reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CHUSTUJEMY-nosimy w chuście ,chusty i akcesria służe pomocą

Czyli taka byłaby dobra?
CHUSTA TKANA AZIMI bawełna 5m DUŻOkolorów PORADNIK (3012430681) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

A jeszcze zapytam, czy z tej samej chusty możemy korzystać oboje z mężem (naturalnie rozumiem, że do każdego z nas trzeba będzie od nowa wiązać), czy lepiej sobie sprawić oddzielne (ze względu na rozciąganie, czy coś innego)? No i czy za każdym razem trzeba ją od nowa wiązać (przy jednym użytkowniku), czy można ją jakoś z siebie zdjąć i zakładać szybciej?
Wiesz co kup lepiej dobrej firmy -typowo chustowej używaną bo to jest szyta przez jakaś babke która kupuje kawał materiału i szyje "chusty"czy się da w takiej nosić-tak ale czy to wygodne-nie bardzo i napewno łatwiej się nauczyć i chusta lepiej współgra jak będzie to skośnokrzyżowa albo diamentowa chusta!
czy możecie mieć jedną chuste dla obojga-tak bez problemu-ale chuste sie kupuje rozmiarowo pod osobę większa -u nas ja mam 162cm i 40rozmiar:zawstydzona/y:
mąż ma 185cm brzuszek szerokie bary-ogólnie ma budowe krasnoluda z chobbita:-D-uwielbiam to i mamy wszystkie chusty 4,5-rozmiar to jest M tu dzież tak zwana szustka-6 ja zawiaze sie i w 4,1 ale wole mieć zapas a maż w 4,6 wiąże ale ma małe ogony ja mam większe:-Dtakiepo kolana-ok mam też 4,2-4,2 mąż jej nie zamota-ale to jest moja chusta-ogólnie chust mam 16;):-Dale ja np pod kolor sukni na wesele szfagra pod kolor bluzki,oczu chumoru-ja chuste jak ciuch traktuje:-D:-D

co do wiazania-zwykle wiazemy od zera 1 wyjątek "podwójny X"mozesz zawiązać dociagasz na dzecku potem popuszczasz dzecko wyciągasz-z chustą wsiadasz do auta i potem tylko wkładasz maleństwo i dociagasz-ale zeby chuste zdiąć i potem założyć "to se ne da"

palin my używaliśmy jednej, albo ja albo mąż no i do każdego założenia wiązanie od nowa, nawet nie wiem czy się da tak zrobić żeby raz zawiązać a potem hmm zamotać? niee to chyba niemożliwe:no:
pusalam wyżej o 2 x ale tego nie zdejmujesz i zakładasz ale dzecko mozesz wyjać i otem dociagasz
ale jak ktoś nabierze wprawy to dociaganie i tak trwa najdłuzej a i tak to szybciutko idzie

No cóż, to się będziemy motać :-)

A powiedzcie, serio potrzeba aż tak dużej (5 m)? Czy to jest może uzależnione od wielkości noszącej i noszonego?
zalezy jak duży jest mąz-przypuszczam ze mimo wszystko jest wiekszy zwykle facet:-D my motamy się w 4,6 myśle że mój mąz ani niski ani szczupły nie jest wiec powinno starczyć a nawet naszego kumpla motałam-nosił moją młodsza-swoją chrześnice a on prawie 1,90m i nie szczupły-nie gruby ale nie szczupły i on na końcówkach też motał -jak dobrze dociągnoł chuste-ale wzasadzie chodzi o dobre dociągnięcie chusty:-D

ja jestem niska, a moj maz wysoki - mamy 5 m
tu zdjecie mojego z chusta
Zobacz załącznik 540744

a tu Artura z chusta ;-)
Zobacz załącznik 540745

koniecznie chcial misia nosic
wlasnie sobie pomyslalam czy mu nie kupic chusty dla lalek - ja bede nosic Filipa a on misia...
moja starsza nosi w szalu miśli zamotane w kieszonke albo kangórka-zależy od szalika czy długi czy krutki synuś sliczny

Fioletowa- ja Zosi zrobiłam kółkową dla lalek- była zachwycona. A miny przechodniów jak szłysmy ja z Marysią, a Zosia z lalką- bezcenne!!!:-D
Synek cudny!
żałuje ze niewidziałam

Czy będę za wygodna jak poproszę mamy doświadczone o wrzucenie linków do konkretnych DOBRYCH chust?

