reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

Dziewczyny,

proszę Was o informację, która z Was miała może problem z uciekającym oczkiem ale u dziecka już powyżej 1 roku życia. Mój synek nie ma jakiegoś zeza ale widzę, ze lewe oczko jak sie skupia bardziej na czymś idzie mu bardziej do środka, ale nie jakoś tam super mocno, a prawe czasem przy wodzeniu wzrokiem w lewo idzie szybciej. Jest to prawie nie widoczne, tak, ze dzisiaj przy rutynowej wizycie okulistka nic nie zauważyła. Nikt nie zauważa na pierwszy rzut oka. Ale wysłala nas do Centru Zdrowia Dziecka na badanie dna oka, bo tam takie maluchy da sie przepadac, bo tam juz mają wprawę z takimi jak mój (tzn. nie dającymi się - 2 lata będa w maju). Dzisiaj naczytałam się w necie o jakich nowotworach oczu itd i złapałam doła, boję się bardzo wizyty, nie znam jeszcze terminu, zadzwonią o mnie. Ale proszę czy któraś miła podobnie, taki mało widocznie uciekające oczko/oczka, i po padaniu okazało się, ze to mięśnie oka o korekty, tzn ćwiczenia lub okulary. A może inne diagnozy. Ja się tak martwię. Jak wygląda takie badanie dna oka, chyba czymś się tam swici - tak jak u dorosłego co?
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja jako dziecko mialam zez na jedno oko i niestey okulary ale to jest do wyleczenia, koniecznie trzeba zbadać oczko bedzie dobrze pozdrawiam
 
moj 3latek mial podejrzenie zeza pojechalismy do szpitala do katowic bo tam chodzimy z młodszym i zrobili mu wszystki badania i powiedzieli ze jest ok tylko mamy byc pod kontrola. Młodszy tez ma cos z oczkiem wczesniej nie zuwazyli a teraz pani dr stwierdziła ze mu oczko ucieka ale nie jest pewna a ze mamy wizyte pod koniec miesiaca to go przebadaja i zobacze co pwoiedza

Zabka nie wiem skad jestes ale w klinice w katowicach robia badania takim małym dziecia. My tam jezdzimy i jestem zadowolona bo naprawde badaja
 
Ja jestem z Warszawy. Mam wizytę 26.03. w takiej specjalistycznej klinice dla małych dzieci. Napisze jak było - na pewno będzie ciężko, bo synek źle znosi każdego lekarza.
 
witam mam synka 14 miesiecy lekarz pediatra na ostatnim szczepieniu wykryl szmer w gornej czesci mostka dostalismy skierowanie na ekg ale na ow badaniu maly plakal ruszal raczkami i nuzkami zapis nie wyszedl udany za tydz idziemy do kardiologa z wynikiem oczywiscie prywatnie bo szpital nas umowil na wrzesien niestety czy moze ktos z was wie na ten temat prosze o pomoc:szok:
 
czesc wiecie co moj synek jak zacznie plakac to tez sie czesem zaniesie i robi sie siny ale nie zawsze pare razy to nim trzachalam to straszne patrzec na swoje dziecko ktore jest sine ale czy to naprawde bezdech jak to leczyc
 
Witam! U mojego Kuby tez zostaly wykryte szmery na bilansie roczniaka. Lekarka powiedziala, ze poki co nie trzeba sie tym martwic. Bardzo ufam naszej lekarce, jest bardzo doswiadczona, moja mama chodzila ze mna jako niemowlakiem do niej dlatego na razie - nie bylismy na zadnym badaniu. Zreszta - w przypadku takich malych dzieci wiadomo - sa zestresowane wizyta, placza, serce bije mocniej. Moj Kuba szaleje w gabinecie a lekarka powiedziala nam, nie ma sensu wsluchiwanie sie w szmery w takiej sytuacji. Oczywiscie - najlepiej sluchac swojego lekarza i isc na badanie, jesli takie zleca.
 
Moja Mała 13 msc tez ma szmery w serduszku ale u nas to struna i jak to lekarka ujęła jedni maja piegi drudzy strunę na sercu. Co prawda u nas wykryli ją przy urodzeniu a teraz jesteśmy co pół roku na kontroli może i u was to struna. my tez robimy usg prywatnie ale wtedy aby mała nie szalała i nie wyła budzę ją bardzo rano i do wizyty(najczęściej jak jest to możliwe umawiam się na rano) nie pozwalam jej usnąć tak aby padła przed samym wejściem.
 
reklama
Witam, u nas na wizycie też niedawno lekarz stwierdził szmery, ale powiedział, że to całkiem normalne, ponieważ serduszko dziecka rośnie, a ta żyła, która doprowadza krew do serca nie zawsze rośnie w tym samym tempie. Przy następnej wizycie już nie było szmerów. Lekarz powiedział, żebym nie panikowała, bo mówi mi tylko to dlatego, że jakbyśmy kiedyś trafili do innego lekarza i by to stwierdził to wtedy będę już wiedziała.
Ale jesli lekarz wysłał Was na EKG to lepiej pójdźćcie, będziecie spokojniejsi.
 
Do góry