reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciała ketonowe a cukrzyca

AnnaOlga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
21 Sierpień 2019
Postów
1 592
Cześć dziewczyny
Mam problem z ciałami ketonowymi w moczu od jakieś 2-3tygodni. Cukrzycę mam stwierdzoną od początku ciąży. Jestem na insulinie na noc. Cukier w dzień jest w porządku. Mam problemy z jedzeniem często jak coś zjem to mnie brzuch pobolewa. Jestem ciągle zmęczona. Dodam że mam stwierdzoną jeszcze tarczyce po pierwszej ciazy i nadciśnienie.
Wiem że muszę więcej jeść ale boję się cokolwiek zjeść... obiad jedna porcje mam na dwa dni bo brzuch mnke zaczyna bolec i jestem pelna. Macie jakieś inne sposoby na pozbycie się ciał ketonowych? Jakje one maja wplyw na dziecko?
Lekarz w środę.
 
reklama
Rozwiązanie
Cześć dziewczyny
Mam problem z ciałami ketonowymi w moczu od jakieś 2-3tygodni. Cukrzycę mam stwierdzoną od początku ciąży. Jestem na insulinie na noc. Cukier w dzień jest w porządku. Mam problemy z jedzeniem często jak coś zjem to mnie brzuch pobolewa. Jestem ciągle zmęczona. Dodam że mam stwierdzoną jeszcze tarczyce po pierwszej ciazy i nadciśnienie.
Wiem że muszę więcej jeść ale boję się cokolwiek zjeść... obiad jedna porcje mam na dwa dni bo brzuch mnke zaczyna bolec i jestem pelna. Macie jakieś inne sposoby na pozbycie się ciał ketonowych? Jakje one maja wplyw na dziecko?
Lekarz w środę.
Jak ketony sa w moczu to dziecko jest nie dozywione. Trzeba jest w nocy kolacje ok 23-24 i sprawdzac obecność cial ketonowych paskowym...
Przyczyną ciągłego zmęczenia może być obecność ciał ketonowych. Niestety musisz zadbać o odpowiednią dietę i dobre nawadnianie. Moim zdaniem konieczna jest wizyta u diabetologa, który wyjaśni Ci co i jak masz jeść. Nie ma jednego dobrego sposobu, by ciał ketonowych się pozbyć.
Być może trzeba zweryfikować ilość insuliny - może tylko na noc jest niewystarczające.
Być może wystarczy, że będziesz jadła więcej węglowodanów (zmniejszając zużycie tłuszczy).
Być może musisz się nawodnić i/lub wyregulować gospodarkę kwasowo-zasadową.
Niech jednak o tym zadecyduje lekarz, nie lecz się sama.
 
Przyczyną ciągłego zmęczenia może być obecność ciał ketonowych. Niestety musisz zadbać o odpowiednią dietę i dobre nawadnianie. Moim zdaniem konieczna jest wizyta u diabetologa, który wyjaśni Ci co i jak masz jeść. Nie ma jednego dobrego sposobu, by ciał ketonowych się pozbyć.
Być może trzeba zweryfikować ilość insuliny - może tylko na noc jest niewystarczające.
Być może wystarczy, że będziesz jadła więcej węglowodanów (zmniejszając zużycie tłuszczy).
Być może musisz się nawodnić i/lub wyregulować gospodarkę kwasowo-zasadową.
Niech jednak o tym zadecyduje lekarz, nie lecz się sama.
Insulinę biorę tylko na noc i rano cukier mam w porządku. Po posiłkach nie mam wysokiego cukru. W pierwszej ciazy też miałam cukrzycę ale jadłam non stop a teraz się zmuszam
 
Cześć dziewczyny
Mam problem z ciałami ketonowymi w moczu od jakieś 2-3tygodni. Cukrzycę mam stwierdzoną od początku ciąży. Jestem na insulinie na noc. Cukier w dzień jest w porządku. Mam problemy z jedzeniem często jak coś zjem to mnie brzuch pobolewa. Jestem ciągle zmęczona. Dodam że mam stwierdzoną jeszcze tarczyce po pierwszej ciazy i nadciśnienie.
Wiem że muszę więcej jeść ale boję się cokolwiek zjeść... obiad jedna porcje mam na dwa dni bo brzuch mnke zaczyna bolec i jestem pelna. Macie jakieś inne sposoby na pozbycie się ciał ketonowych? Jakje one maja wplyw na dziecko?
Lekarz w środę.
Jak ketony sa w moczu to dziecko jest nie dozywione. Trzeba jest w nocy kolacje ok 23-24 i sprawdzac obecność cial ketonowych paskowym testem z apteki
 
Rozwiązanie
Do góry