reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, czy na pewno

Dołączył(a)
16 Luty 2018
Postów
7
Witam od ostatniego okresu minelo 7 tygodni a spóźnia mi się juz 16 dni. Robilam dwa testy ciążowe oraz beta hcg które pokazały wynik pozytywny. Dwa dni temu powtórzyłam beta hcg tym razem ilościowe i wyszlo 77759.0 mlU/ml. Mialam duże problemy z jajnikami i od jakiegoś czasu wyczuwam podlozne zgrubienie w okolicy jajnika. Nie mam na chwilę obecna możliwości wizyty u ginekologa. Czy to napewno ciąża? Czy wysokie hcg może być spowodowane czymś innym? Proszę o pomoc
 
reklama
Nie wiem czemu nie masz możliwości pójść do ginekologa, ale naprawdę powinnaś do niego pójść skoro jest 7 tygodni od miesiączki i na dodatek masz problemy z jajnikami. Musisz być pod opieką lekarza dla zdrowia i bezpieczeństwa Was obojga.
Dodatkowo - może to Cię też zmobilizuje - jeśli nie zgłosisz się do ginekologa do 10tygodnia ciąży nie dostaniesz becikowego po urodzeniu się dziecka. (Zakładając, że i tak nie przekraczasz progu dochodowego)
 
Ostatnia edycja:
Zawsze lepiej sprawdzic, czy ciaza jest dobrze umiejscowiona, czytaj, czy nie jest pozamaciczna,bo niestety takie tez bywaja, a to juz zagrożenia dla zycia. Lepiej isc na usg.
 
Nie wiem czemu nie masz możliwości pójść do ginekologa, ale naprawdę powinnaś do niego pójść skoro jest 7 tygodni od miesiączki i na dodatek masz problemy z jajnikami. Musisz być pod opieką lekarza dla zdrowia i bezpieczeństwa Was obojga.
Dodatkowo - może to Cię też zmobilizuje - jeśli nie zgłosisz się do ginekologa do 10tygodnia ciąży nie dostaniesz becikowego po urodzeniu się dziecka. (Zakładając, że i tak nie przekraczasz progu dochodowego)
 
Nie mogę iść poniewaz nie jestem pelnoletnia brakuje mi kilku miesiecy a moja mama obecnie jest za granica i będzie za tydzień. A chcialam zapytać co o tym sądzicie bo podejrzewalam ze moze to byc przez jakiegoś guza jajnika czy cos takiego. Dziękuję za odpowiedz
 
Jezwli uprawialas seks to bardziej prawdopodobna jest ciaza niz guz.

Prywatnie mozesz isc bez mamy.
Zreszta na NFZ tez nie kazdy lekarz bedzie wymagal obecnosci mamy.

Napisane na LG-K350 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Chciałam isc prywatnie, mama mojego chlopaka jest pielegniarka i chciala mi umówić wizyte prywatnie u Pani ginekolog ale zaznaczyla ze musze byc z rodzicem
 
reklama
@Maziajka ma rację - prywatnie jakiś Cię przyjmie, a na NFZ jak wyjaśnisz sprawę też masz szansę. Jeśli będziesz czekała ten tydzień na powrót mamy to nie zwlekaj z umówieniem się teraz od razu i pójdziesz z mamą, bo z dnia na dzień mogą Cię nie przyjąć. Poziom bety jednoznacznie wskazuje na ciążę zgodną z terminiem Twojej miesiączki i tego się trzymaj.
 
Do góry