reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cerazette

M

monika_pk

Gość
wczoraj byłam do kontroli u mojego gina .....wszystko jest ok....i postanowiłam sie zabezpieczyc przed kolejna ciaza wiec przepisano mi Cerazette.....rozwazam czy nie przerzucic sie na spirale.... dajcie znac co o tym myslicie...warto ?
 
reklama
mi gin poleca spirelę, a ja się boję czy to mi nie zaszkodzi i czy to jest do końca zgodne z moją filozofią moralną... wszyscy mi mówią że spirala jest środkiem poronnym.

a gin mówi ze w moim przypadku zabezpieczenie być musi, atabletki i inne środki hormonalne nie wchodza w rachubą, gumki mnie uczulają...
a na nature to ja się zdac boję... już dwa razy sie zdałam :)
 
monika_pk pisze:
wczoraj byłam do kontroli u mojego gina .....wszystko jest ok....i postanowiłam sie zabezpieczyc przed kolejna ciaza wiec przepisano mi Cerazette.....rozwazam czy nie przerzucic sie na spirale.... dajcie znac co o tym myslicie...warto ?

podobno to najnowsze tabletki dozwolone do stosowania pzrzez karmiące i jedyne - ja zawsze puchłam po hormonach i trzymałam wodę

brałam CILEST HARMONNET LOGEST I plastry EVRA , musisz zobacyć jak będziesz tolerować ale są dozwolone jw napisałąm
 
azik pisze:
mi gin poleca spirelę, a ja się boję czy to mi nie zaszkodzi i czy to jest do końca zgodne z moją filozofią moralną... wszyscy mi mówią że spirala jest środkiem poronnym.

a gin mówi ze w moim przypadku zabezpieczenie być musi, atabletki i inne środki hormonalne nie wchodza w rachubą, gumki mnie uczulają...
a na nature to ja się zdac boję... już dwa razy sie zdałam :)

spiral;a ma końcówkę albo z miedzią albo z hormonami które się stopniowo uwalniaja i zagęsczają slub , miedź zabija plemniki

u mnie w aptece dużo lasek kupowało spiralę

jednak podobno nie wskazana u lasek nadwrażliwych które maja często infekcje dróg płciowych bo spirala to pogłębia
 
Ja o Cerazette wiele zlego slyszalam wsrod znajomych mam karmiacych. Na 6 stosujacych 6 odstawilo po 1 cyklu. Wiec sie zastanawiam czy jest sens. Moj wujek ginekolog stwierdzil, ze jego pacjentki bardzo czesto sie skarza wlasnie na skutki uboczne po Cerazette i jednym z takich skutkow podobno jest brak ochoty na balamucenie meza, wiec na co mi takie tabletki :)

Co do spirali nie do konca jestem do niej przekonana, ale na cos musze sie zdecydowac. jeszcze musze wujka pomeczyc co radzi.

Chociaz maz stara sie mnie przekonac do majstrowania jak najszybciej braciszka dla Majki ...
 
asioczek pisze:
Ja o Cerazette wiele zlego slyszalam wsrod znajomych mam karmiacych. Na 6 stosujacych 6 odstawilo po 1 cyklu. Wiec sie zastanawiam czy jest sens. Moj wujek ginekolog stwierdzil, ze jego pacjentki bardzo czesto sie skarza wlasnie na skutki uboczne po Cerazette i jednym z takich skutkow podobno jest brak ochoty na balamucenie meza, wiec na co mi takie tabletki :)

Co do spirali nie do konca jestem do niej przekonana, ale na cos musze sie zdecydowac. jeszcze musze wujka pomeczyc co radzi.

Chociaz maz stara sie mnie przekonac do majstrowania jak najszybciej braciszka dla Majki ...


u mnie kalendarzyk nie wchodzi w grę, tabletki źle toleruję , spirala nie dla mnie bo jestem wrażliwcem i nawet zmiana wody wywołuje u mnie infekcję pozostają nam durexy niestety :mad:


co do Cerazette to jak po większośći hormonów libido albo się max obniża a u niektórych wzrasta wyjatków
ja po hormonach miałam wysokie libido ale organizm źle tolerował wielkie spuchnięte cycki 4 kg wody i ból żółądka

 
z tego co słyszałam to niekorzystnie wpływają na laktację tj zmniejszają wytwarzanie mleka

poza tym jak już Ci wstrzykną to nie możesz przerwać jakby było Ci coś nie tak bo nie da się tabletki możesz przerwać a spiralę wyjąć a tu nie ma zmiłuj się tylko trzeba bęzie czekać 3 miechy, chyba że nie jestes wrażłiwa bo mnie skręca po wszystkim a po hormonach puchnę
 
Ja dostałam receptę na Cerazette, kupiłam, ale jeszcze nie zaczęłam brać, więc trudno coś powiedzieć :) Też rozważam zastrzyki, ale nie wiedziałam, że zmiejszają laktację. Jeśli to prawda, to u mnie o odpada.
 
reklama
póki co nic mi sie nie dzieje po Cerazette.....ale jak przestane karmic zamierzam zmienic na inne,które nie zmniejszaja libido...słyszałam ze w sklepach zielarkich mozna kupić zioła na zwiekszenie libida ;)
 
Do góry