reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny jestem w 8 tygodniu i jest mi bardzo ciężko jak mam gdzies isc,cos zrobic czy to normalne,czy po poprostu mam lenia:)
 
reklama
Dziewczyny jestem w 8 tygodniu i jest mi bardzo ciężko jak mam gdzies isc,cos zrobic czy to normalne,czy po poprostu mam lenia:)

wiesz przez pierwszy trymestr wiele kobiet odczuwa zmęczenie, ja zasypiałam na stojąco;-) ale warto się zmobilizowac i robić jak najwięcej, bo później będzie tlyko gorzej z ruszaniem się im większy bedzie brzucholek.

Ja wyprawkę tak powoli od 20 tyg robiłam, częśc na allegro, częśc w sklepach, a jeszcze część miałam po synku. Nie ma co zapeszać i zostawiać tego na ostatnią chwilę, bo później coraz gorzej poruszac się .

Ja od wczoraj na maxa czuję maaluchy jak kopia po kościach, albo w kanał rodny wchodzą. Coś czuję,,że to lada chwila u mnie
 
2ANIA ja od 8 tyg ciazy tylko spalam, przespalam tak do konca 3 miesiaca;) przychodzilam z pracy i zasypialam i tak spalam do nastepnego dnia. maz dostawal szalu , ale mnie ni nie ruszalo;)

MARTA123 nie lekcewaz twardnien jedni je maja pol ciazy i jest ok, u mnie np powodowaly skracanie sie szyjki o grozilo najpierw poronieniem, a pozniej przedwczesnym porodem. ja np ladowalam co chwile na kroplowkach w szpitalu. teraz tez w szpitalu leze bo szyjka poskracana. wyprawke zaczelam kompletowac jak skonczylam 29 tydz. wiekszosc z allegro ale niestety nie mialam innego wyjscia bo mialam areszt łóżkowy. teraz brakuje mi tylko przewijaka i wanienki do kapieli, ale to kupie bez problemub wiec napewno zdarze. powiem szczerze , ze jak sie kupuje praktycznie wszystko na raz jeszcze dla dwojki to bije po kieszeni. ja zapobiegawczo od dawna na ta okazje odkladalam, wiec osobne konto bylo i sobie z niego schodzilo, niestety juz nic na nim prawie nie zostalo;).

ja sobie dalej leze. skurcze tfu tfu mi troche uspokoili, chociaz nie wyeliminowali do konca, ale mam sie tym nie przejmowac bo wszystko jest ok. zreszta profesor kliniki mi powiedzial wczoraj, ze 32 tydz. ciazy blizniaczej to tak jak 37 normalnej. tylko chcialabym zeby dziewczyny jeszcze posiedzily z 3 tyg i podrosly. buziaki dla was, trzymajcie sie dzielnie wszystkie.

GOGA BIG , IZA_mb odezwijcie sie co u was.
 
witajcie;)

Ja wrocilam z kontroli wszystko jest oki zdjeli mi szwy troszke bolalo ale jest oki nastepna wizyta za 2 tyg. Mam tylko opuchlizne i musze ja zwalczyc....i BEDZIE OKI!!!
biggrin.gif
1_ehem.gif
1_ehem.gif


i pieknie slonce swieci....
icon29.gif


a wlasnie nikt nie ma tela do Gosi?? moze juz tuli swe dzidzie.....
 
anulka!!! niech zgadnę pewnie Julka bardzo spokojna? moja była cicha za to synuś lepiej nic nie mowić ;-);-);-)ale i tak wszystkim rozpakowanym gratuluję :tak::tak::tak::tak::tak:i duuuuuuuuuuużo cierpliwości ja tylko zle wspominam odciąganie pokarmu a tak to sa cudowne chwile z takimi szkrabami pozdrawiam cieplutko wszystkie mamy i dzieciątka :-):-):-)
 
Witam!
my juz rozpakowane. dziewczynki urodzily sie 1 lutego, Wazyly :2990 i 3295gr, Porod naturany. Wszystko w porzadku.. Pedze do maluchow..
POzdrawiam podwojne mamuski!
 
Dziewczyny jestem w 8 tygodniu i jest mi bardzo ciężko jak mam gdzies isc,cos zrobic czy to normalne,czy po poprostu mam lenia:)
Zupelnie normalne Aniu:-) Ja do 12 tygodnia mialam takiego lenia. Lezalam, spalam, lezalam, spalam...:-D a pozniej wymiotowalam przez miesiac ciagle..masakra. Ale od 17 tyg jak reka odjal, wszystko minelo i czulam sie dobrze do konca! Takze nie martw sie nic i leniu**** ile wlezie bo przy dzieciaczkach juz tego nie zaznasz:-D
anulka!!! niech zgadnę pewnie Julka bardzo spokojna? moja była cicha za to synuś lepiej nic nie mowić ;-);-)
A wlasnie nie! Widzisz Asiu u nas akurat Julka daje popalic a Maja jest duzo spokojniejsza. Ona spi i je, czasem wiadomo troche pomarudzi a Julka to taka panikara, tylko sie obudzi i krzyczyy!!!
Witam!
my juz rozpakowane. dziewczynki urodzily sie 1 lutego, Wazyly :2990 i 3295gr, Porod naturany. Wszystko w porzadku.. Pedze do maluchow..
POzdrawiam podwojne mamuski!
SERDECZNE GRATULACJEE!!!! Ale duze Twoje maluchy! Super ze wszystko ok. Jak znajdziesz sily wejdz poopowiadac o porodzie i maluszkach:-)
 
Ostatnia edycja:
witajcie
powróciłam do świata żywych jutro nadrobię zaleglości
gratuluję dziewczynom dzieciaków jutro poczytam co i jak

unormowali mi ciśnienie dostałam dopegyt do picia, ale myślę,że będę mierzyć i obserwować bo jak się naczytałam w ulotce w domu to wlosy stanęły mi dęba, czy któraś z Was brała?
zrobili mi chyba wszystkie badania jakie możliwe, podejrzewali cukrzycę ciążową, wymyślali milion rzeczy, ale nic im nie wyszło, szyjka zrobiła się trochę miękka, ale ładnie trzyma, bez leków, leżeć plackiem i czekać, ale jestem zmęczona tyle nerwów mi zrobili tym wymyślaniem...
a dostałam w razie w dwa zastrzyki na rozwój płucek dla dzieciaków

kochane miłego wieczoru jutro zajrzę, nadrobię, odpiszę
 
Ostatnia edycja:
reklama
Gosiu ja biorę depogyt od 17 tyg ciąży teraz po 3 tabletki dziennie...
właśnie wróciłam z wizyty i moje chłopaki ważą 660 i 680g doktor powiedziała że ładny wynik jak na bliźniaki :)
Szyjka pięknie trzyma 53 mm i oby tak dalej...ogólnie jest ok gdyby właśnie nie to moje cisnienie...muszę uważać by nie trafić do szpitala
 
Do góry