reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po cesarce, ile czasu?

MaGdaLenAx94

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Czerwiec 2022
Postów
544
Witam. Miałam cesarke pod koniec stycznia ale niestety moja coreczka umarła.. byłam u ginekologa, wszystko dobrze zagojone, blizna wygląda dobrze, wszystko ogólnie wporządku. Ogólne zalecenia lekarzy jest rok odstępu. Ja się chciałam zapytać po jakim czasie wy byłyście w ciazy i jak ta ciąża przebiegała?
 
reklama
Słuchaj nikt Ci niestety nie da gwarancji że wszystko będzie okej. Napewno jakiekolwiek próby w tym momencie nie są odpowiednie. Jeszcze zbyt mało czasu minęło i taka ciąża wiązałaby się z ryzykiem. U mnie była przerwa ponad 2 lata a i tak rozchodziła się blizna pod koniec ciąży
 
Witam. Miałam cesarke pod koniec stycznia ale niestety moja coreczka umarła.. byłam u ginekologa, wszystko dobrze zagojone, blizna wygląda dobrze, wszystko ogólnie wporządku. Ogólne zalecenia lekarzy jest rok odstępu. Ja się chciałam zapytać po jakim czasie wy byłyście w ciazy i jak ta ciąża przebiegała?
Cześć, jestem mamą aniołka. Urodzony przez cc , zmarł z powodu choroby. Zaszlam w kolejną ciążę po 3 lat. A urodziłam 4lata po CC. Ale to była moja decyzja. I co najważniejsze mam zdrowa córkę. Wiem że po takiej tragedii zostaje nam to wszystko wynagrodzone. I u Ciebie tak będzie ❤️ dojdź do siebie, i słuchaj się w swój orgazm. Jeden lekarz mi mówił pół roku poczekać inny rok. Tylko tu akurat ja nie byłam gotowa. Strach był ogromny. Kupiłam detektor tętna płodu i to mnie uspokajalo. Z powodu obciążenia śmiercią synka trafiłam wcześniej do szpitala w 37tyg i byłam codziennie pod ktg . CC zrobili w38 .
 
Słuchaj nikt Ci niestety nie da gwarancji że wszystko będzie okej. Napewno jakiekolwiek próby w tym momencie nie są odpowiednie. Jeszcze zbyt mało czasu minęło i taka ciąża wiązałaby się z ryzykiem. U mnie była przerwa ponad 2 lata a i tak rozchodziła się blizna pod koniec ciąży

Tak wiem, rozumiem. Ale mi się nie rozchodzi o takie rady. Tylko jeśli ktoś był w ciąży to po jakim czasie
 
Tak wiem, rozumiem. Ale mi się nie rozchodzi o takie rady. Tylko jeśli ktoś był w ciąży to po jakim czasie
Co do cesarki to nie pomogę, ale...
Zaszłam w ciążę 5 miesięcy po śmierci córki (poród przedwczesnybw 22tc, żyła 1.5 doby) i bardzo żałuję, że nie zrobiłam sobie przynajmniej roku przerwy. Dla psychiki każdy miesiąc to różnica. Skup sie na dojciu do siehie psychicznie i fizyczjie. Znajdź dobrego lekarza. I dopiero potem myśl o ciązy.
 
Co do cesarki to nie pomogę, ale...
Zaszłam w ciążę 5 miesięcy po śmierci córki (poród przedwczesnybw 22tc, żyła 1.5 doby) i bardzo żałuję, że nie zrobiłam sobie przynajmniej roku przerwy. Dla psychiki każdy miesiąc to różnica. Skup sie na dojciu do siehie psychicznie i fizyczjie. Znajdź dobrego lekarza. I dopiero potem myśl o ciązy.

