reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bezzarodkowa

Dołączył(a)
20 Sierpień 2023
Postów
9
Hej dziewczyny,
W pt byłam u lekarza, a ten stwierdził że moje jajo płodowe jest puste. Z z OM wynika że to 8tydz ciąży...Jajo ma prawie 15mm. 30.08 idę na kolejną wizytę. Jestem przerażona...proszę o kilka słów otuchy...wsparcia.
 

Załączniki

  • 20230818_120443.jpg
    20230818_120443.jpg
    1,2 MB · Wyświetleń: 482
reklama
Hej dziewczyny,
W pt byłam u lekarza, a ten stwierdził że moje jajo płodowe jest puste. Z z OM wynika że to 8tydz ciąży...Jajo ma prawie 15mm. 30.08 idę na kolejną wizytę. Jestem przerażona...proszę o kilka słów otuchy...wsparcia.
Hej
Nie jest to może wsparcie, ale też przez to przeszłam. Wtedy dużo czytałam i to co mogę powiedzieć to:
Generalnie pęcherzyk żółtkowy powinien pojawić się przy wielkości jaja do 25 mm, także może jeszcze się wszystko rozwinąć. W 8 tc powinno wprawdzie już to być i wymiar też powinien być większy, ale jeśli nie miałaś monitoringu owulacji, to równie dobrze ciąża może być młodsza.
Niby przy pustym jaju najczęściej dochodzi do samoistnego poronienia. W moim przypadku jajo rosło prawidłowo, poronienie wywołano w szpitalu.
Trzymaj się, wiem, że jest Ci bardzo ciężko 💚
 
Hej
Nie jest to może wsparcie, ale też przez to przeszłam. Wtedy dużo czytałam i to co mogę powiedzieć to:
Generalnie pęcherzyk żółtkowy powinien pojawić się przy wielkości jaja do 25 mm, także może jeszcze się wszystko rozwinąć. W 8 tc powinno wprawdzie już to być i wymiar też powinien być większy, ale jeśli nie miałaś monitoringu owulacji, to równie dobrze ciąża może być młodsza.
Niby przy pustym jaju najczęściej dochodzi do samoistnego poronienia. W moim przypadku jajo rosło prawidłowo, poronienie wywołano w szpitalu.
Trzymaj się, wiem, że jest Ci bardzo ciężko 💚
Właśnie lekarz nic mi nie powiedział o pęcherzyku. Mój cykl nie istniał samoistnie. Brałam lek clostilbegyt.
Mam jeszcze nadzieję, że ciąża jest młodsza....może lekarz miał złe usg. Jak tak się dopatruje to coś widzę na zdjęciu...może to już schiza.
 

Załączniki

  • IMG_20230820_090455.jpg
    IMG_20230820_090455.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 135
Właśnie lekarz nic mi nie powiedział o pęcherzyku. Mój cykl nie istniał samoistnie. Brałam lek clostilbegyt.
Mam jeszcze nadzieję, że ciąża jest młodsza....może lekarz miał złe usg. Jak tak się dopatruje to coś widzę na zdjęciu...może to już schiza.
A kiedy miałaś ostatnią miesiączkę? Skoro brałaś clo to owulacja nie mogła się jakoś super przesunąć. Miałaś monitoring?
 
Właśnie lekarz nic mi nie powiedział o pęcherzyku. Mój cykl nie istniał samoistnie. Brałam lek clostilbegyt.
Mam jeszcze nadzieję, że ciąża jest młodsza....może lekarz miał złe usg. Jak tak się dopatruje to coś widzę na zdjęciu...może to już schiza.
niestety przechodziłam przez to samo w tamtym roku 😞
Lekarz przy wielkości pęcherzyka 16mm stwierdził ze nie tak powinno to wyglądać i zasugerował puste jajo … to bylo jakoś na początku 7 tyg
Na wizycie tydzien później nie było już wątpliwości 😞
Nie doszukuj się plamek na zdjęciu , tez to robiłam tym samym łudziłam się ze będzie dobrze 😞
poczekaj na kolejną wizytę … tylko ona prawdę Ci powie …

Powodzenia 💪✊🏻
 
reklama
Do góry