reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak siły po porodzie

Ada2222

Fanka BB :)
Dołączył(a)
8 Grudzień 2021
Postów
193
Cześć dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. A sprawa wygląda tak, że nie mam siły w rękach. Tzn zawsze miałam słabe ręce jeśli chodzi o dźwiganie czegoś itp ale problem w tym że jak trzymam dziecko do karmienia to po 5 minutach nie mam siły już w ręce. Zmieniam wtedy stronę i dalej małego karmie. Karmie mm, swojego pokarmu nie mam. Podobnie mam z nogami ale nie aż tak, po prostu bolą i czasami wydają się takie ciężkie, zwłaszcza uda. Dziecko ma miesiąc a ja już teraz nie mam siły go trzymać. Czy może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni jak połóg się skończy by pomogły?
 
reklama
Cześć dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. A sprawa wygląda tak, że nie mam siły w rękach. Tzn zawsze miałam słabe ręce jeśli chodzi o dźwiganie czegoś itp ale problem w tym że jak trzymam dziecko do karmienia to po 5 minutach nie mam siły już w ręce. Zmieniam wtedy stronę i dalej małego karmie. Karmie mm, swojego pokarmu nie mam. Podobnie mam z nogami ale nie aż tak, po prostu bolą i czasami wydają się takie ciężkie, zwłaszcza uda. Dziecko ma miesiąc a ja już teraz nie mam siły go trzymać. Czy może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni jak połóg się skończy by pomogły?
Nie mecz się, kup poduszkę rogala.
Mój syn urodzony z wagą 4 kg, szybko przybierał, 1.5 miesiąca ważył ponad 6 kg, 5.5 m- Ca ponad 10 kg. Poduszka nas ratowała, tzn. mnie, albo karmienie na leżąco.
Też mam słabe ręce, poszukaj ćwiczeń na YT.
 
Cześć dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. A sprawa wygląda tak, że nie mam siły w rękach. Tzn zawsze miałam słabe ręce jeśli chodzi o dźwiganie czegoś itp ale problem w tym że jak trzymam dziecko do karmienia to po 5 minutach nie mam siły już w ręce. Zmieniam wtedy stronę i dalej małego karmie. Karmie mm, swojego pokarmu nie mam. Podobnie mam z nogami ale nie aż tak, po prostu bolą i czasami wydają się takie ciężkie, zwłaszcza uda. Dziecko ma miesiąc a ja już teraz nie mam siły go trzymać. Czy może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni jak połóg się skończy by pomogły?
Miałam to samo przez leżącą ciążę i trudny poród. Dziecko możesz spróbować karmić butelką na płasko albo na lekkiej górce np. z poduszek. Natomiast co do rąk to znajdź sobie pierwszą lepszą aplikację na telefon z ćwiczeniami i ćwicz z nią np. na "łabędzie ramiona" czy jakieś inne ćwiczenia na ręce. U mnie to się sprawdziło. :) Pozdrawiam!
 
Cześć dziewczyny, potrzebuje waszej pomocy. A sprawa wygląda tak, że nie mam siły w rękach. Tzn zawsze miałam słabe ręce jeśli chodzi o dźwiganie czegoś itp ale problem w tym że jak trzymam dziecko do karmienia to po 5 minutach nie mam siły już w ręce. Zmieniam wtedy stronę i dalej małego karmie. Karmie mm, swojego pokarmu nie mam. Podobnie mam z nogami ale nie aż tak, po prostu bolą i czasami wydają się takie ciężkie, zwłaszcza uda. Dziecko ma miesiąc a ja już teraz nie mam siły go trzymać. Czy może jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni jak połóg się skończy by pomogły?
Podejrzewam, że słabe mięśnie to Twój najmniejszy problem. I absolutnie nie odbieraj tego źle. W trakcie połogu tracimy kosmiczne ilości krwi, maluchy płaczą i często zapominamy o jedzeniu albo łapiemy coś w locie do tego cały czas mamy deficyt snu. Zrób sobie morfologię i oznacz poziom żelaza we krwi 🙂 proponuje cały czas suplementować jakąś pregnę plus przynajmniej przez jakieś 3 miesiące 🙂
Jak będziesz miała pewność, że nie zaczyna Ci się anemia albo na ten moment niedobór żelaza (sam niedobór żelaza też potrafi dawać duże osłabienie), to wtedy będziesz mogła spokojnie zacząć ćwiczyć 🙂
Jeśli faktycznie całe osłabienie będzie wynikało tylko z mięśni, to zacznij sobie od delikatnych ćwiczeń relaksujących. Krążenia ramion itp. Jest tego masa w internecie. Zanim zaczniesz wzmacniać nogi proponuje zacząć od wzmacniania mięśni dna miednicy, bo wchodząc w przysiady itp. Ćwiczenia na nogi krótko po porodzie możesz się doprowadzić do nietrzymania moczu lub zapadania ścianek pochwy. Tak jak dziewczyny mówią - poduszka do karmienia mocno Cię odciąży 🙂 a Ty powoli będziesz mogła zadbać i siebie 😘Trzymam kciuki 🙂 ja oficjalnie jutro kończę połóg i właśnie od 6 tygodni przygotowuje mięśnie dna miednicy do tego, by móc niedługo włączyć więcej
 
