reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chwalmy się ile wlezie...co nowego zakupiłam? :D:D

Zoszka mam nadzieje ze z trojka to jestem wystarczajaco doswiadczona.I jedno wiem napewno nie potrzeba kupowac wszystkiego co jest na reklamach ,bo polowe tych rzeczy czlowiek nie zuzywa .Moze zrobmy liste?i kazda cos doda to bedzie miala rece i nogi.Ja sobie zamowilam poduszke do karmienia ,bo pamietam ze jak mialam brzuszek juz to sie z nia genialnie spalo ,bo mozna bylo ja sobie polozyc pod brzuch i bylo wygodniej,a pozniej przy karmieniu sie przydawala ajeszcze pozniej jak dziecko zaczynalo siadac to jemu pod plecki zeby sie nie kolibnelo do tylu.An i nakladki silikonowe do karmienia cyckiem.Zapobiegaja pekaniu brodawek,a i latwiej jest przestawic na butelke ,bo dziecko zna smak gumy i nie cyrkuje.
 
reklama
Dzieki wielkie;) Wlasnie chodzilo mi o taka liste, od mam ktore juz swoje przeszly, bo ja nie chce wyrzucac kasy w bloto.
 
Ja mogę napisać pare rzeczy które sa bardzo przydatne :)
Poród:

  • podkłady(pieluchy) poporodowe - duuuuuuuuuuużo !!!! ja zużyłam godzine po porodzie ponad 10 sztuk ale to dlatego ze miałam krwotok

  • majtki jednorazowe
  • wkładki laktacyjne ( mogą sie przydać jak mleko bedzie samo ciekło)

  • no i wiadomo ręczniki, kosmetyki, piżamy ze dwie, papier, sztućce, talerze, kubek, itd
Dla dziecka w szpitalu

  • ubranka(śpioszki, kaftaniki, pajacyki, body, rękawiczki, czapeczki)
  • pampersy, chusteczki
  • pieluszki tetrowe ze 2 sztuki
  • krem do pupy
  • można tez kupic zestaw so pielęgnacji pępka
  • rożek
Dokumenty:
  • dowód osobisty,
  • karta ciąży,
  • aktualna książeczka ubezpieczeniowa i RUM,
  • wyniki badań:
    • grupa krwi i czynnik Rh,
    • odczyn WR - badanie w kierunku kiły (robione dwukrotne: na początku i pod koniec ciąży),
    • wynik USG zrobionego po 36. tygodniu ciąży,
    • ostatnia morfologia i badanie moczu,


Mnie tyle przyszło do głowy to co najbardziej przydatne, pewnie o czymś zapomniałam wiec dziewczyny napewno dopiszą z własnego doświadczenia :)
 
ja teraz planuje sobie kupić laktator elektryczny (ktory ma funkcje rownież ręcznego)
poprzednio miałam tylko ręczny i mi się bańki na rękach porobiły od nacisku...

też myślę nad tą poduszką rogalem do karmienia....a gdzie ją karola zamówilas?
nie miałam w pierwszej ciąży bo jakoś tak stwoerdziłam że nie będę potrzebować:/
 
do pielęgnacji pępka wystarczy ćwiartka spirytusu,nie trza rozcieńczać,potem jak zostanie to chłop wypije :)
pamiętam jak przyszła do nas położna i mówimy jej mamy spirol a ona bezpośrednio namoczyła pałeczkę w tym i wyczyścila pępek,wiadomo,ze dziecko płakał,ale nie dlatego że bolało,a dlatego ze czuło chłod,bo alkohol jest zimny...bo kikut po pępowinie już nie boli
 
Ostatnia edycja:
tego rogala to i ja kupie :) na allegro tego pełno :) przyda sie faktycznie zwłaszcza przy karmieniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
ja teraz planuje sobie kupić laktator elektryczny (ktory ma funkcje rownież ręcznego)
poprzednio miałam tylko ręczny i mi się bańki na rękach porobiły od nacisku...

też myślę nad tą poduszką rogalem do karmienia....a gdzie ją karola zamówilas?
nie miałam w pierwszej ciąży bo jakoś tak stwoerdziłam że nie będę potrzebować:/

Miałam laktaror elektryczny - zuch chłopak sprawił się nie ma co :tak::tak::tak:...co jakiś czas odpompowałam troszku do specjalnej torebeczki i do zamrażarki...później DOmel mógł z tata wariować a ja z kumpelami na zakupach :-D

Poduche miałam taką do spania dla ciężarnych...w sumie przydała się do siedzenia na niej jak mnie dupsko po porodzie dawało w kość :-D:-D:-D
 
ja polecam kupić aspirator do nosa z końcówką do odkurzacza , u nas się super sprawdziło do tej pory go używamy

a na tą poduszkę do karmienia też się skusze:tak:
 
a jakiej firmy laktatory elekt, bedziecie kupować ??? ja miałam reczny z AVENT i trzeba było sie namachac przy tym odciąganiu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rąk nie czułam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego teraz mysle nad elektrycznym
 
reklama
a jakiej firmy laktatory elekt, bedziecie kupować ??? ja miałam reczny z AVENT i trzeba było sie namachac przy tym odciąganiu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! rąk nie czułam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dlatego teraz mysle nad elektrycznym

ja teraz myślę nad aventem elektrico -fantastico:)
wcześniej miałam ręczny firmy chicco,(ale chciałam wysterylizować i mi sie stopiły pewne części wiec trza było nowy kupić) a potem miałam firmy "babyone" czy jakoś tak
 
Do góry