reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chrzest :)

ja nie chciałam chrzestnej obarczac takim wydatkiem i sama kupiłam ubranko na chrzest nawet szatke i swiece
co do prezentów tez nie mówie co chce bo mi głupio, ale wiem że na chrzestnych wziełam wspaniałych ludzi więc co nie kupą czy dadzą to będzie dobrze :-)
 
reklama
A właśnie dziewczyny jak to jest..... czy nie powinna matka chrzestna kupić ubranka chrześniakowi???? :confused::confused::confused:

I powiedzcie mi co tak tradycyjnie chrzesnty powinnien dać jako prezent, bo u mnie chrzesntym jest mojej siostry mąż i tak ona mnie podpytuje co chcemy i sama nie wiem :confused::confused:
U mnie tez chrzestna kupuje ubranko maluszkowi i szatkę ( ale ja kupiłam sama bo chrzestna mieszka na co dzień w Anglii i przyjeżdżała tylko na chrzest to nie chciałam jej robić kłopotu) Chrzestna w prezencie dała obrazek Matki Boskiej z Dzieciątkiem w srebrze.
A chrzestny kupuje świece ( ale kupiłam tez ja bo było w zestawie z szatką i o wile taniej) i w prezencie niesie medalik z Matka Boską i łańcuszek do niego. Ten medalik się święci podczas mszy.
 
Ostatnia edycja:
Z tymi prezentami na chrzciny to chyba zależy od regionu i tradycji w danej rodzinie. Na wszystkich chrzcinach na jakich byłam dziecko dostawało pieniądze:sorry2: i dodam nie były to chrzciny w Warszawie, co może nasuwać takie skojarzenia;-). Chyba wszystko zależy od potrzeb rodziców.

Ale moja sąsiadka tydzień temu chrzciła bliźniaczki i dziewczyny w sumie zgarnęły 6 Matek Boskich.:tak:
 
Ostatnia edycja:
U mnie z powodu braku męskich członków rodziny była mama chrzestna( kuzynka mojego narzeczonego) i świadek chrztu ( moja siostra). Ponieważ obie nie bardzo wiedziały co sprezentować to dostaliśmy pieniążki plus oczywiście jakieś drobiazgi- medalik, album pamiątkowy itp. Ubranko, szatkę, świecę kupowałam sama. Nawet nie wiedziałam, że jest zwyczaj, że to chrzestna kupuje czy coś. Ala jedynie na kapelusik się strasznie złościła i musieliśmy jej go zdjąć.
Chrzest nam się udał:tak:
6316e7ee95.jpg
 
My wreszcie wyznaczylismy date chrzcin - 6 grudnia. Dzisiaj poszlismy do koscila oficjalnie zaklepac ten termin. Przed, rozmawialismy ile dac ksiedzu. I co?? Oczywiscie m. nie zrozumial, nie dogadal sie i dal po swojemu. Bo ksiadz tekst standardowy wyplul "co laska" dodajac mało standardowe " ale jak kogos stac to daje wiecej .... " :eek:

No i zaczynam szaleć w poszukiwaniu ubranka dla Julci :-p Co sadzicie o tej sukienusi - bo najbardziej mi przypadla do gustu?
SUKIENKA TUP TUP JESIEŃ/ZIMA 2009/10 62-86 (792674068) - Aukcje internetowe Allegro
 
fajniutka kiecka
co do prezentow tro muj hanutek zgarna dwa aniolki stroze lancuszek z matka boska miarke wzrostu z miejscem na foty i pamiatki
 
my chrzcimy małego równo 20 dni później 26 grudnia:-) Też się rozgladam za ubrankiem:-)

Misie chrzciłam w drugi dzień swiąt - ale to najbardziej oblegany termin. W tym roku swięta chcemy spedzić u babcina, jej nowym mieszkaniu - dlatego wybrałam poczatek grudnia. Do tego zupełnie nieswiadomie w mikołajki :-D Moze goscie nie zapomna o starszych dzieciakach? ;-)
 
Dziewczyny, jakie macie ubranka do chrztu na zime? Bo ja nie wiem co kupic...na allegro jak narazie kroluja ubranka na jesien, a na zime jest tylko kilka i to nie zaciekawych.
 
reklama
Ja kupiłam sukieneczkę z bolerkiem na allegro, juz ją pokazywalam, ale mam jeszcze biały kombinezon i w nim Julcia do kościoła pojdzie. Nie wiem jeszcze czy bede rozbierac Jule w kosciele, wprawdzie jest ogrzewany ale... Sukieneczke wezme i ew. założe już w kościele ;-) Zobaczymy. Tylko zastanawiam się co na główke, opaskę jakąś chyba zrobie, bo teraz nie sezon i same zimowe czapki w sprzedaży.

Za to, na drobny prezent dla gości zamówiłam takie cudne szklane aniołki, jeszcze nie przyszły i czekam na przesyłke z wielką niecierpliwościa. Na skrzydełku beda miec wypisana date chrztu i imię.
 
Do góry