reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dużą masz różnicę? Ja też się strasznie byłam bo u mnie 2 o i 1 k ale na szczęście rosną dziewczyny łeb w łeb jak się to mów i o wierze ze u Ciebie też będzie ok. Daj znać co i jak po prenatalnym?

A teraz pytanie do dziewczyn które mają już swoje pociechy przy sobie. Jak radzić sobie z obowiązkami i np karmienie? Jak wygląda u was noc?

Mam 2k2o. Na normalnej wizycie nie powiedział mi dokładnie, jedynie, że prawy jest mniejszy. Na wydruku niektóre pomiary lewego są na 22tc, a prawego nawet na 18 tc :/ Jutro zobaczymy, ale martwię się.

I wyrównuję statystyki na forum, bo najprawdopodobniej będzie dwóch chlopców :) Jutro się upewnię, bo prawy nie współpracuje.
 
reklama
Mam 2k2o. Na normalnej wizycie nie powiedział mi dokładnie, jedynie, że prawy jest mniejszy. Na wydruku niektóre pomiary lewego są na 22tc, a prawego nawet na 18 tc :/ Jutro zobaczymy, ale martwię się.

I wyrównuję statystyki na forum, bo najprawdopodobniej będzie dwóch chlopców :) Jutro się upewnię, bo prawy nie współpracuje.
To czekamy na informację i trzymam kciuki [emoji6]wiem, że nie jest łatwo ale nie przejmuj się na zapas.u mnie z ostatniego iść jedną córcia 19t5d a druga córcia 20t.

 
Mam 2k2o. Na normalnej wizycie nie powiedział mi dokładnie, jedynie, że prawy jest mniejszy. Na wydruku niektóre pomiary lewego są na 22tc, a prawego nawet na 18 tc :/ Jutro zobaczymy, ale martwię się.

I wyrównuję statystyki na forum, bo najprawdopodobniej będzie dwóch chlopców :) Jutro się upewnię, bo prawy nie współpracuje.
Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę !


Natalia ciesz się tym tygodniem ktory masz teraz bo pozniej będzie gorzej- juz to wiem z doświadczenia dziewczyn i swojego- jutro zaczynam 33t i mam problem jak leżę zeby obrocic się z boku na bok i do tego kosci mi "strzelaja" czyli raczej spojenie zaczyna siadać i tak po 30 tyg czuć juz końcówkę...

Kapinka wbij na forum bliźniaki niemowlaczki pierwszy rok zycia dziewczyny chetnie piszą a jesli masz czas to mozesz je poczytac tez sie czegos dowiesz ;)
 
Trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę !


Natalia ciesz się tym tygodniem ktory masz teraz bo pozniej będzie gorzej- juz to wiem z doświadczenia dziewczyn i swojego- jutro zaczynam 33t i mam problem jak leżę zeby obrocic się z boku na bok i do tego kosci mi "strzelaja" czyli raczej spojenie zaczyna siadać i tak po 30 tyg czuć juz końcówkę...

Kapinka wbij na forum bliźniaki niemowlaczki pierwszy rok zycia dziewczyny chetnie piszą a jesli masz czas to mozesz je poczytac tez sie czegos dowiesz ;)
Właśnie ostatnio wynalazlam ten wątek i zaczęłam czytać [emoji6]

 
Dziewczyny ja dziś mam 16+ 0
Moja ciąża to 2o 1k
Wczoraj się dowiedziałam że prawdopodobnie będą chłopcy :)
Bardzo sie obawiam skrócenia szyjki :(
Wizyty mam co 2 tyg jak na razie szyjka od 11tc utrzymuje się 3.5 cm .. bardzo się boję że w każdej chwili może mi się skrócić. A wy macie coś profilaktycznie na szyjce? Pessar czy narazie tylko kontrolujecie
 
Dziewczyny ja dziś mam 16+ 0
Moja ciąża to 2o 1k
Wczoraj się dowiedziałam że prawdopodobnie będą chłopcy :)
Bardzo sie obawiam skrócenia szyjki :(
Wizyty mam co 2 tyg jak na razie szyjka od 11tc utrzymuje się 3.5 cm .. bardzo się boję że w każdej chwili może mi się skrócić. A wy macie coś profilaktycznie na szyjce? Pessar czy narazie tylko kontrolujecie
Masz taka sama ciążę jak ja[emoji6]tylko u mnie dziewczynki. Trzymaj się będzie dobrze [emoji6]

 
Dziewczyny ja dziś mam 16+ 0
Moja ciąża to 2o 1k
Wczoraj się dowiedziałam że prawdopodobnie będą chłopcy :)
Bardzo sie obawiam skrócenia szyjki :(
Wizyty mam co 2 tyg jak na razie szyjka od 11tc utrzymuje się 3.5 cm .. bardzo się boję że w każdej chwili może mi się skrócić. A wy macie coś profilaktycznie na szyjce? Pessar czy narazie tylko kontrolujecie
Hej 3.5cm to nie jest źle dużo odpoczywaj nie dźwigaj i będzie dobrze.Ja też jest 1k 2o ciąży 27 tydzień także panikowałam leżałam w szpitalu bo brzuch mi trwardniał i bałam się o szyjkę że się skróci 2 tygodnie temu miałam 3.9cm , lekarz na izbie przyjęć powiedział że w pojedynczej ciąży 2.5cm szyjka to normalne a w bliźniaczej może być krutsza.To też głowa do góry nie panikujemy tylko odpoczywamy dużo.Mi każdy lekarz na obchodzie w szpitalu powtarzał żebym przygotowała się że będzie coraz gorzej. ;)
 
Dziękuję za kciuki!
Na badaniu wszystko książkowo, wszystko w normie, wszystko w porządku. I prawy wcale nie jest mniejszy, mają prawie taką samą wagę, ok. 460g. Pokazali się bez wstydu, będzie dwóch chłopaków :) Są główkami w dół i się prawie przytulają!
Jak tam u Was? Jakieś wizyty niedługo? Wszystkie macie co 2 tygodnie? Ja mam co 4... Niby to tutaj normalne , zwłaszcza, że nie ma komplikacji...
 
Hej dziewczyny.

Ja zaczynam chyba watiowac :)
Wydaje mi sie ze jedna gwiazda się nie rusza. .. może zmieniła ułożenie. :hmm:
Wizyta za tydzień.
Ja mam wizyty co dwa tygodnie. Teraz wyszło 2.5 tyg. Ale moja ciaza wysokiego ryzyka wiec pewnie dlatego.
Chciałabym wytrwac do 32 tyg w domu. Lekarz powiedział ze najdalej w 32 szpital sterydy i leżenie do końca. 32 wypada na 20 lipiec :( ahh... a 36 tydzień na 17 sierpień.
 
reklama
Ja wizyty mam co 3 tygodnie, chyba przez to że do tej pory było wszystko dobrze. Denerwuje mnie jeżdżenie do lekarza ale z drugiej strony to człowiek odlicza od wizyty do wizyty i chyba wolałabym co 2. Czy na każdą wizytę musicie robić mocz i morfologię?
 
Do góry