reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

witam.lecze nadal córeczke dcp.juz 6 miesiecy i ku mojemu szczesciu dzesunia ma pół głowki włosków a nie kosmyczek jak ostatnio.jestem zachwycona i mega szczesliwa.polecam aby kazdy z łp leczył sie ta metoda.lekarzem prowadzacym córeczki jest dr.rajchel z iwonicza zdroju.znajdziecie jej dane na necie.pozdrawiam wszystkich i trzymam kciuki za wszystkich dotknietych ta okropna choroba.
 
reklama
Witam kochane ! Biję do Was z pewnym pytaniem a mianowicie moja córcia Basia ( w październiku skończy dwa lata) bardzo się poci. Mieszkanie jest raczej chłodne, wywietrzone, lata po domu lekko ubrana- w pogodę taką jak dziś (ciepło, ale pochmurno) ma założone tylko body z długim rękawkiem i getry. Moja mama oczywiście jedna teoria "jest słaba, coś słabo jje" i wymyśla milion innych dziwnych dolegliwości jak dla starszej kobitki ;)
Czy dziecko może się tak pocić, kiedy zostało przegrzane ? Wychowuje Basię sama przy pomocy mojej mamy, z którą mieszkam i to właśnie mama zawsze powtarzała "ubierz cieplej", "za lekko ubrana" nawet jak było na prawdę ciepło Basia była solidnie ubrana. Czy to możliwe,że przez to teraz tak bardzo się poci?
Teraz usneła, zajrzałam do łożeczka znów cała spocona, włoski mokre...nie mam pojęcia czemu tak się dzieje...
Mamy spotkałyście się z takim problemem? Jakieś rozwiązania ?
 
Przyczyny moge byc różne, począwszy od zbyt ciepłego ubierania po niedobór witaminy D3. Jakie preparaty podajesz swojej córeczce ? U nas główka pociła się małej i plecki gdy miała kilka tygodni, jako że karmiłam piersią lekarz bardzo pilnował czy podajemy witamine D3 (D vitum chyba ) Kilka miesięcy temu przeczytałam, że ten preparat nie zawierał obiecanej dawki witaminy D3...duzo mniej, był wycofany by ponownie pojawic się w aptekach. Od 6 miesiąca życia nasza córka dostaje tylko tran w ilości 5ml dziennie(1 łyzeczka ) i dostaje do dzisiaj( ja pije 1 łyżkę), we wrzesniu skonczy 2 latka. Problemy z poceniem się skonczyły. Można zrobic badanie z krwi na poziom witaminy D, jest on waznym wskaźnikiem niedoborów (ewentualnych) tejże(badania raczej płatne, chyba ze lekarz Ok to zleci na poradnie), a pełni ona niebywale wazne funkcje w organizmie.
Przczyn pocenia może być więcej, warto porozmawiac z lekarzem.
 
a jak jest ubrana do spania? śpi pod kocykiem czy kołderką? ile pije? długo śpi?

ja pamiętam jak mój synek gdy miał pół roku (urodził się w marcu 2010 a tamte lato było bardzo gorące, spędzaliśmy czas głównie na dworze bo w domu było gorzej, w wózku w cieniu, i był głównie tylko w pampersie, czasem żal mi było zakładac nawet pampersa bo był taki upał, ale wszystkie napotkane sąsiadki, ciocie były przerażone, jak to! bez bluzeczki? bez skarpetek? niestety takich doradzczyń nie brakuje... co do Twojej córeczki, mój dziś biegał w samych podach na krótki rękaw i bez pampersa, i cienkie skarpetki, i nie było mu zimno napewno, rano jak mu ubrałam cienkie dresy i bluzkę na długi-pocił się. więc ubrał tak jak napisałam i jest ok. Twoja córa nie jest niemowlakiem więc nie bój się ją rozbierać, ubierz lżej i obserwuj, wg mnie (po domu) ubierz na krótki rękaw, na początek getry zostaw, i cienkie skarpetki, i zobacz, jak dalej bedzie sie pocic, zdejmij getry, załóż spódniczkę, skarpetki zostaw, bo od stóp najbardziej ciągnie a dziś nie ma upału więc bez może być za chłodno. kieruj się swoim instynktem a nie swojej mamy- to Ty jesteś jej mamą! :tak::tak:;-)
 
