reklama

ciąża po chemioterapii

Temat na forum 'Archiwum "poronienia"' rozpoczęty przez dorocia, 10 Marzec 2006.

1. dorocia

dorocia Początkująca w BB

Witam wszystkich. Czy ktoś zetknął się z problemem ciąży po leczeniu chemioterapią??? Mój mąż był chory i przeszedł chemioterapię. Teraz staramy się o dzidziusia. Pierwsza ciąża zakończyła się poronieniem. Zastanawiam się czy mamy szansę na dziecko i czy pierwsze poronienie jest spowodowane uszkodzeniem genów. Może ktoś zetknął się z tym problemem???

2. Kariwiw

Kariwiw Fanka BB :)

Witaj,

Nas dotyczy podobny problem, mamy już na szczęście synka, ale kiedz nasz szkrab miał 4 miesiące mój mąż zachorował na białaczkę, przeszedł wiele chemioterapii, w tym bardzo ciężką przed przeszczepem szpiku - lekarze uprzedzali go że wpłynie to na jego płodność negatywnie, natomiast nie wyrażali się o tym w sposób definitywny - wszystko będzie zależeć od badań nasienia i takie też doradzam wam zrobić przed podjęciem prób ponownego zajscia w ciążę. Bardzo ważne są badania cytogenetyczne nasienia. My na pewno się nie poddamy bez walki. Czytalam gdzies, ze gownie naswietlania powoduja bezpolodnosc i w tym nasza nadzieja, bo maz ich nie mial.
    Glownym problemem jest w Polsce to ze nie proponuje sie ani nawet nie wspomina sie mezczyznom przed chemia o mozliwosci zdeponowania nasienia.
    Wiem tez ze sa przypadki porodow wsrod pacjentek po przeszczsepach szpiku a jak wiadomo kobiecie dana jest z gory okreslona liczbe komorek jajowych, a u mezczyzny stale sie plemniki produkuja. Generalnie im dalej od chemii tym lepiej.

Powodzenia i zdrowia zycze.

Dodam ze przed urodzeniem naszego synka mialam rowniez 2 poronienia. Nigdy nie wolno sie poddac, ani tracic nadzieii.

3. reklama
  4. Goga

Goga Fan(ka)

Mój brat trzy lata temu miał dwie serie chemioterapii. Lekarze kazali mu potem dwa lata odczekać. Dziś jego żona jest w 6. miesiącu ciąży. Będę miała bratanka :)
    Trzymam kciuki, żeby i Wam się udało.

5. joweg

joweg Fanka BB :)

hej, u nas podobny problem maz chorwal bral chemie 9 misiecy w sumie co tydzien lub co dwa , terazjest poltora roku po chemii, staramy sie o dziecko , jestesmy po nie udanej probie in vitro i sie tak zastanawiam czy jest szansa ze maz kiedys bedzie wogole plodny ?

6. Trzynastka

Trzynastka Aktywna w BB

Czy do in vitro podawaliscie nasienie wczesniej pobrane przed chemią?

Poleć forum