Podejrzewam, że słabe mięśnie to Twój najmniejszy problem. I absolutnie nie odbieraj tego źle. W trakcie połogu tracimy kosmiczne ilości krwi, maluchy płaczą i często zapominamy o jedzeniu albo łapiemy coś w locie do tego cały czas mamy deficyt snu. Zrób sobie morfologię i oznacz poziom żelaza we krwi 🙂 proponuje cały czas suplementować jakąś pregnę plus przynajmniej przez jakieś 3 miesiące 🙂
Jak będziesz miała pewność, że nie zaczyna Ci się anemia albo na ten moment niedobór żelaza (sam niedobór żelaza też potrafi dawać duże osłabienie), to wtedy będziesz mogła spokojnie zacząć ćwiczyć 🙂
Jeśli faktycznie całe osłabienie będzie wynikało tylko z mięśni, to zacznij sobie od delikatnych ćwiczeń relaksujących. Krążenia ramion itp. Jest tego masa w internecie. Zanim zaczniesz wzmacniać nogi proponuje zacząć od wzmacniania mięśni dna miednicy, bo wchodząc w przysiady itp. Ćwiczenia na nogi krótko po porodzie możesz się doprowadzić do nietrzymania moczu lub zapadania ścianek pochwy. Tak jak dziewczyny mówią - poduszka do karmienia mocno Cię odciąży 🙂 a Ty powoli będziesz mogła zadbać i siebie 😘Trzymam kciuki 🙂 ja oficjalnie jutro kończę połóg i właśnie od 6 tygodni przygotowuje mięśnie dna miednicy do tego, by móc niedługo włączyć więcej
Ja właśnie przez to że tak mnie boli czekam aż się połóg zakończy i wtedy zacznę ćwiczyć mięśnie dna miednicy 😊
 
Też jestem 5 tygodni po porodzie i mam słabe mięśnie. Jestem po cesarce. Mam anemię i za jakiś czas będę mieć kolejna operację także nie wiem kiedy wrócę do stanu z przed ciąży
 
Do karmienia używałam poduszki w kształcie C z którą spałam w ciąży. Nadawała się też jako kokon dla malucha.
Po porodzie też miałam słabsza formę a po CC dochodzilam do swojej formy przez dobre 6 mies. i nie o wadze mówię, ale o ogólnej kondycji. Zakażenie podłogowe też dołożyło swoje. Dopiero po 6 mies poczułam się jak przed ciążą jeśli chodzi o siły witalne. Niby nic nie bolało, robiłam od pierwszych dni wszystko przy dziecko to jednak ogranizm odbił się po czasie. Po sn jakoś tyci inaczej było. Daj sobie czas na regenerację organizmu 9 miś ciąży to obciążenie, połóg też swoje dokłada. Spokojnie, wszystko wróci do normy.
 
reklama
Też jestem 5 tygodni po porodzie i mam słabe mięśnie. Jestem po cesarce. Mam anemię i za jakiś czas będę mieć kolejna operację także nie wiem kiedy wrócę do stanu z przed ciąży
Anemia jest przekichana...no jak nie lubię dziada tak on mnie uwielbia 🙈
I Ciebie jeszcze było dużo leżenia w okresie ciąży itd. dobrze, że dajesz sobie czas 🙂
Kobiety serio mają przerąbane 😔
 
Do góry