reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża na wypowiedzeniu z powodu likwidacji stanowiska pracy

Dołączył(a)
5 Kwiecień 2014
Postów
2
Witam,
Prosiłabym o poradę dotycząca mojej sytuacji:
Z dniem 01.03 została mi wypowiedziana umowa o prace na czas nieokreślony z powodu likwidacji mojego stanowiska oraz działu.
Wypowiedzenie 3 miesięczne kończy się w dniu 31.05.2014.
W trakcie wypowiedzenia nie świadczę pracy i przysługuje mi prawo do odprawy w wysokości 3 miesięcznych zarobków.
I teraz moje pytanie: czy jeśli zajdę w ciąże w okresie wypowiedzenia to pracodawca musi przywrócić mnie do pracy nawet w sytuacji likwidacji stanowiska? Nawet jeśli było to stanowisko kierownicze działu który również został zlikwidowany?
I jak wtedy wygląda kwestia odprawy?
Bo czy zostanie mi przedłużona umowa do czasu porodu , czy do końca urlopu macierzyńskiego?
I czy po urlopie macierzyńskim zostanę zwolniona??

Pozdrawiam
S.
 
reklama
Prosiłabym o poradę dotycząca mojej sytuacji:
Z dniem 01.03 została mi wypowiedziana umowa o prace na czas nieokreślony z powodu likwidacji mojego stanowiska oraz działu.
Wypowiedzenie 3 miesięczne kończy się w dniu 31.05.2014.
W trakcie wypowiedzenia nie świadczę pracy i przysługuje mi prawo do odprawy w wysokości 3 miesięcznych zarobków.
I teraz moje pytanie: czy jeśli zajdę w ciąże w okresie wypowiedzenia to pracodawca musi przywrócić mnie do pracy nawet w sytuacji likwidacji stanowiska?
Co do zasady, pracodawca nie mógłby rozwiązac z Panią umowy o pracę w takich okolicznościach. jeśli stanowisko nie istniej, mógłby Panią oddelegować do innej pracy lub zwolnic z obowiązku świadczenia pracy.
Nawet jeśli było to stanowisko kierownicze działu który również został zlikwidowany?
I jak wtedy wygląda kwestia odprawy?
Odprawa przysługuje w razie zwolnienia, a Pani nie byłaby zwolniona. Zatem nie ma podstaw do wypłacenia odprawy.

Bo czy zostanie mi przedłużona umowa do czasu porodu , czy do końca urlopu macierzyńskiego?
Wypowiedzenie zostałoby cofnięte, zatem Pani umowa byłaby umową na czas nieokreślony. Nie mówimy tu o przedłużeniu okresu wypowiedzenia, ale o cofnięciu wypowiedzenia.

I czy po urlopie macierzyńskim zostanę zwolniona??
Tego nie wiem. Rozwiązanie stosunku pracy po urlopie macierzynskim wymagałoby jednak odrębnego wypowiedzenia.


Nieco odmienne rozwiazania obowiazuja w przypadku zwolnien grupowych. Pisze Pani o likwidacji działu, wiec warto sprawdzic czy zwolnienia w Pani firmie nie byly zwolnieniami grupowymi.
 
Do góry