reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

Nie moze. Tak twierdzi moja siostra ktora jest pingwinem plus wlasne doswiadczenie bo moi rodzice brali koscielny kiedy ja mialam kilka lat a chrzczona bylam jak mialam miesiac.;-)
 
reklama
Mysmy brali slub koscielny jak Viki miala roczek, a chrzczona byla,jak miala 4m. ksiadz nie robil zadnego broblemu,wieksza panike siala moja mama ktora rozpaczala ze my do komuni pojsc nie mozemy...:-)
 
To chyba zależy od księdza, w mojej parafii nie ma problemu, ale niektórym znajomym z innych parafii księża robili "pod górkę" i w rezultacie ich dzieci swój pierwszy sakrament miały w kościele u nas. U nas w mieście ogólnie wiadomo, że jak rodzice nie mają kościelnego to Chrzest w Św. Antonim :-) Chociaż może teraz już się troszkę zmieniło
 
u nas chrzciny jakoś końcem sierpnia ale daty jeszcze niemamy ustalonej a imprezka skromna tylko najblśi rodzice , chrzestni i rodzeństwo tylko niewiem jeszcze gdzie ich pomieścimy :baffled::baffled::baffled::baffled: . A chrzestną będzie moja siostra , chrzesnym najmłodszy brat męża.

U nas bezproblemowo można ochrzcić maleństwo gdy rodzice niemają ślubu , myślałam że te czasy kiedy to było przeszkodą dawno mineły
 
Ostatnia edycja:
U nas bezproblemowo można ochrzcić maleństwo gdy rodzice niemają ślubu , myślałam że te czasy kiedy to było przeszkodą dawno mineły
No niestety, takie przypadki jeszcze bywaja :-(, a pytam, bo chcialabym malego ochrzcic w moim rodzinnym miescie (nie w Krakowie) i tak sie wlasnie zastanawialam jak to faktycznie jest.
Najlepsze jest to, ze ksiadz nie odmawia rodzicom tylko dziecku... przeciez to nie rodzice przeciez to nie rodzice przyjmuja sakrament.
 
Tau- wedlug prawa koscielnego czy tam kanonicznego nie moze odmowic wlasnie dziecku. Jak juz wczesniej pisalam tak mi mowila moja siostra a ona jest zakonnica wiec mysle ze sie na tym zna. Fakt faktem ze sa tacy ktorzy robia gorsze rzeczy a dziecku chrztu mowia ze nie udziela ze wzgledu na rodzicow- ale tak na prawde nie moga tego zrobic tyle tylko, ze ludzie czasem o tym nie wiedza. Mam nadzieje ze nie bedziesz miala tak jak z mieszkaniem;-).
 
Jedynym warunkiem uzyskania Chrztu dla dziecka jest WOLA rodziców i obowiązkowo chrzestni MUSZĄ być praktykującymi katolikami (muszą przystępować do Komunii). Rodzice dziecka wcale nie muszą mieć ślubu kościelnego. Jeśli jakaś parafia odmawia, to trzeba się odwołać do wyższej instancji.
 
Jedynym warunkiem uzyskania Chrztu dla dziecka jest WOLA rodziców i obowiązkowo chrzestni MUSZĄ być praktykującymi katolikami (muszą przystępować do Komunii). Rodzice dziecka wcale nie muszą mieć ślubu kościelnego. Jeśli jakaś parafia odmawia, to trzeba się odwołać do wyższej instancji.

Nanya z tymi rodzicami chrzestnymi tez jest roznie mojej Małgosi ojciec chrzestny jest rozwodnikiem (z nie swojej winy,zona puscila go kantem i zaciązyła) Ksiadz stwierdził ze skoro wybralismy jego na ojca chrzestnego musielismy mieć wazny powod i przyjał go Do komunii nie przystepował jedynie był u spowiedzi Wiec wydaje mi sie ze to wszystko zalezy od nastawienia ksiedza Teraz bedziemy toczyć boje o mame chrzestna dla Oliviera bo nie ma ślubu kościelnego (jej mąż włoch nie wyraza zgody )ale syn ochrzczony po wiekiej aferze we włoskim kościele mam nadzieje ze sie uda :)
 
reklama
A mój Filip już jest ochrzczony. W kościele był bardzo grzeczny i jak przyszło do chrztu to wcale nie płakał. Wgryzał się tylko w moją sukienkę bo jemu mama kojarzy się tylko z jednym :-D a i na gadulstwo mu się zebrało :-D
 
Do góry