraz waży i ile ma wzrostu ? Mój ma 2.5 roku i ostatnio ważył nawet mniej niż pół roku temu :( ale schudl przez 2 choroby łącznie ok 1.5 kg, i prawie tyle samo nadrobił więc tyje tylko zarazem chudnie jak coś mu dolega
tak jestem pewna bo z reguły waże i mierze w przychodni. Waży 10 kg a wzrost 82 cm
 
A nie chudła w międzyczasie ? Nie chorowała? Alergiczne dzieci niestety często słabo przybierają a co za tym idzie gorzej rosną.
Przyczyny że ta waga stoi w miejscu mogą być dwie. Albo nie je wystarczająco dużo żeby stworzył się naddatek energetyczny, bo np bardzo dużo się rusza, albo organizm walczy z czymś na co tą energię zużywa ( pasożyty, alergia, infekcje ) albo je odpowiednio lecz nie wchłania. To drugie jest gorsze. Miała całą diagnozę gastroenterologiczną + alergologiczną ? Warto też spojrzeć jak wy, rodzice rośliście bo często to kwestia genów
 
tak jestem pewna bo z reguły waże i mierze w przychodni. Waży 10 kg a wzrost 82 cm
Jak ten wzrost wygląda na siatkach ? Bo jak dla mnie to bardzo niziutka jest. Wagą bym się nie przejmowała aż tak, bo jest ona po prostu adekwatna do wzrostu, mała nie powinna ważyć przecież 14 kg skoro ma tylko 82 cm. Waga jest ok, ale wzrost chyba już nie bardzo. Tym powinien już zająć się endokrynolog
 
A nie chudła w międzyczasie ? Nie chorowała? Alergiczne dzieci niestety często słabo przybierają a co za tym idzie gorzej rosną.
Przyczyny że ta waga stoi w miejscu mogą być dwie. Albo nie je wystarczająco dużo żeby stworzył się naddatek energetyczny, bo np bardzo dużo się rusza, albo organizm walczy z czymś na co tą energię zużywa ( pasożyty, alergia, infekcje ) albo je odpowiednio lecz nie wchłania. To drugie jest gorsze. Miała całą diagnozę gastroenterologiczną + alergologiczną ? Warto też spojrzeć jak wy, rodzice rośliście bo często to kwestia genów
wcześniej nie było większych problemów z przybieraniem. Miała alergie na bmk ale już może jeść białko. Mamy zmienione mleko na zwykłe mm ale to od niecałych dwóch miesięcy a waga stoi dłużej. Jest niejadkiem ale ostatnio i tak jada dużo lepiej niż wcześniej, praktycznie codziennie zjada duża porcję makaronu. Ostatnia powazniejsza choroba była w marcu, od tamtej pory tylko zwykłe infekcje
 
Jak ten wzrost wygląda na siatkach ? Bo jak dla mnie to bardzo niziutka jest. Wagą bym się nie przejmowała aż tak, bo jest ona po prostu adekwatna do wzrostu, mała nie powinna ważyć przecież 14 kg skoro ma tylko 82 cm. Waga jest ok, ale wzrost chyba już nie bardzo. Tym powinien już zająć się endokrynolog
na bilansie dwulatka była na 10 centylu (to było w czerwcu). Tak własnie myslałam ze trzeba bedzie isc do endokrynologa, będe pytac pediatry w czwartek o to. Waga jest na trzecim centylu, nie martwie się tym że ma 10 kg tylko że nic nie przybiera od kilku miesięcy, jakby rosła to jeszcze bym rozumiała że przekłada sie to bardziej na wzrost a w tym wypadku jednak troche mnie to martwi
 
Rozumiem że się martwisz bo też by mnie to martwilo, regularne przyrosty, choćby niewielkie są jednak ważne. A wzrost trzeba skontrolować i to na pewno.
Mnie martwi natomiast to że synek tak dużo chudnie w trakcie chorób a i jak nie chorował to od początku wakacji nie tył mimo że apetyt dopisywał i on naprawdę sporo potrafi zjeść. Na szczęście rośnie. Tyle że my dopiero w trakcie diagnozy gastrologa i alergologa
 
reklama
Córka ma 2 lata i 2 miesiące. Od około 4 miesięcy nie przybrała na wadze ani nie rosła. Czy którejś dziecko tez tak "stało w miejscu"? Kiedyś miała robione badania pod kątem tarczycy ale wszystko wyszło dobrze, robiłam też badania pod kątem celiakii ale tez wszystko wyszło ok. Nie wiem co jeszcze mogę sprawdzić? W czwartek idę do pediatry to zapytam oczywiście o to ale może któraś z was może mi coś zasugerować?
Owszem. Zazwyczaj z dwa razy w roku mamy skok wzrostowi gdy mi dzieci skaczą z wzrostem i waga. Starsze to może nawet raz w roku :) normalka.
 
reklama
Spojrzałam w zapiski mojej córki:
10.04 - waga 13,1kg, wzrost 88 (2 lata 1m-c)
18.08 - waga 13,6kg (2 lata 4m-ce)
26.09 - waga 13,4kg (2 lata 6 m-cy)

Nie mam niestety zapisanego wzrostu - jak widzisz nawet były spadki. Ja bym przede wszystkim rozpoczęła od badania krwi - morfologia, elektrolity, żelazo (powinnaś dostać skierowanie od rodzinnego). Przy okazji pobrania krwi - można zrobić także TSH. Jeśli córka miała alergię na BMK, to bym dodatkowo zrobiła testy na inne alergeny. Nie skarży się na ból brzuszka?
Spróbuj sobie zapisywać co córka je - bo może się okazać, że wcale nie je tak mało (każdy gryz kanapki, batonika, owoc).
 
Do góry