reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża i okres

Dołączył(a)
25 Luty 2021
Postów
4
Cześć wszystkim mam takie pytanie,
Okres mi się pojawił trzy dni wcześniej przez dwa dni byl normalny mniej go było ale kolor był taki jak zawsze ( nie jestem pewna ) ale po dwóch dniach był bardzo bardzo blado różowy no jakby wgl go nie było i tak było przez kolejne dwa dni i teraz piątego dnia jest brązowy jak kawa z mlekiem zawsze mam okres 7 dni przez 5 dni jest normalny i dużo leci a przez dwa dni brązowy
Brzuch jak mnie zawsze boli przy okresie tak że mi Ketanol100 już mi nie pomaga to tym razem bolał tylko trochę że proszków nie musiałam żadnych brać
Piersi wgl nie bolą i mój partner ostatnio jeszcze do mnie że mi urósł brzuszek ja tego w sumie nie zauważyłam i jak to powiedział to przypomniało mi się że ostatnio miałam dziwne zachcianki na kiszona kapustę a nigdy przed okresem nie mam i nic praktycznie nie jem bo z bulu nie dam rady i nie czuje głodu
Pytanie co to może oznaczać i czy mogę zrobić teraz ten test jak mam te brązowe plamienia czy poczekać aż się skończy i czy jak wynik testu wykaże negatywny to mam się tym martwić czy być spokojna
Czy się udać do ginekologa
 
reklama
Dokładnie, zrób test. A jak będzie negatywny, możesz skonsultować się z lekarzem jeżeli cię to niepokoi. Jednak czasami zdarzają się sytuacje, które mogą wpłynąć na cykl i go zmienić.
 
Po prostu zrób test.
Organizm kobiety to nie zegarek i okres moze wyglądać inaczej niż zawsze.
Na ciążowe zachcianki przed okresem jest zdecydowanie za wcześnie, tym bardziej na większy brzuszek ;)
Pytam po prostu bo w rodzinie się zdarzało i u koleżanki że miała okres przez trzy miesiące a nie której dłużej
Już miesiąc temu też tak miałam że wgl mnie nie bolał ale okres normalny miałam więc zlałam to i teraz mnie zaniepokoiło że mam bladoróżowy po dwóch dniach
 
Pierwszy raz się to zdarzyło dlatego mnie nie zaniepokoiło
Wiesz, cykl miesięczny jest podatny na różne czynniki. Np na stres, niektóre leki czy infekcje. To, że ci miesiąc miałaś tak samo, nie znaczy, że w tym cyklu nie może być inaczej. Test możesz zrobić nawet jutro. Z porannego moczu. A jak martwią cię zmiany w miesiączkach umów się na wizytę i porozmawiaj o tym z ginekologiem. On zrobi badania i będziesz wiedziała, czy to zwykle zachwianie hormonalne czy jednak coś się dzieje 🙂
 
Pytam po prostu bo w rodzinie się zdarzało i u koleżanki że miała okres przez trzy miesiące a nie której dłużej
Już miesiąc temu też tak miałam że wgl mnie nie bolał ale okres normalny miałam więc zlałam to i teraz mnie zaniepokoiło że mam bladoróżowy po dwóch dniach
Nigdy przy pełnym okresie nie będzie ciazy. Mogą być plamienia, nawet mocniejsze w terminie miesiaczki ale nie może być okres. Okres jak wiemy to zluszczanie sie błon wiec zarodek złuszczył by się razem z tym.
Test możesz zrobić juz moim zdaniem.
 
Mysle ze możesz zrobić test ,ale jak dla mnie to poprsru okres ,tylko ze lżejszy, co nic nie zmienia, a zachcianki przed @ ,to napweno nie oznaka ciazy za wcześnie, a brzuszek moze byx większy przed okresem, a nie na początku ciazy
 
reklama
Chodzę po tym świecie już trochę czasu i nie mogę powiedzieć, żeby moje okresy zawsze wyglądały tak samo. Zmieniało się a to natezenie, a to ilość a to długość. Czasami przez kilka lat było wszystko tak samo a w pewnym momencie coś się zmieniło na trzy miesiące tylko po to, żeby wrócić do stanu poprzedniego.
Faceta nie słuchaj. Niektórzy powiedzą byle głupotę tylko po to, żeby uzyskać reakcje. Albo mu powiedz, ze członek mu się zauważalnie skurczył i skad to mu się wzięło? Ja swoim facetom nie pozwalam komentować moich okresów, rozmiaru brzucha czy innych okoliczności łagodzących. Nie wiedza, niech się nie odzywają.
 
Do góry