reklama

Butelkowe maluszki

Temat na forum 'dzieci urodzone w sierpniu' 09' rozpoczęty przez deli80, 4 Wrzesień 2009.

1. deli80

deli80 mama Oliwii i Maksymilian

Kochane zakładam nowy wątek dla mam karmiących butelką.
    Często za późno dowiadujemy się rzeczy ważnych dla naszych Maluszków.
    Niektóre osoby uważają, że kobiety co karmią butelką idą na łatwiznę, a to za przeproszeniem g*** prawda, nieraz mamy większe problemy niż mamy co karmią piersią. Najbardziej wkurza mnie jak wypowiadają się osoby na temat karmienia butelką, które nigdy tego nie robiły :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: (musiałam się wygadać).

Ostatnia edycja: 4 Wrzesień 2009
  2. azorek84

azorek84 mama Amelii 2009

heheh
    dobrze powiedziane hehe samo sie cisnelo na usta;-):tak:milo ze ktos jeszcze tak uwaza.. i na reszcie watek dla butelkoeych mamus:tak::-D:-D:-D

wlasnie mam pytanko jesli witamina D jest w mleczku to chyba nie musze jej dodatkowo podawac??wiem ze jak sie z cysia karmi to trzeba a jesli jest w formulce ??

3. reklama
  4. deli80

już od paru dni chciałam założyć, ale zawsze Oliwia mnie odciągała od BB
    ale po tym jak zaczęłam pisać na lipcówkach i pytać o rady, to stwierdziłam, ze pewno nie tylko ja mam pytania u nas i nam tez się przyda własny wątek :)))
    poza tym sama wiesz ile razy wysyłałam PW z pytaniami o butle :))))

A tutaj schemacik karmienia :-).
    Oczywiście każde dziecko jada różnie i może jadać więcej i częściej lub mniej i rzadziej :-). Moja raczej jada więcej :-) i niech na zdrowie jej pójdzie :-)

http://misia.zalesie.eu.org/zywienie/modyfikowane.jpg

Ostatnio edytowane przez moderatora: 4 Wrzesień 2009
  5. azorek84

hehehe no fakt. przy kolejnych dzieciach to juz bedziemy madrzejsze a tak to sie wymienia doswiadczenia.kazde karmienie daje pytania jak i po co wiec watek jak najbardziej na miejscu.przy karmieniu butla tez trzeba wiedziec jak karmic i nie raz sa roznego rodzaju problemy:-:)tak:

hehe to widze ze moja Amelka to wsuwa jak taki 5miesiaczniaczek heheh

6. deli80

no niestety tak jak ten mój nieszczęsny infakol... i teraz jak mi to napisałaś to już sama nie wiem czy przez infakol były zatwardzenia, bo już stosowałam 2 tygodnie czy jednak mleczko :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: no ale już trudno. Mleczko zmienione i mam nadzieję, że na dobre to wyjdzie :-)

Zanim napisałaś już wkleiłam... telepatia :)

A zapisywałaś może sobie ile jadła co dzień t
    woja Amelka i o której?

7. azorek84

my onfacol tez ok 2 tyg uzywalismy i po tym czasie i kupki rzadziej byly i jakos tak sie bidulka bardzo meczyla przy nich:zawstydzona/y::-(teraz jak odstawilismy to kupka znowu taka musztardowa i luzniejsza jest:tak:

8. MeKlaudia

MeKlaudia Fanka BB :)

Hej dziewczynki ja wprawdzie mam juz prawie 15 miesiecznego synka i nie wtemacie, ale witamine D trzeba podawać mimo ze dziecko jest na mleku modyfikowanym... Nie wolno podawac tylko witaminy K gdy dziecko jest na butli:) Pozdrawiam ja też karmiłam synka butla od tyg zycia poniewaz stracilam pokarm i tez wkurzaly mnie gadki ludzi ze jak je z butli to juz jestem zla matka bo ide na latwizne i ze one napewno beda karmic piersia..Glupie gadanie

9. deli80

Ja małej podaję wit D, ale co drugi dzień, takie mam zalecenia pediatry :))).
    A wit K wogóle :))), bo jest w mleczku wystarczająca ilość.

10. reklama
  11. _karincia_

_karincia_ Fanka BB :)

A ciekawe co w moim przypadku.. ja karmię piersią i dokarmiam butlą :sorry:
    Czy powinnam podawać wit. K czy raczej nie?? :confused:
    Póki co, to podaję :tak:

12. deli80

A u mnie kupki dalej co 2 dzień, ale niestety był problem z ich robieniem, strasznie się męczyła i nie mogłam patrzeć jak się męczy. Dlatego zmieniłam mleczko i dziś kupka była śliczna że tak powiem pomimo tego, że infakol dalej jej podaję, ale to jeszcze kwestia dnia, bo dostanie mowy lek na kolki :-). Wiec chyba nie tylko o infakol u mnie chodziło.

Karincia to zależy od tego ile mały dostaje butli, a ile cycka. U mnie Mała na początku jak była i na cycu i na butli to wit. K miałam nie podawać, bo mała przede wszystkim jadła butle, bo nie miałam pokarmu. Jak u Ciebie tylko jest lekko dokarmiany to podawaj :))).

Poleć forum