reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chudnę i chudnę...

Izabelinda

Mama Dominisia i Patrysi
Dołączył(a)
17 Luty 2008
Postów
3 407
Miasto
Gdynia
Witam

Wiem, że większość z Was może to śmieszyć, ale mi już do śmiechu nie jest. Jestem 6 miesięcy po ciąży i chudnę w oczach. Wszyscy dookoła mówią mi że jestem za chuda i blada. Nawet pielęgniarka środowiskowa, która przyszła zbadać moją córcię. Właśnie dziś znowu weszłam na wagę i zobaczyłam kolejnych kilka kilo mniej.
Gdy ważyłam się w ostatnich dniach ciąży to miałam niecałe 70 kg a teraz ok 53 kg. Tyle ważyłam jako nastolatka!!! A teraz mam prawie 30 lat i 167 cm wzrostu.

Czy któraś z Was też to przechodzi/przechodziła? Czy to normalne, a może powinnam się raczej pofatygować do lekarza (nie czuję się osłabiona)?

Jem normalnie, a nawet częściej, bo już po 2-3 godzinach od posiłku jestem głodna i znowu jem. Nie rozumiem...
 
reklama
Mam nadzieję, ze dziś problem twojego chudnięcia to już przeszłość. Czasami jest ono związane z tym, że karmimy a niewiele jemy, bo w pierwszych miesiącach nie mamy na to czasu... Z drugiej strony karmienie wiele kobiet ma tendencję do utrwalania powiększonej ciążą figury. Ostatnio z uśmiechem na ustach czytałam dowcipnie napisaną historię młodej matki pt. Wzloty i upadki super mamy, Polly Williams. Lektura pozwala nabrać dystansu do problemów związanych z macierzyństwem. Polecam :)
 
Do lekarza nie zaszkodzi się wybrać, tak kontrolnie, na jakieś badanie krwi, ale myślę, że niektóre z nas tak mają. Ze mną było podobnie, mam 173cm i przed ciążą ważyłam zazwyczaj ok 58 do 60kg w porywach.
Na początku ciąży schudłam do 54kg, a pod koniec w 9 mies. miałam 64 kg . Po urodzeniu karmiłam piersią. Nie wiem czy to był powód ale faktycznie sporo schudłam Nie pamiętam już kiedy dokładnie, ale parę miesięcy po porodzie doszło nawet podobnie jak u Ciebie do 53/54kg. co przy moim wzroście sprawiało, że wyglądałam jak szkielet. Też czułam się dobrze.
Potem zaczęłam historię z plastrami anty i troszkę się poprawiło. Niestety teraz już ich nie używam przez migreny ale waga jest już jako taka czyli 57 kg. Jeszcze nie dokładnie to co bym chciała ale dużo lepiej.
Dla pewności sprawdź u lekarza, może u endokrynologa, bo czasami to może być związane z problemami z tarczycą, ale nie przejmuj się zbytnio, pewnie taka Twoja uroda:-);-)
 
Wydaje mi się, że jak najszybciej powinnaś pójść do lekarza rodzinnego. Ja miałam podobnie około 8 miesięcy po porodzie. W ciągu miesiąca schudłam jakieś 8 kg, następnie zaczęłam mieć kołatanie serca, trzęsienie rąk, niekontrolowane wybuchy złości i było coraz gorzej. W końcu pofatygowałam się do lekarza okazało się, że to nadczynność tarczycy. Dlatego biegnij do lekarza, zrobi Ci podstawowe badania. Jeśli wszystkie wyniki będą dobre to zwyczajnie się uspokoisz;-).
 
U mnie to samo bylo/jest.Ja po pierwszej ciazy wazylam o ponad 8 kilo mniej niz przed ciaza (karmilam piersia) teraz po drugiej ciazy gdy dziecko mialo 5 miesiecy skonczone juz mialam prawie 4 kilo mniej niz przed ciaza i tez karmilam piersia.Jak tylko przestalam karmic waga zaczela mi z czasem sie normowac.Tez jadlam normalnie a nawet wiecej niz zwykle.Male ssaki tak wyciagaly ze mnie i zle sie z tym czulam.Vanesske karmilam 14 miesiecy a Klaudie 5 miesiecy.Chudniecie bylo jednym z powodow do odstawienia od cyca.
 
Do góry