reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na wychowawczym a l4

Dołączył(a)
29 Grudzień 2020
Postów
6
Witam. Czy zwolnienie może być wystawione wcześniej tzn. Zostaje przerwany urlop wychowawczy 11. 01. 2021 a zwolnienie będzie wystawione z datą 07.01.2021 jeszcze na wychowawczym czy tak można? Po prostu wtedy mam wizytę u lekarza.
 
reklama
Po pierwsze jeżeli chcesz przerwać urlop wychowawczy to musisz złożyć wniosek do pracodawcy i on musi wyrazić zgodę na wcześniejszy powrót. W innym przypadku musisz czekać 30 dni na powrót do pracy. Jeżeli będziesz mieć zwolnienie chorobowe na urlopie wychowawczym to wtedy nie należy Ci się ani wynagrodzenie chorobowe ani zasiłek.
 
Po pierwsze jeżeli chcesz przerwać urlop wychowawczy to musisz złożyć wniosek do pracodawcy i on musi wyrazić zgodę na wcześniejszy powrót. W innym przypadku musisz czekać 30 dni na powrót do pracy. Jeżeli będziesz mieć zwolnienie chorobowe na urlopie wychowawczym to wtedy nie należy Ci się ani wynagrodzenie chorobowe ani zasiłek.
Pismo wysłałam 11.12.2020r. Szef odebrał 15.12.2020r. Więc powinnam wrócić 15 ponieważ wtedy odebrał. Wizytę mam 7.01.2021 i wtedy otrzymam zwolnienie tylko nie wiem czy jeżeli to będzie jeszcze na wychowawczym to czy nie będzie przez to jakichś konsekwencji bo to że nie będzie ani wynagrodzenia i zasiłku chorobowego to wiem dopiero będzie się liczył od 15.01.2021.
 
Pismo wysłałam 11.12.2020r. Szef odebrał 15.12.2020r. Więc powinnam wrócić 15 ponieważ wtedy odebrał. Wizytę mam 7.01.2021 i wtedy otrzymam zwolnienie tylko nie wiem czy jeżeli to będzie jeszcze na wychowawczym to czy nie będzie przez to jakichś konsekwencji bo to że nie będzie ani wynagrodzenia i zasiłku chorobowego to wiem dopiero będzie się liczył od 15.01.2021.
A skąd w ogóle pewność, że lekarz da Ci zwolnienie? Pomijam już fakt, że jest to bardzo nie fair wobec pracodawcy.
 
Ponieważ już na ostatnich wizytach miałam otrzymać bo muszę leżeć i się oszczędzać. Nie pytam czy to jest fer. Mam umowę na czas nieokreślony i mogę z takiego rozwiązania skorzystać nie jestem pierwsza osoba która tak robi a pozatym zadałam inne pytanie. Zna Pani na nie odpowiedź?
 
Ponieważ już na ostatnich wizytach miałam otrzymać bo muszę leżeć i się oszczędzać. Nie pytam czy to jest fer. Mam umowę na czas nieokreślony i mogę z takiego rozwiązania skorzystać nie jestem pierwsza osoba która tak robi a pozatym zadałam inne pytanie. Zna Pani na nie odpowiedź?
Ale już odpowiedziałam na to pytanie. Jakich konsekwencji się obawiasz? Za czas kiedy zwolnienie będzie pokrywać się z wychowawczym to nie otrzymasz wynagrodzenia chorobowego. A od siebie dodam, że skoro masz się oszczędzać to możesz nadal być na wychowawczym. Chorobowe nie jest do tego potrzebne.
 
Witam. Czy zwolnienie może być wystawione wcześniej tzn. Zostaje przerwany urlop wychowawczy 11. 01. 2021 a zwolnienie będzie wystawione z datą 07.01.2021 jeszcze na wychowawczym czy tak można? Po prostu wtedy mam wizytę u lekarza.
Jestem w identycznej sytuacji i chętnie dowiem się jak załatwiła Pani tę sprawę. A jeśli chodzi o to czy jest to fer czy nie... Czasami można się z pracodawcą normalnie dogadać a z drugiej strony są takie czasy że każdy dba o swoje interesy...
 
reklama
Cześć. Zwolnienie może być wystawione wcześniej. Wtedy za okres kiedy pokrywa sie z wychowawczym będzie niepłatne, a od dnia po zakonczeniu wychowawczego pracodawca naliczy wynagrodzenie chorobowe. Sama postapilabym podobnie w Twojej sytacji. Pozdrawiam:)
 
Do góry