reklama

braki w pozwie o ustalenie ojcostwa i alimenty

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez niesama, 3 Styczeń 2012.

 1. niesama

  niesama

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  witam,
  złożyłam pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty (dla 21miesięcznej córki), ale mój pozew okazał się niekompletny i sąd wezwał mnie do usunięcia braków formalnych i uiszczenia kosztów sądowych.
  W związku z tym mam kilka pytań:
  1. domagam się o pozwanego zasądzenia na moja rzecz roszczeń regresowych z tytułu poniesionych kosztów utrzymania dziecka od dnia porodu do chwili złożenia wniosku. Mam podać konkretna kwotę i od tej kwoty zostanie naliczona opłata. Czy to jest procent od tej kwoty, czy stała. Jak nalicza się tą opłatę, na jaką sumę powinnam być przygotowana?

  2.mam dołączyć zaśw. o wysokości i źródłach dochodów. Posiadam zaś. z ZUS-u o zasiłku macierzyńskim, decyzje o nadaniu statusu osoby bezrobotnej, decyzje z GOPS o pobieranym zasiłku rodzinnym i dodatku z tyt samotnego wych. dziecka, oraz paski płacowe z poprzedniej pracy. Tylko, że na tych drukach(paskach płacowych) nie ma odręcznego podpisu osoby wystawiającej tylko taki skanowany.A wiem że załączniki muszą być w oryginale. Czy mogą być te? czy o wystawienie nowych zaśw. powinnam poprosić byłego pracodawce?

  3.mam również dołączyć faktury i rachunki z wyprawkę. posiadam paragony i to niekompletne. Więc czy paragony również mogą być czy nie. Czy napisać, że kompletując wyprawkę nie brałam złożenia pozwu o alimenty (bo tak było) i nie posiadam stosownych faktur. Czy przedstawić te które posiadam?

  4.mam dołączyć zaśw. o swoim stanie majątkowym. I tego kompletnie nie rozumiem. Czyli co mam przedstawić, skoro wszystkie dochody przedstawiam na zaśw. dot. pkt 2. Dodatkowo przedstawię zaśw. z US. I co jeszcze??? nie mam pojęcia

  Jeśli wyraziłam się w sposób niezrozumiały, proszę pytać wyjaśnie.
  proszę o odpowiedzi
   
 2. reklama

Poleć forum