Co do niedoboru witaminy D3, podawałam Basi właśnie w takich kapsułkach do wyciskania- lecz kiedy przyszły słoneczne dni lekarka kazała odstawić, bowiem za dużo witaminy też niedobrze a Basia będąc na dworze całymi dniami dostawała naturalną od słońca. Od jakiegoś czasu nie pije już mleka a w mleczku ta witaminka była, może dlatego...może od tych ciągłych szaleństw, poobserwuję jeszcze i zacznę lżej ubierać :) Właśnie taką mamy chyba mentalność w Polsce, bo widząc dzieciaczki np. w Irlandii to nawet w zimę bez rajstopek, ubrane lekko, czapki też rzadko. A u nas dzieci poobabulane jak na Syberię. Basiunia jak złapie drzemkę w dzień przykrywam kocykiem, w nocy śpi pod kołdrą, ale wiadomo skopuje, więc bywa,że śpi pod niczym :)
Poobserwuje ją jeszcze, zobaczymy jak będzie dalej
 
moja coreczka tez sie bardzo poci teraz juz mniej ale od jakis 2 miesiecy to byla tragedia jak by wiadro wody na glowe wylal. dwa tygodnie temu wyladowalismy na pogotowiu bo corka dostala straszy kaszel, katar i pokrzywke na twarzy i pani doktor stwierdzila ze to objawy alergi a to ze tak sie pocila to byly pierwsze objawy dostala leki i juz wszystko przeszlo teraz mam sie nie poci tak bardzo jest coraz lepiej
moj brat tez jest alergikiem(ma11lat) i bardzo sie poci....
 
Witam kochane ! Biję do Was z pewnym pytaniem a mianowicie moja córcia Basia ( w październiku skończy dwa lata) bardzo się poci. Mieszkanie jest raczej chłodne, wywietrzone, lata po domu lekko ubrana- w pogodę taką jak dziś (ciepło, ale pochmurno) ma założone tylko body z długim rękawkiem i getry. Moja mama oczywiście jedna teoria "jest słaba, coś słabo jje" i wymyśla milion innych dziwnych dolegliwości jak dla starszej kobitki ;)
Czy dziecko może się tak pocić, kiedy zostało przegrzane ? Wychowuje Basię sama przy pomocy mojej mamy, z którą mieszkam i to właśnie mama zawsze powtarzała "ubierz cieplej", "za lekko ubrana" nawet jak było na prawdę ciepło Basia była solidnie ubrana. Czy to możliwe,że przez to teraz tak bardzo się poci?
Teraz usneła, zajrzałam do łożeczka znów cała spocona, włoski mokre...nie mam pojęcia czemu tak się dzieje...
Mamy spotkałyście się z takim problemem? Jakieś rozwiązania ?



pamietam jak byłokres jak Antek sie pocił. Moja mama kazała iśc odrazu do lekarza(zawsze jest na nie jak mam isc do lekarza) bo opowiadała ze mój brat tak miał w jak skończyl rok.Okazało się ze ma za mało witaminy d3 i dostał prawie po 3 dawkę witaminy i przeszło
 
witam - nie wiedziałam gdzie napisać..mam pewien problem ,a mianowicie córka zawsze rano robiła kupkę od paru dni miała z tym problem .Dziś po dwóch dniach zrobiła bardzo dużą i w cale nie wyglądała ona jak u dziecka cierpiącego na zatwardzenia była dosyć luźna.. w kale zobaczyłam malutkie kropeczki - czy to mogą być owsiki?
dodam ,ze wczoraj wieczorem córka co chwile narzekała na pampersa(po swojemu ,ale w każdym razie na pewno mówiła o nim) więc ją przewinęłam ,a ona dalej marudziła..pomyślałam,że jest po prostu śpiąca..teraz zastanawiam się czy może to właśnie to spowodowało u niej dyskomfort...poza tym innych objawów nie ma.
 
reklama
Kamii owsiki to sa takie male biale glizdki, maja cos okolo 1cm dlugosci i w kale zauwazylabys bo sa bardzo ruchliwe i zawsze wylaza na wierzch. Najlepiej obserwuj malucha przy owsikach swiad wywoluje ich wylazenie na zewnatrz... cele rozrodcze, zazwyczaj w nocy i obserwuj kupki. Gdybys je zauwazyla idz do lekarza, spokojnie wiele dzieciaczkow przez to przechodzi, nawet doroslych zarazaja, wiec leczenie koniecznie wszystkich domownikow i duzo prasowania. Zabawki do wypazenia, mycie rak (z paznokciami koniecznie), tabletki po dwoch tygodniach powtorka i po problemie ;-)

tu troszke wiecej o nich ;-)

http://www.kobieta.pl/dziecko/zdrowie/zobacz/artykul/jak-pozegnac-swedzace-owsiki/
 
Ostatnia edycja:
Do góry