reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Hejka powiedzcie mi czy Wy też macie czasem wrażenie że rusza Wam się tylko jeden maluszek?
Tak też mam tak czasem i już schizuje po czym okazuje się ze na drugi dzień daje mi popalić. Ale ja mam łożysko na przedniej ścianie i zależy jak maluchy są ułożone. Obecnie glowkami w dół. I czasami tak nisko się ruszają że czuje jak mi w pachwinie grzebia albo poniżej wzgorka łonowego
 
reklama
Dziewczyny a powiedzcie mi czy któraś z was ma może założony pessar ( krążek ) ?ja prawdopodobnie będę mieć jutro zakładany bo szyjka mi się skróciła do 1.9cm ..
 
Chyba mas na mysli hemoglobine.
A badalas sobie poziom samego zelaza? Ja mam na dolnej granicy a hemoglobiny 11. Niestety wyprobowalam juz dwa preparaty zelaza i po kazdym wymiotuje i to tak dosc szybko, ze nawet czesc nie ma szansy sie wchlonac. Tez sie martwie, ze anemia bedzie sie poglebiac...
Tak, tak myślałam o hemoglobinie. Samego żelaza nie badałam, tylko ogólna morfologia krwi.
 
Wehikulchrzanu a czy przy skakaniu po Twoim pecherzu tez odczuwasz mocne klocia? Jak bylam ostatnio u lekarza to jedna tez miala nogi na dole a druga u góry teraz to niewiem czy druga tez nie ma ich na dole. Jak zaczynaja sie ruszac to mam momentami wrazenie jak by mnie ktos kroil od wewnatrz.

Oliwe, bardzo możliwe, że Twoje dziewczyny się obróciły i kopią na dole. U mnie jest to uczucie, jakby ciągle ktoś mi tam grzebał... Bardziej świdrowanie niż kłucie, ale czasem jak któryś trafi w coś (chociaż sama nie wiem w co), to zakłuje mocno i aż mnie zegnie.
 
Dieta ustalona przez diabetyka ?Czy mierzyłaś sobie codziennie glukometrem poziom cukru ?
Jak taka dieta wpływa na rozwój maluszków ?
Leżałaś może przez cukrzycę w szpitalu ?
U diabetologa dostalam diete i glukometr, a pozniej insuline.
Dieta wplywa na to, że mało przytyjesz ale ja urodzilam po 2kg w 34tc mimo ze przytylam tylko 3 przez całą ciążę.
Dzieci zdrowe.
Dieta cukrzycowa jest bardzo zdrowa.
To dieta z.niskim indeksem glikemicznym.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ja 21 tydzień i na plusie już 5 kg. To za dużo? Bylam chudzielec 49kg, teraz 54. Przy 163 cm wzrostu. I ten ciągły głód.. .
 
Dziewczyny ja 21 tydzień i na plusie już 5 kg. To za dużo? Bylam chudzielec 49kg, teraz 54. Przy 163 cm wzrostu. I ten ciągły głód.. .

Pewnie ze nie. To już połowa ciąży, a pamiętajmy że nosisz pod sercem 2 dzieci a nie jedno. Biorąc pod uwagę, łożysko, wody, dzieci, przyrost piersi... oczywiście że za dużo to nie dobrze, ale za mało to chyba też bym się martwiła. Osobiście w dwóch pierwszych pojedynczych ciażach przytyłam 1- 10 kg, 2- 8 kg, a po ciążach nic mi nie zostało, więc uważam że i tak malutko przytyłaś :)
 
A powiedzcie mi kiedy zaczełyscie czuć ruchy? Bo ja w środku coś tam czuję ale sama nie potrafię określić czy to dokładnie ruchy, tak mi się wydaje. Ale kiedy dotykam swoj brzuch to nie czuję niczego pod ręką. Fakt że jestem dopiero w 16 tygodniu, a brzuszek taki tylko tylko że raczej nikt się jeszcze nie domyśli, ale to chyba nie ma większego znaczenia dla odczuć.
 
Wiesz co ja też się nie radzila, ale pytała ostatnio co biorę i powiedziała że powinnam brać nieco inne witaminy niż w standardowej pojedynczej ciąży. Podobno zapotrzebowanie jest większe. Szczerze mówiąc byłam zaskoczona, bo nie wiedziałam że ma to jakieś większe znaczenie.
Ja też biorę Femibion. Mój lekarz mi wypisał. Ma on spore doświadczenie w ciążach bliźniaczych i nie tylko. Tydzień przede mną wybadał jakiejś mamusi trojaczki :-) Myślę, że najważniejsze, żeby w miarę zdrowo się odżywiać, a suplement, to tylko dodatek.
 
reklama
Do góry