reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chętnie bym wyjechała, ale...

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
W kurortach turystycznych w Egipcie bezpieczeństwo jest zapewnione i można bez problemu cieszyć się z uroków przepięknego morza czerwonego oraz gorącego słońca, tylko koniecznie prosze używać kremów z filtrem :) słońce to chyba jedyne niebezpieczeństwo
 
reklama
Znajomi właśnie zrezygnowali z Egiptu przez zawirowania polityczne.Wybrali Turcję. Ale czy faktycznie aż taki strach latac do Egiptu? Pytam eksperta ;-)

Czy strach? Sądząc po liczbie osób, które spędzają tam urlop - chyba nie. Dodatkowo "ośrodki turystyczne leżące nad morzem Czerwonym nadal uznawane za dopuszczalne z punktu widzenia bezpieczeństwa". Warto pamiętać, ze kurorty są chronione przez policję i wojskowych, którzy dbają o bezpieczeństwo turystów. Oczywiście odradza się indywidualne podróżowanie. A na stronach MSW znajdziemy informacje dla podróżujący na temat tego, co się dzieje w różnych rejonach świata. My też na bieżąco je monitorujemy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Poszukuje wyjazdu nad ciepłe morze, może być Egipt ale niekoniecznie.
Problem jest w tym, że chciałabym pojechać sama z 4 dzieci (0,5 roku, 2, 5, 7 lat). Czy da się znaleźć ofertę taką żeby mnie nie zjadła cenowo i dodatkowo pozwoliła na wypoczynek nie tylko dla dzieci ale i dla mnie (opieka animatora dla starszych dzieci np.). Boję się że któreś z dzieci rozchoruje się przez klimatyzację w samolocie, lub złapie coś na miejscu... i co ja wtedy zrobię???

Chwilę trwało, ale proszę. Tu pierwsza z opcji.
Na początek Teneryfa Hotel Iberostar Las Dalias (Pokój rodzinny)     Opcja wyżywienia HB (śniadania, obiadokolacje)
Osoba dorosła: 3099 zł
Dziecko na dostawce 2-7 lat: 699 zł
Dziecko na 2 dostawce 2-7 lat: 999 zł
Łączny koszt zakwaterowania, pokój dwuosobowy + 2 dzieci na dostawkach: 7896 zł
Możliwe dopłaty specjalne:
dopłata do wyżywienia All Inclusive 550.00 PLN za osobę pełnopłatną/ tydzień. 275.00 PLN za dziecko (2-13 lat lat)/ tydzień.
Ceny zawierają:
Przelot samolotem czarterowym, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji.
Ceny nie zwierają:
Wycieczek fakultatywnych, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych - opłata w wysokości 11,95 PLN osoba/ dzień, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Wylot 17.07

Hotel ma dobre opinie wśród rodzin z dziećmi. Dzieci mogą uczęszczać do mini klubu i brać udział w wielu animacjach, dorośli zresztą również:-) Niedaleko hotelu znajduje sie centrum handlowe, a kilka minut spacerem pozwala dojść na plażę. Tu kilka porad dotyczących podróżowania z dziećmi do Hiszpanii
 
Druga propozycja to Egipt .
Hotel, który proponuję oprócz czystych pokoi i klimatyzacji, co ważne dysponuje własnym aquaparkiem ze zjeżdżalniami, brodzikami, placem zabaw, a cały połozony jest w pięknym ogrodzie. Na terenie znajduje się mały pasaż handlowy. Dla dzieci (4-12 lat) przygotowano mnóstwo atrakcji i zajęć. Za dodatkowa opłata można wynająć opiekunkę .W hotelu znajduje się również pralnia, co przy podróży z maluszkami może mieć znaczenie.

Hotel Regency Plaza Aquapark & Spa (Pokój deluxe)
Opcja wyżywienia ALL INC. (szczegóły znajdziecie Państwo w opisie hotelu)
Osoba dorosła: 2259 zł
Dziecko na dostawce 2-15 lat: 1099 zł
Dziecko na 2 dostawce 2-14 lat: 1779 zł
Łączny koszt zakwaterowania, pokój dwuosobowy + 2 dzieci na dostawkach: 7396 zł przy wylocie 11.07
Ceny zawierają:
Przelot samolotem czarterowym, transfery, noclegi w kompleksie hotelowym, opłaty lotniskowe, ubezpieczenie, wyżywienie wg.oferty, opieka polskojęzycznego rezydenta, podatek VAT. wyżywienie: 7/14 śniadań, 7/14 obiadokolacji.
Ceny nie zwierają:
Wizy egipskiej + 15$ (płatna na lotnisku w Egipcie) . Wiza nie obowiązuje obywateli wyłącznie wówczas, kiedy planują pobyt w części półwyspu Synaj – pomiędzy Taba a Sharm el Sheikh (z wyjątkiem klasztoru Św. Katarzyny oraz Ras Mohamed). Wówczas do paszportu wbijana jest pieczątka uprawniająca do 14- dniowego pobytu, tzw. "SINAI ONLY". Wycieczek fakultatywnych, dodatkowego ubezpieczenia od chorób przewlekłych - opłata w wysokości 11,95 PLN osoba/ dzień, ubezpieczenia od kosztów rezygnacji.

Tu jeszcze przydatne informacje w sprawie podróżowania z maluszkami
 
Dziękuję pięknie ale mam kilka pytań:
Koszt całkowity jest policzony na 2 osoby dorosłe z 2 dzieci. Co z przelotami i wyżywieniem dla mniejszych dzieci?
Rozumiem że dla półrocznego malucha mogę wziąć, kaszki, deserki czy cokolwiek ale dla 2,5 latka to już niebardzo.
No i ja będe jechać 1 osoba dorosła + 4 dzieci w wieku 0,5 - 7 lat
 
Dziękuję pięknie ale mam kilka pytań:
Koszt całkowity jest policzony na 2 osoby dorosłe z 2 dzieci. Co z przelotami i wyżywieniem dla mniejszych dzieci?
Rozumiem że dla półrocznego malucha mogę wziąć, kaszki, deserki czy cokolwiek ale dla 2,5 latka to już niebardzo.
No i ja będe jechać 1 osoba dorosła + 4 dzieci w wieku 0,5 - 7 lat

Przy konfiguracji osób 1+4 należy zamówić pokój rodzinny lub pokój z możliwością 2 dostawek, wtedy 2 osoby są pełnopłatne, 2 dzieci płaci jedynie za przelot zaś za dziecko 0,5 lat płaci się jedynie za ubezpieczenie w wysokości 199pln.
Dla najmłodszego dziecka można zabrać jedzenie w słoikach oraz kaszki i mleko, dzieci starsze mogą korzystać z wyżywienia hotelowego, zazwyczaj jest to szwecki stół więc będzie możliwość wyboru. Z tego co wiem to przesyłała Pani prośbe o przyszykowanie propozycji i jedna z naszych konsultantek odesłała maila z hotelami spełniającymi Pani krytria, jeżeli ma Pani jakieś pytania służymy pomocą.

Alfa Star 1
 
Nie pisałam maila, może ktoś inny, w podobnej sytuacji.
Nie podoba mi się to, że za dziecko 7letnie mam płacić jak za dorosłego.
Czy jak jedzie samotna osoba dorosła to ma kogoś obcego w pokoju (a pewnie najczęściej w pokojach są łoża małżeńskie), czy płaci za dwie osoby?
A gdybyśmy jechali w dwie osoby dorosłe? I mieli łóżeczka dla dwójki najmłodszych a dwoje starszych na dostawkach? Jak wtedy kształtowałaby się cena?
 
Nie pisałam maila, może ktoś inny, w podobnej sytuacji.
Nie podoba mi się to, że za dziecko 7letnie mam płacić jak za dorosłego.
Czy jak jedzie samotna osoba dorosła to ma kogoś obcego w pokoju (a pewnie najczęściej w pokojach są łoża małżeńskie), czy płaci za dwie osoby?
A gdybyśmy jechali w dwie osoby dorosłe? I mieli łóżeczka dla dwójki najmłodszych a dwoje starszych na dostawkach? Jak wtedy kształtowałaby się cena?

A to przepraszam, Pani, która rozmawiała z nami telefonicznie twierdziła że ma informację o nas z forum Baby Boom i własnie chciała lecieć z 4 dzieci w takim samym przedziale wiekowym :) Jeżeli jedzie osoba samotna to jest zakwaterowana w pokoju SGL -tzn. jednoosobowym - nie ma w naszym biurze takiej możliwości by kogoś obcego dokwaterować do pokoju. Niestety jeżeli zamawia się pokój DBL - dwuosobowy, to należy zapłacić za pokój pełną kwotę, dzieci mają zniżkę jeżeli są zakwaterowane na dostawce.
W większości hoteli jest problem by zakwaterować więcej niż 4 osoby w 1 pokoju, w przypadku 2 osób dorosłych oraz 3 dzieci i infant (dziecko do 2 lat) możemy zaproponować pokoje rodzinne w Turcji - tam jest taka możliwość np.:
Club Seray Forest : Turcja,Marmaris, Hotel Club+Seray+Forest, Last Minute

Long Beach Family Suites : Turcja,Marmaris, Hotel Long+Beach+Family+Suites, Last Minute

Majesty Tuana : Turcja,Fethiye, Hotel Majesty+Tuana, Last Minute

Jeżeli jest Pani zainteresowana kalkulacją cenową na któryś z w/w hoteli proszę o podanie preferencji (tzn. jaki termin, jak długo skąd wylot itp.) na adres rezerwacja@alfastar.pl z dopiskiem forum Baby Boom
Alfa Star 1
 
Nie pisałam maila, może ktoś inny, w podobnej sytuacji.
Nie podoba mi się to, że za dziecko 7letnie mam płacić jak za dorosłego.
Czy jak jedzie samotna osoba dorosła to ma kogoś obcego w pokoju (a pewnie najczęściej w pokojach są łoża małżeńskie), czy płaci za dwie osoby?
A gdybyśmy jechali w dwie osoby dorosłe? I mieli łóżeczka dla dwójki najmłodszych a dwoje starszych na dostawkach? Jak wtedy kształtowałaby się cena?


Asia biuro może dać tak jak ma zakontraktowany dany hotel :tak: a sam hotel przy bezpośredniej rezerwacji już sobie może robić co chce . w tamtym roku w hotelu w którym byliśmy - taki przykład Ci podam . Nie można było mieszkać w pokoju 2 osobowym 2+2 ( dwójka dzieci pow. 2 lat ) tylko trzeba było już brać rodzinny . Mozna było tylko z jednym pow. 2 i jednym młodszym niż 2 . Jak dzowniliśmy bezpośrednio to się okazało że można . i płaci się tylko za osoby dorosłe . No ale u Ciebie wyjazd na własną rękę nie wchodzi w grę . a tak z ciekawości nie boisz się tak jechać ? Ogarniesz sama 4 dzieciaków ? Bo kurczę ja to się z moją dwójką boję co to będzie na lotnisku . Już dzieciakom identyfikatory nabyłam :-D:-D
 
reklama
Mam pytanie czy oferta baby ze dziecko jedzie za np. 590 zl do kiedy obowiazuje?
I jak wygladaja oferty z last minute? z dostawka do dziecka niema problemu? czy lepiej jednak wczesniej sobie zarezerwowac jesli chce sie leciec z dzieckiem...?
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry