reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chorobowe po macierzyńskim zus

Dzień dobry, mam takie pytanie, otóż do 31.05.2021 przebywam na urlopie macierzyńskim. Miałam umowę o prace do dnia porodu tj 02.006 i macierzyński wypłaca mi ZUS. Czy teoretycznie od razu po zakończeniu mogę iść na chorobowe?

Dodam,ze firma upadła
Jak to jest z wypłacaniem macierzyńskiego przez ZUS? Czy rzeczywiście są duże opóźnienia? Czy kwota,która wypłaca ZUS jest taka sama jak kwota,która wypłacalby Ci pracodawca?

Pytam bo może czeka mnie ta sam
Dzień dobry, mam takie pytanie, otóż do 31.05.2021 przebywam na urlopie macierzyńskim. Miałam umowę o prace do dnia porodu tj 02.006 i macierzyński wypłaca mi ZUS. Czy teoretycznie od razu po zakończeniu mogę iść na chorobowe?

Dodam,ze firma upadła

a sytuacja.
 
reklama
Jak to jest z wypłacaniem macierzyńskiego przez ZUS? Czy rzeczywiście są duże opóźnienia? Czy kwota,która wypłaca ZUS jest taka sama jak kwota,która wypłacalby Ci pracodawca?

Pytam bo może czeka mnie ta sam


a sytuacja.
Płaca tyle samo co pracodawca. Ja nie mam żadnych opóźnień, na ZUS pue jest rozpisane do końca macierzyńskiego, kiedy będę dostawała zasiłek w danym miesiącu, zawsze jest to okolo 25tego, tak jak urodził się syn.
 
Płaca tyle samo co pracodawca. Ja nie mam żadnych opóźnień, na ZUS pue jest rozpisane do końca macierzyńskiego, kiedy będę dostawała zasiłek w danym miesiącu, zawsze jest to okolo 25tego, tak jak urodził się syn.
Dziękuję ślicznie za odpowiedź. 😊
 
Do góry