Fioletowa cudny Arturek :tak:
znajde chwile czasu to wypisze wszystkie firmy które robią chusty a nie podróbki z byleczego-potem najwyzej uzupełnie liste jak mi sie przypomni

a wiesz ze tak zwanego hopka miałam 1 raz w rękach-na szkoleniu ;) ale to firma ok

Myslałam o kupnie chusty elastycznej,ale słyszalam ,ze sprężynuje jak dziecko staje sie cięższe i to obciaża barki. Najlepsze pewnie beda pewnie chusty tkane.:confused:
Mam pytanie- jak długo dziennie można nosić dziecko w chuście?Czy dziecko sie nie przyzwyczai do noszenia i czy nie bedzie płakało jak nie bedzie akurat noszone?? Tego się najbardziej obawiam
Wiesz co z tym sprężynowaniem to podobno między 6-a 10 sprężynuje po 12-14kg już znowu jest ok-gozej ze elastyczna niby polecana dla noworodków często rozpłaszcza fizjologiczna zabke-bo siła którą odciagasz chuste zeby włożyć dzecko działa potem non stop przyciskajac je do ciebie-aktywnie bo jest elastyczna a nie jak tkana,teraz odchodzi się od elastycznych chust poza tym na czerwiec3 warstwy materiału z elastanem to cieeeeeeeeeepło wolę bawełne 100% jednak i 1 warstwe ewentualnie 2 jeśli podwójny x ale do x dzecko powinno głowe juz trzymać

Doświadczone dziewczyny to i ja mam pytanko, chustę miałam kopic już prze Ewie, ale jak się urodziła był luty, pózniej zapomniałam, a jak miała 4 mc. to jakoś kupiłam nosidło babybjorn z którego jestem bardzo zadowolona ale starszej w nim nie ponoszę a młodsza musi mieć co najmniej 4 mc.- a ja z tym nosidłem to nawet atrakcją byłam w okolicy więc co dopiero z chustą.
Ale przejdę do pytania- chciała bym taka chustę żeby młodszą móc nosić w tej leżącej pozycji i w racie a i starsza na plecach albo na boku jak będzie jej wygodniej? Akurat moja Ewka jest drobniutka, 8,5 kg choć to pewnie znaczenia nie ma.
Jak będzie uniwesralna? czy za ok. 100 kupie dobrą używkę?
Wiesz co z nosidłem typu babybjorn bym uważała bo nie podtrzymuje tak kręgosłupa dzecka i dzecko siedzi na kroczu a nie na całych udach no i punkt cieżkości środek cieżkości noszącewgo mocno się zmienia pewnie poczujesz przy większym cieżarze niz 6kg poszukam obrazka gdzie jest pokazana róznica w pozycjach w nosidle a w chuście:-) ale super ze sie nosiłyście bliskosć to jedna z najwiekszych potrzeb niemowlęcia !

chusta to ten luksus że wprawdze musisz wiązać ale masz dla dzecka od urodzenia-i tu mozesz i w wertykalnej pozycji(wiazanie kangurek i kieszonka)jak i na leżąco-chociażby kołyska w 2x i potem masz opcje zmiany dla dzecka które trzyma głowe masz 2x "w pionie" masz pojedynczy xz pentelką jeśli braknie ci chusty na 2x-2x żre najwiecej długosci chusty:-D masz kangórka na biodrze-dzeci których mama boi sie jeszczeprzełożyć na plecy lubia biodro bo więcej widza ważne zeby nosić raz na 1 raz na drugim boku, no i masz szereg wiązań na plecach od plecaka prostego z różnymi wykończeniami plecak z krzyzem i wariacje na temat typu plecak z koszulką-:-D za 100zł używana dobrą-powinnas kupić jak nie na allegro to na chustostraganie na forum chustowym
 
reklama
Ostatnia edycja:
Mam pytanie do naszej doradczyni. :-) Będę potrzebować chusty tak na prawdę, żeby jedną z dziewczyn mieć przy sobie i zająć się drugą. Nie planuję nosić na dłuższą metę. Chusta będzie mi też potrzebna na wypadek czegoś tzn jak jedna będzie mocno płakać a będę musiała coś zrobić. No i ważne jest to, że musi być do użytku od początku tzn od malutkiego dziecka. Czy wg Ciebie chusta kółkowa będzie dobra? Myślałam o lenny lamb.
 
hmm ja nie wiem jakiej długości mam, wydaje mi się że ta powinna być ok
spojrzałam na stronę hoppediza i oni tam piszą że dla osoby 175 cm lub wagi 75 kg średnia chusta jest ok [czyli ta co na aukcji] - nawet wyższy mężczyzna moż jej używać w prostym wiązaniu
 
Marcysiowa ja się nie znam na kółkowych - chustę mam jedną i innych nigdy nie używałam
wiem że w instrukcji hoppediza jest wiązanie dla bliźniąt, żeby na raz nosić dwójkę
ale na tym się moja wiedza kończy
 
W końcu zdecydowałam sie na chuste lennylamb, tkana, rozmiar m, nowa. Będę ja łamać jak tylko przyjdzie! Bardzo chce nosić synka w chuscie, Zuzi nie nosilam i uważam, ze to był błąd, ze brakowało jej takiej bliskości i dopieszczenia ciała do ciała :) mam znajoma, która bardzo dużo nosi córeczkę w chuscie i mała nie ma problemów z samodzielnym zasypianiem np, wydaje sie mieć po prostu odpowiednia dawkę bliskości, moim zdaniem w dużej mierze dzięki chusce właśnie ..
 
reklama
Dziewczyny, jaki sposób wiązania chusty polecacie na początek? Jakiś w miarę prosty i bezpieczny dla dzidzi? Czy kieszonka? Oglądam rożne filmiki na YouTube..
 
Do góry