reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzciny

My chcemy ochrzcić Adasia w sierpniu. Dokładnej daty nie mamy. Bedzie cos ok20 osób. Niestety musimy wynając jakis lokal-bo mamy tylko 33m2.
 
reklama
A my juz po uroczystości. Dzień przed poszliśmy do kościoła do spowiedzi i mała jak usłyszała dzwony to zaczęła płakać chyba głośniej niż one :) i bałam się, że na chrzcie też tak będzie, ale powiedziałam trudno, w końcu to tylko dziecko. Moja Ninka natomiast w dzień uroczystości mnie zaskoczyła, przed wejściem do kościoła "zażyczyła" sobie cycusia, to ją nakarmiłam na ławce przed kościołem, a ona usnęła jak aniołek i obudziła się dopiero w domu po wszystkim :) Generalnie chrzest i imprezka bardzo udana :) pozdrowienia :)
 
Dziewczyny, powiedzcie mi jak wyglądają formalności do chrztu? My się wybieramy do PL w grudniu i chcielibyśmy małą ochrzcić na święta, ale nie wiem czy zdążymy wszystko załatwić. Jak w ogóle się to załatwia :zawstydzona/y::baffled::baffled::baffled: i ile kiedy trzeba zacząć?
 
Dziewczyny, powiedzcie mi jak wyglądają formalności do chrztu? My się wybieramy do PL w grudniu i chcielibyśmy małą ochrzcić na święta, ale nie wiem czy zdążymy wszystko załatwić. Jak w ogóle się to załatwia :zawstydzona/y::baffled::baffled::baffled: i ile kiedy trzeba zacząć?
Nam ksiądz kazał tydzień wcześniej przyjść, przynieść akt urodzenia oraz zaświadczenia od chrzesnych z parafii, że nie ma przeciwskazań do tego żeby byli chrzesnymi i tyle.

P.S. A i 100 zł ;-)
 
My chrzcimy 19 września w uk chrzestnymi beda nasi przyjaciele Uroczystość bedzie skromna bo nikt z rodziny z pl nie przylatuje wiec zrobimy w domu pomyslimy o jakiejs sesji fotograficznej profesjonalnej zjemy obiadek ciasto i po imprezie a i u mnie tradycja taka ze alkoholu sie nie podaje wiec panowie opija malego w polowie sierpnia jak sie spotkamy :)
 
Nam ksiądz kazał tydzień wcześniej przyjść, przynieść akt urodzenia oraz zaświadczenia od chrzesnych z parafii, że nie ma przeciwskazań do tego żeby byli chrzesnymi i tyle.

P.S. A i 100 zł ;-)
Jej..... jakie zaświadczenie.....a jak chrzesna jest tu w IE, wierzaca ale nie praktykujaca to co??? do jakiej parafii nalezy??? tu czy w PL???

aaa i u mnie "co łaska" w tym roku wynosi 200zł
 
Kami musi się udać do swojej rodzimej parafii, w której była chrzczona i bierzmowana, bo zazwyczaj na tej podstawie wydaję się takie zaświadczenie o braku przeszkód do bycia chrzestnym/-ą.
 
OOO :szok: widzę, ze tylko ja tu jestem zwyrodnialcem który nie chrzci własnych dzieci :eek: Ja sama jestem osoba niewierząca, mąż niby mówi ze wierzy w boga ale nie praktykuje. Mam dwójkę dzieci i nie mam zamiaru ich chrzcić. Poczekam aż będą w stanie wyrazić swoja wole odnośnie wiary... :tak:
 
w niektórych parafiach wymagają zgody proboszcza z Twojej parafii, że chrzest może być w innej.
Poza tym termin zarezerwuj wcześniej, a w kancelarii tydzień wcześniej trzeba się zjawić, pokazać akt urodzenia, tą zgodę proboszcza itp.
 
reklama
Do góry