reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cesarka

gródnióweczko u mnie za pierwszym razem spadało tętno płodu (jak wyciągnęli Jacka to dostał tylko 1 punkt z skali apgar :baffled:), a za drugim razem brak postępów porodu, wcześniejsze cięcie i duża głowa dziecka :-p
Oczywiście przed cieęciem spędziłam kilkanaście "miłych" godzin na porodówce :wściekła/y:

A po drugim porodzie okazało się że Jacka wogóle nie miałam szans urodzić SN, bo miał jeszcze większą głowę niż Maks :angry: tylko ktoś zapomniał mi zmierzyć rozstaw miednicy na początku :crazy:
 
reklama
Straszne z Twoim Jacusiem, ale mam nadzieję, że się wsyztsko poprawiło..

a kiedy się mierzy ten rozstaw, bardzo mnie to wszytko męczy bo boję się że trafię na zły dzień lekarza, niestety nie mam milych doświadceń z służbą zdrowia, a tu chodzi o moje dziecko, ja mogę się pomęczyć, mnie może boleć ale dzidzia niech będzie bezpieczna.. :/
 
Rozstaw mierzy położna jak przyjmują do porodu :tak:
A Jacek jest zdrowym i mądrym dzieckiem ;-) właśnie dziś miał test z czytania u dyrektora i wypadł najepiej w klasie :-)
 
...a jeśli główka jest duża a Ty mała to może to stwierdzić juz wcześniej Twój lekarz prowadzący i wtedy idziesz do szpitala na zaplanowaną cesarkę :)
 
Ja właściwie jestem ciekawa jak to jest, jakie są wskazania do cesarki?

Jest ich bardzo dużo. Z tego co się orientuję, to dzieli się je na wskazania ze strony płodu to jest np. złe ułożenie dziecka i wskazania ze strony matki np. różne choroby, wady itp.

Tu masz więcej:

Wskazania do cesarskiego cięcia występujące podczas porodu
– Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu
– Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka
– Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy)
– Przedwczesne odklejenie łożyska
– Wypadnięcie pępowiny.

Wskazania do cesarskiego cięcia występujące przed porodem
– Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki
– Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym
– Konflikt serologiczny
– Cukrzyca matki
– Guzy mięśniowe w kanale rodnym
– Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg
– Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka
– Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie
– Wcześniejsze operacje macicy
– Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące)
– Opryszczka narządów płciowych
– Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia.
-----> to ze strony: Wskazania do cesarskiego cięcia - Poród - arykuł
 
a ja jestem taka chuda ze sie moge objąć w pasie i nie wyobrazam sobie urodzic blizniaków naturalnie, mam nadzieje ze bede miala cesarke...
 
Ja - jak zwykle - inaczej niż większość, panicznie boję się cesarki. Przeraża mnie głównie to, że człowiek gorzej się czuje, jest osłabiony i musi dłużej zostać w szpitalu!
Moje oba porody były chyba dość łatwe chociaż bolało, nie powiem. Właściwie to oprócz bólu jest takie nieprzyjemne uczucie, że wszystko w środku się rozrywa. Dla mnie ważne było, że jak tylko zabrali mi córeczkę, czyli po ok. 1,5h, mogłam sama wstać i iść pod prysznic, że wypisali mnie do domu po 24h (i tak za długo!) i że ... w drodze do domu kazałam zatrzymać samochód i poszłam sobie do sklepu.

grudnióweczko, będziesz rodzić w Bydgoszczy??
 
reklama
wiesz...nawet jak masz umówioną cesarkę to tak czy siak musisz przetrwac pierwsze skurcze ,bo macica musi być przygotowana do tego, więc jak to moja koleżanka powiedziała 'to powinno Ci wystarczyc do stwierdzenia,że była to słuszna decyzja ;)))

Kochana, może być cesarka na życzenie;-) jeżeli badzo sie boisz może warto przemysleć to i iść rodzić do prywatnej kliniki...

Ja miałam umówiony termin cesarki, smiesznie to było hehe bo leżąc wieczorem wiedziałam, że nastepnego dnia będę już z dzidziusiem:tak: No ale jak pisałam przez to przez 2 dni pokarmu nie miałam:-(
 
Do góry