reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cewnik Foleya

Rok temu leżały ze mną dwie dziewczyny na indukcji. Lekarze omawiając z nimi proces indukcji od razu zaznaczyli, że balonik tylko podrażni szyjkę mechanicznie do rozwarcia, ale skurczy porodowych nie wywoła. Po 24h zakładali im tasiemkę i po kolejnych 24h oksytocyna. Jedna urodzila na oksytocynie, druga miała jakieś problemu przy tej tasiemce i też ją podłączyli pod oksytocyne
 
reklama
Jestem w 37tc mam za dużo wód plodowych, wysokie ciśnienie I białko w moczu. Dzisiaj w szpitalu lekarz stwierdził że zakładamy balonik.
Czy któraś z was go miała? Jak rozwinęła się akcja porodowa?
Założyli mi go ok 15 do tej pory nic szczególnego się nie dzieje.
Miałam wywoływany poród z powodu cukrzycy ciążowej i wysokiej wagi dziecka. Pierwszego dnia w szpitalu założyli mi cewnik Foleya i wysłali do domu (mieszkam za granicą). Miałam delikatne skurcze jak na okres. Przespałam całą noc, balonik nie wypadł więc na nic się nie nastawiałam. Na następny dzień o 6 stawiłam się do szpitala. Rozwarcie miało już 3 cm więc 🎈 zrobił robotę 😊 później przebicie wód płodowych o 8.00 i oksytocyna. Lekko po 15 urodziłam córkę 🥰
 
Miałam wywoływany poród z powodu cukrzycy ciążowej i wysokiej wagi dziecka. Pierwszego dnia w szpitalu założyli mi cewnik Foleya i wysłali do domu (mieszkam za granicą). Miałam delikatne skurcze jak na okres. Przespałam całą noc, balonik nie wypadł więc na nic się nie nastawiałam. Na następny dzień o 6 stawiłam się do szpitala. Rozwarcie miało już 3 cm więc 🎈 zrobił robotę 😊 później przebicie wód płodowych o 8.00 i oksytocyna. Lekko po 15 urodziłam córkę 🥰
Co kraj to obyczaj, zdecydowanie... Z cewnikiem do domu?! :o
A nie kontrolowano Ci jakoś tej cukrzycy również, żeby nie było makrosomii?
 
Gdzie dziecko ma przebrać tata, skoro przewijak jest tylko w damskiej toalecie?😂🤣
 
Co kraj to obyczaj, zdecydowanie... Z cewnikiem do domu?! :o
A nie kontrolowano Ci jakoś tej cukrzycy również, żeby nie było makrosomii?
Tak... Co jeszcze ciekawe po porodzie zostałam wypisana do domu tego samego dnia.
Na początku ciąży nie miałam cukrzycy dopiero jak się okazało, że córka była za duża jak na swój wiek ciążowy to dostałam skierowanie na badanie glukozy. Byłam pod kontrolą lekarza i dietetyka, udało się trzymać cukier w ryzach samą dietą bez potrzeby wprowadzania insuliny.
 
Tak... Co jeszcze ciekawe po porodzie zostałam wypisana do domu tego samego dnia.
Ale to u Was standard, czy taką miałaś wyjątkową promocję? 😞😶
Na początku ciąży nie miałam cukrzycy dopiero jak się okazało, że córka była za duża jak na swój wiek ciążowy to dostałam skierowanie na badanie glukozy. Byłam pod kontrolą lekarza i dietetyka, udało się trzymać cukier w ryzach samą dietą bez potrzeby wprowadzania insuliny.
Rozumiem! Ja krzywej nie miałam wcale, ale cukrzycę odkryto wcześniej...

Zawsze ciekawie się dowiedzieć, jak to gdzieś indziej bywa. Szokujące są czasem te praktyki z Zachodu 🙃
 
reklama
Ale to u Was standard, czy taką miałaś wyjątkową promocję? 😞😶

Rozumiem! Ja krzywej nie miałam wcale, ale cukrzycę odkryto wcześniej...

Zawsze ciekawie się dowiedzieć, jak to gdzieś indziej bywa. Szokujące są czasem te praktyki z Zachodu 🙃
Powiem szczerze, że przez całą ciążę i podczas porodu czułam się bardzo zaopiekowana. Miałam telefon do położnych (które prowadziły ciążę) i mogłam dzwonić pod numer alarmowy 24h na dobę. Zawsze gdy coś mnie niepokoiło dostawałam odpowiedź, lub mogłam tego samego dnia przyjechać do gabinetu. Podczas porodu jak chciałam znieczulenie to dostałam je w ciągu pół godziny... Miałam cudowny poród i jeśli będzie mi dane zajść w kolejną ciążę to też będę chciała rodzic w tym samym szpitalu.
 
Do góry