reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża- niski poziom hcg

Karo.lo

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Marzec 2019
Postów
47
Hey dziewczyny, czy to możliwe że testy mogą nie wykryć ciąży z powodu niskiego hcg w moczu?
Bo właśnie znajoma mi opowiadała że w pierwszej ciąży testy wychodziły jej negatywne do 7 tc i trochę mnie to zdziwiło.
A może miała tak któraś z was lub wasze znajome? Chętnie poczytam takie historie 😃
 
reklama
reklama
A mi ciężko uwierzyć że w 6tc zdrowej można mieć tak niski poziom żeby test nie pokazał...
to bardzo rzadkie przypadki ale są! :)
Przecież istnieją też nieregularne miesiączki, spójrzmy nawet na mnie, jak spóźnia mi się 2tygodnie okres to często nawet na to nie zwracam uwagi.
Moja koleżanka z liceum była w ciąży, robiła testy a wychodziły negatywne, dowiedziała się w 6tc że była i właśnie poroniła.
Jestem też na grupce na fb gdzie dziewczyny opisują u siebie takie przypadki. (tak mnie zaciekawił ten temat że szukałam go nawet tam 😅) więc wszystko jest możliwe, natura płata różne figle 🙈
 
@Karo.lo pyta czy któraś miała podobnie lub znajomego. Pytanie nie dotyczyło czy wy wierzycie czy nie. ! Proszę zbędne komentarze ograniczyć
Ale to jest odpowiedź na pytanie. Komentarz nie jest zbędny. Po prostu ciężko mi w to uwierzyć i po prostu nie wierzę w to. Testy albo były wadliwe albo źle wykonane. Nieregularne cykle to inna sprawa bo tutaj ciężko mówić o spóźniajacej się miesiączce.
 
Ale to jest odpowiedź na pytanie. Komentarz nie jest zbędny. Po prostu ciężko mi w to uwierzyć i po prostu nie wierzę w to. Testy albo były wadliwe albo źle wykonane. Nieregularne cykle to inna sprawa bo tutaj ciężko mówić o spóźniajacej się miesiączce.
Rozumiem jeden wadliwy ale dwa-trzy? I jeszcze robione w odstępie paru dni?
No i nie wiem jak trzeba mieć lewe ręce żeby zrobić kilka razy źle test
 
Rozumiem jeden wadliwy ale dwa-trzy? I jeszcze robione w odstępie paru dni?
No i nie wiem jak trzeba mieć lewe ręce żeby zrobić kilka razy źle test
Wszystkie te ciążę nie są 6-7 tygodniowe, z om tak ale nie z wielkości ciąży, poprostu któraś miała nietypowo długi cykl, owulacja sporo się przesunęła i test pokazał ciążę dopiero po 6 tygodniach gdzie normalnie taka ciąża z USG będzie dużo młodsza.. tylko takie wyjaśnienie może być z tych dziwnych histori, innej możliwości nie ma bo beta hcg musi być naprawdę spore by zarodek się pojawił (5-8 tc), test wykrywa dużo mniejsze ilości hormonu z moczu
 
Wszystkie te ciążę nie są 6-7 tygodniowe, z om tak ale nie z wielkości ciąży, poprostu któraś miała nietypowo długi cykl, owulacja sporo się przesunęła i test pokazał ciążę dopiero po 6 tygodniach gdzie normalnie taka ciąża z USG będzie dużo młodsza.. tylko takie wyjaśnienie może być z tych dziwnych histori, innej możliwości nie ma bo beta hcg musi być naprawdę spore by zarodek się pojawił (5-8 tc), test wykrywa dużo mniejsze ilości hormonu z moczu
Dokładnie o to autorce chodziło 😄
 
Ostatnia edycja:
Wszystkie te ciążę nie są 6-7 tygodniowe, z om tak ale nie z wielkości ciąży, poprostu któraś miała nietypowo długi cykl, owulacja sporo się przesunęła i test pokazał ciążę dopiero po 6 tygodniach gdzie normalnie taka ciąża z USG będzie dużo młodsza.. tylko takie wyjaśnienie może być z tych dziwnych histori, innej możliwości nie ma bo beta hcg musi być naprawdę spore by zarodek się pojawił (5-8 tc), test wykrywa dużo mniejsze ilości hormonu z moczu
Właśnie o tym pisałam, że przyczyną mogą być właśnie nietypowe długie cykle itd.
I liczyłam że usłyszę kilka takich historii po prostu, jakie było zdziwienie, szok itp 😄 ale oczywiście musiały się posypać komentarze "ja w to nie wierzę!!"
 
Właśnie o tym pisałam, że przyczyną mogą być właśnie nietypowe długie cykle itd.
I liczyłam że usłyszę kilka takich historii po prostu, jakie było zdziwienie, szok itp 😄 ale oczywiście musiały się posypać komentarze "ja w to nie wierzę!!"
Nie napisałaś nic na temat czy koleżanka ma nieregularne cykle. Więc owszem, takie rzeczy się zdarzają, że test jest negatywny z powodu niskiego poziomu hcg. Ale nie uwierzę w to, że następnego dnia po negatywie ktoś idzie do ginekologa i lekarz wykrywa 6 tygodniowa ciąże. Napisałaś post licząc tylko na komentarze po Twojej myśli? Każdy ma swoje zdanie i może się tym podzielić.
 
reklama
Właśnie o tym pisałam, że przyczyną mogą być właśnie nietypowe długie cykle itd.
I liczyłam że usłyszę kilka takich historii po prostu, jakie było zdziwienie, szok itp 😄 ale oczywiście musiały się posypać komentarze "ja w to nie wierzę!!"
No bo tu nie ma w co wierzyć, nie ma takich historii prawdziwych, to tylko wyolbrzymianie przypadku przez daną osobę który później przechodzi z ust do ust i jest wielkie łał jak to możliwe bo po drodze szczegóły takie jak długi cykl czy "ale ciąża z USG jest dużo młodsza" gdzieś się gubia.
 
Do góry