reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Cholestaza ciazowa.

Roksi98

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Marzec 2018
Postów
600
Cześć. Bylam dzisiaj u ginekologa I bylo wszystko w porzadku z dzidziusiem, z szyjka, z lozyskiem. Wyszlam z gabinetu zadowolona z wizyty I wgl.. a od 14-15 zaczelo mnie swedziec cale cialo, nogi, twarz,szyja, brzuch.. zdenerwowalam sie poszlam do apteki, pani w aptece powiedziala by wypic wapno, a jak nie to, zeby zglosic sie do lekarza, bo to moze byc cholestaza ciazowa, ktora jest grozna dla dziecka. No I teraz nie wiem co zrobic, bo napisalam do mojego lekarza jeszcze nie odpisal mi.. a ja sie zastanawiam czy czekac do jutra, poniedzialku, czy zglosic sie do szpitala z tym? Nie wiem. :( wizyte kolejna mam za 2 tyg.
 
reklama
Rozwiązanie
Biorę tylko orospest i nie badałam kwasów żółciowych tylko ALAT i aspat no i na diecie jestem już od kilku dobrych tygodni. Ja przy pierwszej ciąży 11 lat temu nie miałam jej zdiagnozowanej przez lekarza jakoś nikt się wtedy tym nie zainteresował ale pamiętam ,że 2-3 tygodnie przed porodem bardzo swedzialy mnie nogi, poród zaczął się sam w 38 tygodniu ,ale wody miałam już zielone, na szczęście synek urodził się zdrowy z wagą 3.250.
Nie pamiętam właśnie jakie miałam te wskaźniki kwasów żółciowych jak już leżałam w szpitalu w drugiej ciąży. Na razie skóra mnie nie swędzi , ale lekarz już zna historię więc jestem pod kontrolą.
Wapno nie pomaga na alergie itp. to mit.
Jak nie przejdzie do jutra to ja bym się udała do swojego gina. On jest od tego że w każdej chwili możesz do niego zajrzeć.
 
Dziewczyno moim zdaniem to za bardzo panikujesz. Masz niemal już wszystkie dolegliwości i choroby ciążowe. A co będzie potem ? Jeśli się martwisz to jedz na ip a nie na forum i wyluzuj bo to kwestia psychiki. Najpierw nadciśnienie później ubytek wod infekcja a teraz cholestaza [emoji33] zajedziesz się
 
Swędzenie często towarzyszy ciężarnym. Rozciąga się skóra,zmiany hormonalne itd. Nie zauważyłaś,ze np. stan Twoich włosów czy skóry i paznokci jest inny? Oczywiście uporczywego,ciągłego swędzenia nie należy bagatelizować,ale jeśli to tak nagle i znikąd nastąpiło,to może prysznic z delikatnym peelengiem +nasmarowanie się balsamem. Mnie zazwyczaj pomaga,a tez czasami mam wrażenie,że swedzi mnie wszystko na raz
 
Dziewczyno moim zdaniem to za bardzo panikujesz. Masz niemal już wszystkie dolegliwości i choroby ciążowe. A co będzie potem ? Jeśli się martwisz to jedz na ip a nie na forum i wyluzuj bo to kwestia psychiki. Najpierw nadciśnienie później ubytek wod infekcja a teraz cholestaza [emoji33] zajedziesz się
Nawet się nie skapnelam że to ta sama osobka:D
 
Dziewczyno moim zdaniem to za bardzo panikujesz. Masz niemal już wszystkie dolegliwości i choroby ciążowe. A co będzie potem ? Jeśli się martwisz to jedz na ip a nie na forum i wyluzuj bo to kwestia psychiki. Najpierw nadciśnienie później ubytek wod infekcja a teraz cholestaza [emoji33] zajedziesz się
Spoko juz jestem zapisana do psychologa. :)
 
Swędzenie często towarzyszy ciężarnym. Rozciąga się skóra,zmiany hormonalne itd. Nie zauważyłaś,ze np. stan Twoich włosów czy skóry i paznokci jest inny? Oczywiście uporczywego,ciągłego swędzenia nie należy bagatelizować,ale jeśli to tak nagle i znikąd nastąpiło,to może prysznic z delikatnym peelengiem +nasmarowanie się balsamem. Mnie zazwyczaj pomaga,a tez czasami mam wrażenie,że swedzi mnie wszystko na raz
Tego nie zauwazylam. Paznokcie tak samo sie lamia jak sie.lamaly, tak samo szybko rosna jak rosly, a wlosy jak wypadaly tak wypadaja.
 
PRZEDE WSZYSTKIM potrzebna Ci psychoterapia.
Nie radzisz sobie z tego co widzę ze stresem. Nie docierają do ciebie racjonalne argumenty i dowody.
Myślę że twoje lęki zaczynają być czymś głębszym jak tylko strachem przed utratą dziecka.
Przy chokeztazie swędzą tylko dłonie i stopy głównie wieczorem.
Twoje choroby to tylko psychosomatyka i od tego są odpowiedni specjaliści (psycholodzy i psychiatrzy) Zadbaj o siebie pod tym względem bo wykończysz siebie i urodzisz niespokojne dziecko.
 
reklama
reklama
Do góry