reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chodzik

reklama
Chodziki są krytykowane przez ortopedów. Uczą nie prawidłowych wzorców chodzenia i źle wpływają na kręgosłup. Podobno lepsze są takie jakby pchacze. Dziecko stabilnie się opiera, ale musi być już chodzące.
 
Ja miałam chodzik do oby dwóch. Z tym, że byli w nim może z dwa razy dziennie po pół godziny jak już nigdzie nie chcieli siedzieć. I zaczęłam wkładać dopiero jak już potrafili obejść łóżeczko czyli córka 8 miesięcy, synek 9, uzywalam bardzo krótko bo jak tylko zaczęli chodzić to przygoda z chodzikiem się konczyla. Córka zaczęła chodzić jak miała 9.5 miesiąca, synek 11 miesięcy
 
Ja właśnie słyszałam że to niby szkodzi dziecku ale są różne opinię na ten temat. Sama chodziła nie używam chociaż to moje pierwsze dziecko i ma dopiero 6 msc i się zastanawiam co inni myślą o sadzaniu do niego dziecka
 
Moim dziecia nie zaszkodziło córka ma 7 lat, synek 2. Ale nie wiem jak to wygląda jak się dużo używa
 
Mój syn jeździł w chodziku, czy zaszkodził nie widzę. Jezdzik pchacz też ma, ale ostatnio doktorka stwierdziła że to dziecku szkodzi na stopy, bo jak się odpycha nóżkami, to nóżki kieruje do środka i żeby całkowicie z tego zrezygnować.
 
Ja właśnie słyszałam że to niby szkodzi dziecku ale są różne opinię na ten temat. Sama chodziła nie używam chociaż to moje pierwsze dziecko i ma dopiero 6 msc i się zastanawiam co inni myślą o sadzaniu do niego dziecka
Ale CZYJE opinie ? Mam, ktorych dzieciom akurat nic nie jest, czy specjalistow- ortopedow, pediatrow, fizjoterapeutow ? znam dziecko, ktore wypadlo z okna z niewyskokiego I pietra i nic mu nie jest. ale czy to oznacza, ze ja mam swoje dziecko tez wyrzucac z okna ?
Kup lepiej fajna hustawke, basenik z kulkami, pchacz :) - dziecko tez bedzie mialo zabawe (bo nie oszukujmy sie, nie o nauke chodzenia, a o chwile spokoju dla mamy z chodzikami chodzi ;) ) , a nie nabawi sie zlych nawykow czy wad postawy.
Aha, moja cala trojka "bezchodzikowa" :).
 
reklama
Kiedys nie bylo tyle specow od wszystkiego jak teraz, my bylismy wychowywani na chodzikach i kazdy zyje, nikt krzywy nie chodzi. A jak cos sie uzytkuje z umiarem to na pewno nie zaszkodzi [emoji6] godzina dziennie z jedna dluzsza przerwa na pewno bedzie frajda dla dziecka, a pchacz... wg mnie jak dziecko zacznie chodzic to bedzie go interesowalo wszystko tylko nie ten pchacz [emoji12]

Napisane na SM-N9005 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry