reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

My się chrzcimy 19 lipca w Polsce, w związku z czym już w niedzielę lecimy do Polski czego się trochę boję.
kieckę mam kupioną z promocji w Monsoonie, do tego opaskę na główkę, słodkie buciki i sweterek.
Przyjęcie będzie w restauracji na 20-25 osób - nasi rodzice, rodzeństwo i najbliżsi przyjaciele.
 
reklama
U nas podobnie jak u Kamireszel. Koscielny razem z chrzcinami 6 wrzesnia - najblizsza rodzina - i jeszcze nawet nie wiemy czy do domu zamowimy jakis catering czy pojdziemy do jakies restauracji. Kiecki bialei u mnie raczej nie bedzie ale malej zaloze sukieneczke i pewnie bez becika.;-)
 
U nas podobnie jak u Kamireszel. Koscielny razem z chrzcinami 6 wrzesnia - najblizsza rodzina - i jeszcze nawet nie wiemy czy do domu zamowimy jakis catering czy pojdziemy do jakies restauracji. Kiecki bialei u mnie raczej nie bedzie ale malej zaloze sukieneczke i pewnie bez becika.;-)

Kluseczko
, mysmy tez brali koscielny 6go wrzesnia:-) Napewno bedzie to dla Was mega szczesliwy dzien!!:tak:
 
Aga29- dziekuje, za pewne tak bedzie, chociaz my juz szczerze mowiac to rok po cywilnym a od 3 mieszkamy razem wiec to bardziej dla naszych mamusiek ten slub, chociaz sie smiejemy ze teraz to juz na pewno odwrotu nie bedzie:-D
 
Nie ma odwrotu kochana, teraz to tylko zamknac oczy i przed siebie:-D;-). Pomyslec, ze nam juz niedlugo 6 rocznica slubu stuknie:szok: Ten czasy leci jak cholera:tak:
 
Oj leci leci. Jeszcze nie dawno o dolegliwosciach ciazowych pisalysmy a teraz juz prawie wszystkie rozpakowane. No 6 lat to juz niezly staz:tak:
 
U nas na chrzsciny sa dwie opcje.

Pierwsza jedziemy do Polski (jeszcze nie wiem dokladnie kiedy ale myslimy jechac w sierpniu albo na wszystkich swietych) i tam zrobic chrzsciny mala imprezka w domu. Obiad, ciacho, kawa, herbata. Goscie: Nasza 4, moj, tata, jego kobieta, tesciowa z partnerem, moj dziadek, chrzestna moja kuzynka (mojego chrzestnego(brata mojej mamy) corka), chrzestny kuzyn mojego meza (meza chrzestnej (sistra tesciowki) syn), chrzestnego dziewczyna.

Druga opcja zostajemy tutaj zapraszamy tutaj chrzestnych niunka. Robimy imprezke w domu nasza 4, chrzestna, chrzestny z dziewczyna i nasi tutejsi znajomi.


Kamireszel
mnie sie bardzo ten pierwszy garniturek podoba :tak::-)

Nanya moim zdaniem sukienusia to strzal w dziesiatke :tak::-) + jakis kapelusik na glowke i dama jak sie patrzy :-D:-)
 
A orientujecie sie jak wyg;ada chrzczenie dziecka, gdy rodzice nie maja slubu koscielmego? Czy ksiadz moze odmowic?
 
reklama
A orientujecie sie jak wyg;ada chrzczenie dziecka, gdy rodzice nie maja slubu koscielmego? Czy ksiadz moze odmowic?

Teoretycznie może, ale to wszystko zależy od powodów, dla których rodzice tego ślubu nie mają. Ale zawsze można to obejść, jeśli o chrzest poprosi np. babcia dziecka i zobowiąże się do wychowania dziecka w wierze katolickiej. Moja szwagierka nie ma ślubu ze swoim facetem, a dziecko ochrzcili - nie mieli z tym większych problemów, ale to dlatego, że moja Teściowa ma znajomego księdza i on się bez problemu zgodził.
 
Do góry