reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po histeroskopii

Mika94

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2022
Postów
24
Cześć dziewczyny,
W przyszłym miesiącu wybieram się na zabieg histero. Staramy się z mężem dopiero kilka miesięcy, ale być może dwa polipy (6x5 mm i 7x2mm) utrudniają zajście :/ i tu mam do was pytanie. Po jakim czasie od zabiegu udało wam się zajść w ciążę?
Wstępnie mój lekarz powiedział żeby po zabiegu poczekać do następnej miesiączki i normalnie po niej się starać z racji tego że są stosunkowo małe
 
reklama
Ja miałam zabieg histero w listopadzie, mamy luty i nadal nic 🙈 też miałam polipy i wylyzeczkowana szyjkę macicy, ale moim problemem jak się okazało jest pcos. Podobno te polipy działają jak wkładka, utrudniają zagnieżdżenie się zarodka
 
Ja miałam zabieg histero w listopadzie, mamy luty i nadal nic 🙈 też miałam polipy i wylyzeczkowana szyjkę macicy, ale moim problemem jak się okazało jest pcos. Podobno te polipy działają jak wkładka, utrudniają zagnieżdżenie się zarodka
O rany :(
 
Ogólnie rzecz biorąc też bardzo się napalilam po tej hosteroskopii, przeczytałam milion wątków o ciążach po histero, ale to nic nie dało. Nie mówię, że tak będzie w twoim przypadku, ale naprawdę nie ma się co nakręcać, bo człowiek się potem rozczarowuje. Lepiej się nie nastawiać i miło zaskoczyć 😉
 
Ogólnie rzecz biorąc też bardzo się napalilam po tej hosteroskopii, przeczytałam milion wątków o ciążach po histero, ale to nic nie dało. Nie mówię, że tak będzie w twoim przypadku, ale naprawdę nie ma się co nakręcać, bo człowiek się potem rozczarowuje. Lepiej się nie nastawiać i miło zaskoczyć 😉
Masz rację, czasami u jednej z nas problemem może być tylko polip a czasami coś jeszcze :/ ja chyba po zabiegu sprawdzę drożność jajowodów dla świetego spokoju
 
Masz rację, czasami u jednej z nas problemem może być tylko polip a czasami coś jeszcze :/ ja chyba po zabiegu sprawdzę drożność jajowodów dla świetego spokoju
W jednym ze szpitali powiedziano mi, że chirurg sprawdzi jajowody podczas operacji, więc drożność miała być zbadana jednocześnie. Ostatecznie byłam w innej klinice i wykonywałam HSG osobno, ale już 6 dni po operacji. I w ten sposób wiedziałam już wszystko ;-) Co na razie jednak niczego nie zmieniło w staraniach ;-)
 
W jednym ze szpitali powiedziano mi, że chirurg sprawdzi jajowody podczas operacji, więc drożność miała być zbadana jednocześnie. Ostatecznie byłam w innej klinice i wykonywałam HSG osobno, ale już 6 dni po operacji. I w ten sposób wiedziałam już wszystko ;-) Co na razie jednak niczego nie zmieniło w staraniach ;-)
No właśnie też mi się coś kojarzy, że drożność miała być zrobiona podczas hosteroskopii, ale byłam wprowadzana w ogólne znieczulenie, toteż nie byłam pewna, czy dobrze usłyszałam i nie chciałam pisać głupot 😜
 
reklama
No właśnie też mi się coś kojarzy, że drożność miała być zrobiona podczas hosteroskopii, ale byłam wprowadzana w ogólne znieczulenie, toteż nie byłam pewna, czy dobrze usłyszałam i nie chciałam pisać głupot 😜
A na skierowaniu miałaś zalecenie takie czy po prostu stwierdzili że przy okazji sprawdzą? Dla mnie taka opcja byłaby super, ale nie mam pojecia jak u mnie w szpitalu :/
 
Do góry