reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

chusty

tak tak patrzalam, ale moze ktoras jeszcze z dziewczyn poleca inna, tansza ;-)
ja tez mam problemy z plecami, ale chce sprobowac tej chusty :sorry2: Przeciez dziecka sie nie nosi 24h :sorry2:

edit:
forever Ty wstawilas do nosidelka... a ja chce chuste, patrzalam na link ramari... cena 149zl
no chyba ze masz na mysli te w promocji co sa pod nosidelkiem w linku Twoim, cena nie jest zla... ehm..
 
Ostatnia edycja:
reklama
Larvunia - no faktycznie tak jak napisałam nie jest to typowa chusta wiązana. Mi się nosidełko z kojarzy z czymś sztywnym, z rurkami nawet po bokach, usztywnionymi plecami, pasami do pozycji siedzącej. Oczywiście przy tym co wybrałam też będę miała stres czy dziecko nie wypadnie albo ja je dobrze włożę. Moje plecy - odpukać oczywiście - miewają się dobrze :-p
 
Ja jestem absolutną chustomaniaczką,wogóle fanką dużej bliskości z dzieckiem. Zosia była noszona dużo, ale mieliśmy też wózek. Wszystko zależy od tego jak długo dziecko da się nosić, moja córka normalnie spała sobie tam a ja w tym czasie gotowałam ,sprzątałam i takie tam . Przydrugiej córci chusta to też będzie baza, a wózek dodatkiem . Mam o tyle dobrze że koło domu mam co poniedziałek spotkania mam chustowych ( w Kalimbie dla Warszawiaczek) które prowadzą dziewczyny z klubu kangura,doradzają pomagają wspierają i chustę odpowiednią również można zakupić.
JA planuję dokupić jeszcze chustę cienką tkaną lub elastyczną i miękkie nosidełko ergonomiczne ( nie mówię absolutnie o nosidłach wisiadłach- tych twardych,gdzie dziecko nosi się przodem do świata). Wiązanie nie jest trudne ale zdecydowanie wymaga praktyki Moje początki były straszne, złościłam się, Zosia niecierpliwiła ale w końcu zaczęło się udawać i warto było.
 
ja już mam zupełny mętlik w głowie, poważnie im więcej czytam tym mniej wiem :) w sumie chyba jestem zdecydowana, żeby spróbować tylko teraz nie wiem co jest najlepsze na początek... czy chusta elastyczna sprawdzi się latem? Chciałabym naszego Okruszka nosić bardziej sporadycznie, na dłuższe wyprawy raczej wózek. A elastyczna przemawia do mnie głównie dlatego, że ja po prostu nie wyobrażam sobie wiązania chusty już z dzieckiem przez pierwsze kilka miesięcy. Bo doświadczenia z noworodkami to ja nie mam prawie żadnego. Oczywiście dam znać jak znajdę coś ciekawego, ale chyba nie będę się porywać na proponowanie czegoś komukolwiek skoro doświadczenia nie mam w ogóle ;)
na razie w oko z nieelastycznych wpadła mi ta:
Chusty wiązane Rapalu - Chusty do noszenia dzieci – Mamuka.pl

Antar, a Ty coś konkretnego polecisz? Jakiej używałaś przy Zosi?
 
Dziewczyny, ale chusta nie jest tylko na 3 miesiące:) Chyba, że myslicie tylko o elastycznej, wtedy rzeczywiście długo nie posłuży, bo większe maleństwo jest na niej za ciężkie. Wystarcza przeciętnie do 3 miesiąca. Ma też mało wiązań, maleństwo jest owinięte trzema warstwami materiału i w lecie może mu być ciepło.
Chusta tkana wystarczy na dużo dłużej. Ma wiele mozliwości wiązań i maleństwo może być owinięte tylko jedną lub dwoma warstwami. Niestety dobre i wytrzymałe chusty tkane sa bardzo drogie, bo są zrobione ze specjalnego splotu skośnokrzyzowego. Spotkałam się z wieloma opiniami, ze lepiej kupić dobrą chustę używaną niż kiepską, ze złego splotu.
Takie firmy "chustowe" to Bebelulu (Rapalu), Nati, Hoppediz, Girasol czy Didymos.

W bardzo wielu miastach działa Klub Kangura. Klub Kangura
Warto się tam przejść na spotkanie i osobiście popytać co warto, czego nie. Od razu uzyskacie pomoc przy nauce wiązań.

Tu na naszym forum jest wątek o chustach - ja tam zaglądam od czasu do czasu, dużo ciekawych informacji.
Chustowe dzieci - porady
 
Dzięki za cenne sugestie dziewczyny :) Ja tak bardziej się skłaniam do chusty elastycznej, bo jak już pisałam nie wyobrażam sobie wiązanie chusty i trzymania dzieciaczka jednocześnie. Wiem, że one służą na dużo krócej, ale znalazłam na przykład polecaną Moby Wrap, przykładowy link:
Chusta Moby Wrap USA - NOWE MODNE KOLORY (1505547384) - Aukcje internetowe Allegro
i podobno ona służy dłużej niż 3 miesiące, nawet do 15 kg.
Ale oczywiście bardziej polecane i służące dłużej są chusty tkane.
 
Tak sobie pomyślałam, że nie od razu Kraków zbudowano i jeśli kupię używaną chustę niewiązaną na kilka miesięcy i się ona sprawdzi to nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie tradycyjnej - już sam fakt, iż chusta Rapalu występuje w kilku rozmiarach jest mocno problematyczny o tyle, że inna by musiała być dla mnie a inna dla Taty Młodej, no zresztą ja już widzę jak się daje w taki zwój tkaniny okutać :rofl2: - myślę, że większy byłby problem z Nim przy całej operacji niż z Młodą :-p A taką chustę typu kołyska to założy w sposób w miarę nieskomplikowany.
Plus drugi argument - dla mnie to jest rzecz na wyjście raczej na ciepłą porę roku, no w domu przez cały. Po kilku miesiącach gdy zrobi się zimno, a Młodej będzie więcej mogę nie mieć siły aby dłużej ją nosić na sobie. :-(
Antar - a na to chustowe spotkanie w Kalimbie można przyjść... popatrzeć :-)
 
reklama
Do góry