No wlasnie każdy przeżywa na swój sposób🤷‍♀️ to jest moja decyzja ze chce być w ciąży.
Wydaje mi się ze inne pytanie zadałam 😊😊😊
 
Witam. Miałam cesarke pod koniec stycznia ale niestety moja coreczka umarła.. byłam u ginekologa, wszystko dobrze zagojone, blizna wygląda dobrze, wszystko ogólnie wporządku. Ogólne zalecenia lekarzy jest rok odstępu. Ja się chciałam zapytać po jakim czasie wy byłyście w ciazy i jak ta ciąża przebiegała?
Bardzo współczuję takiej straty. Mnie tylko zastanawia, dlaczego zadajesz tutaj pytanie, skoro na każdy komentarz, który jest noe po twojej myśli, reagujesz nerwowo?
Tylko lekarz może ocenić stan twojej blizny, ale żaden lekarz nie da Ci w 100% pewności, ze kolejna ciąża po Cc przebiegnie bez komplikacji 😉 opinie lekarzy są różne - niektórzy pozwalają starać się o kolejna ciąże już po 6 miesiącach, inni po roku, a jeszcze inni po 2 latach.
Żaden przypadek który dziewczyny tutaj opiszą nie da Ci 100% pewności.
Znam dziewczynę, która urodziła 3 dzieci przez Cc w odstępie 2,5 roku i żyje, ale lekarze uznali to za totalną głupotę. Znam tez osobę, która zdecydowała się na kolejną ciąże niecałe 3 lata po pierwszym Cc i miała problem z rozchodzącą sie blizną od połowy ciąży - żyje, ale były bardzo duże komplikacje.
 
No wlasnie każdy przeżywa na swój sposób🤷‍♀️ to jest moja decyzja ze chce być w ciąży.
Wydaje mi się ze inne pytanie zadałam 😊😊😊
Czego oczekujesz?
Że ktoś Ci napisze "tak, zachodź teraz, natychmiast, co tam blizna, co tam groźba pęknięcia macicy, zachodź!"?

Ciąża po stracie to trudna ciąza psychicznie. Mnie też wydawało sie, że jestem gotowa, a rzeczywistość zweryfikowała to bardzo brutalnie. Po porodzie jest koktajl hormonalny, który mówi Ci, że chcesz być w kolejnej ciąży. Warto poczekać aż minie.
 
reklama
Bardzo współczuję takiej straty. Mnie tylko zastanawia, dlaczego zadajesz tutaj pytanie, skoro na każdy komentarz, który jest noe po twojej myśli, reagujesz nerwowo?
Tylko lekarz może ocenić stan twojej blizny, ale żaden lekarz nie da Ci w 100% pewności, ze kolejna ciąża po Cc przebiegnie bez komplikacji 😉 opinie lekarzy są różne - niektórzy pozwalają starać się o kolejna ciąże już po 6 miesiącach, inni po roku, a jeszcze inni po 2 latach.
Żaden przypadek który dziewczyny tutaj opiszą nie da Ci 100% pewności.
Znam dziewczynę, która urodziła 3 dzieci przez Cc w odstępie 2,5 roku i żyje, ale lekarze uznali to za totalną głupotę. Znam tez osobę, która zdecydowała się na kolejną ciąże niecałe 3 lata po pierwszym Cc i miała problem z rozchodzącą sie blizną od połowy ciąży - żyje, ale były bardzo duże komplikacje.


Nie nerwowo. Daleko mi do nerwów.
Po prostu ja zadałam inne pytanie i nadal otrzymuje pytania nie na temat 🤣
Spytałam która dziewczyna ile była po cesarce w ciąży i jak przebiegała a nie chce żadnych diagnoz bo swoją otrzymałam od lekarza i nawet nie napisałam ze się staram tylko ze lekarz powiedział że po roku bo takie są ogólne zalecenia. Dziewczyny. Nie trzeba nikogo atakowac a jak się ma odpowiedź taką właśnie to zachowajcie ją dla.siebie Bo nawet nie jest na temat 🤷‍♀️🤣
 
Do góry