reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cały dzień śpi ! POMOCY!

reklama
CZIKI - popieram to co dziewczyny napisaly :tak::tak::tak:
Mysle, ze warto zrobic badania...morfologia, cukier i przede wszystkim hormony tarczycy TSH, FT4 - sennosc jest jednym z objawow niedoczynnosci tarczycy - lepiej sprawdzic :tak:
 
Zgadzam sie z dziewczynami warto zrobic badania te co napisala Aneta23 bo to wlasnie jest jedna oznaka niedoczynnosci tarczycy wiem bo moja Melcia ma tez niedoczynnosc.Idz do pediatry po skierowanie albo zrób prywatnie badania bo zdrowe dziecko to spokój do rodziców.Powodzenia
 
Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi :-)

Po tym spacerze maluch mi znów zasnął ... próbowałam zadzwonić do pediatry ale nie odbierała ... zadzwoniłam do prywatnego i zalecił mi żeby pojechać na szpital porobić badania ...W szpitalu na godzinę się ożywił ale po tej godzinie zasnąl mi na rękach bo musiałam czekać 2 godziny aż ktoś łaskawie się mną zajmie ...
W szpitalu lekarka go osłuchała i wymacała ... powiedziała że wg. niej nic mu nie jest
Zrobili morfologię i mocz ... badania wyszly dobrze i nikt nie wie co mu jest ...

Ale tak przeczytałam o tych badaniach na tarczycę więc może pojade z nim jeszcze prywatnie zrobić ... bo widze że na tych państwowych nie ma co liczyć :crazy:

Maluszek mi zasnął przed 21:00 zbudził się o 9:00 na jedzonko i .... ŚPI
Jak do pół godziny się nie zbudzi to spróbuje go obudzić ...

Jeszcze raz dziękuje za wasze odpowiedzi i pozdrawiam ;-)
 
Cziki - nie poddawaj sie i nie zalamuj. Skoro morfologia jest okey, siuski tez....sluchaj, a moze on dokazuje podczas pory aktywnosci i pozniej pada ze zmeczenia?
 
No już zaczął się sam budzić ... ale i tak zastanawia mnie czy nie śpi za dużo jak na 7mio miesięczne dziecko ...

Normalnie po przespaniu całej nocy budzi się
A potem aż do wieczora na przemian godzinę śpi i godzinę nie śpi

Nie ma kiedy nawet się zmęczyć bo przez godzinę zdąże go przebrać, nakarmić, ponosić żeby mu się odbiło i za chwile znów spi
Tak jest od zawsze z tym że do 5 miesiąca spał po 2 godziny a godzinę nie i też tak na przemian ...

Wieczorem po kąpieli trochę się ozywia to wtedy nie śpi 2 godziny i wyrabia
Jak wychodzimy z nim na dwór spacer nie może trwac dłużej niż 1,5 godziny bo on nie chce zasnąć w wózku i płaczę że chce spać dopuki nie położy się go do łóżeczka

Lekarka na szpitalu powiedziała mi że widocznie on potrzebuje tyle snu ... ale mi to i tak nie daje spokoju ... moi siostrzeńcy w tym wieku zaczynali siedzieć i mieli 2-3 dzemki w ciągu dnia

Ktoś wcześniej zapytał czy karmie piersią ... Nie nie karmie już piersią
Mały jest na sztucznym mleku i je już normalne obiadki itp.

Nie wiem czy ma to znaczenie ale urodził się w 34 tygodniu ... ale wg. mnie rozwija się w normalnym tępie ... przy urodzeniu dostał 10 punktów i ważył 2,5 kg , nie wymagał inkubatora
Aha i tarczyca też jest wykluczona
 
Ciki skoro badania wyszły ok i wykluczasz tarczycę ja bym dziecka nie męczyła.. widocznie taka jego uroda.. nie ma dwóch jednakowych dzieci więc nie ma co porównywać z siostrzeńcami.. Oczywiste jest, że się martwisz bo dla każdej z nas odbieganie od "norm książkowych" w czymkolwiek jest powodem nerwów i zamartwień.. Z tego co piszesz od urodzenia dość dużo spał więc widocznie taki z niego śpioch.. A nie wspomniałaś czy miał robioną poza morfologią glukozę?? Może warto choćby glukometrem zrobić poziom glukozy (może masz znajomych chorych na cukrzycę i badanie mogłabyś sama wykonać bez czekania aż skończy się weekend).
Życzę powodzenia i trzymam kciuki by to była tylko taka jego uroda..:tak:
 
reklama
To bardzo sie ciesze ze wyniki wyszły ok,to znaczy ze jest zdrowy i niema powodu do zmartwien życze powodzenia i żeby wszystko się unormowało.
 
Do góry