reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża po odstawieniu tabletek

Dołączył(a)
12 Maj 2020
Postów
3
Witam,
Jestem tu nowa i mam pewien problem.
Odstawiłam tabletki w połowie opakowania(wzięłam 11 tabletek) które zażywałam przez 5 lat ponieważ zdecydowaliśmy się z mężem na dzidziusia. Tabletki odstawiłam dokładnie 7 maja (czwartek) i do niedzieli miałam bardzo ochotę na seks, miałam też przezroczysty, rozciągliwy, śliski śluz. Czy to mogły być dni płodne? W niedzielę 10 maja dostałam plamienie a w poniedziałek już normalne krwawienie z odstawienia. Czy jest możliwość zajścia w ciążę pomimo wystąpienia krwawienia z odstawienia? Czy to możliwe że od 7 do 10 mają były dni płodne, tak szybko po odstawieniu tabletek? Dodam że współżyliśmy kilka razy od razu po odstawieniu tabletek, a test owulacyjny pokazał 2 grube kreski 8 i 9 maja
 
reklama
Ja szczeze wątpię, tabletki na pewno jeszcze działały, teraz będzie większa szansa bo będziesz mieć normalny cykl ,choć pewności nie ma , ja np 3 miesiące po odstawieniu nie miałam owulacji
 
Ja szczeze wątpię, tabletki na pewno jeszcze działały, teraz będzie większa szansa bo będziesz mieć normalny cykl ,choć pewności nie ma , ja np 3 miesiące po odstawieniu nie miałam owulacji
Mam jeszcze krwawienie ale jak się skończy to zacznę robić codziennie testy owulacyjne bo tak naprawdę to nie wiadomo kiedy ta owulacja przyjdzie
 
Jak dla mnie w ogóle bardzo dziwny pomysł z odstawieniem tabletek w połowie blistra. Na normalny cykl możesz liczyć dopiero po krwawieniu z odstawienia. Wątpię, że teraz była owulacja.... Przy tabsach zalecane jest zrobić miesiąc przerwy przed rozpoczęciem starań o dziecko. No i oczywiście badanie gin przed.
 
Nie ma szans, przecież biorąc tabletki dłuższy czas, przez 7 dni przerwy między blistrami też można uprawiać seks bez zabezpieczenia, bo antykoncepcja działa.
No i na pewno nie miałaś owulacji od razu po odstawieniu tabletek, przecież to hormony, które nie znikają "po naciśnięciu guziczka"...

Ja tabsy odstawiałam na 3 miesiące przed rozpoczęciem starań, bo bałam się, że hormony zawarte w tabletkach mogą w negatywny sposób wpłynąć na ciążę.

Kup sobie testy owulacyjne i sprawdzaj, kiedy w ogóle się ta owulacja u Ciebie pojawi.
 
Witam was dziewczyny.. 4 lata brałam microgynon 21 potem od grudnia do kwietnia zrobiłam przerwę.. Zaczęłam znowu brać ale uzgodniliśmy z partnerem że chcemy się postarać o wspólnego dzidziusia.. Odstawiłam tabsy w połowie listka potem po 4 dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia.. Czy jest możliwe bym już w pierwszym cyklu po odstawieniu miała dni płodne z owulacja.. Czy jest możliwa ciaza już w pierwszym cyklu.. Dziś robiłam To wydaje mi się że wyszedł pozytywny.. Proszę o odpowiedzi i pocieszenie mnie..
 
Witam was dziewczyny.. 4 lata brałam microgynon 21 potem od grudnia do kwietnia zrobiłam przerwę.. Zaczęłam znowu brać ale uzgodniliśmy z partnerem że chcemy się postarać o wspólnego dzidziusia.. Odstawiłam tabsy w połowie listka potem po 4 dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia.. Czy jest możliwe bym już w pierwszym cyklu po odstawieniu miała dni płodne z owulacja.. Czy jest możliwa ciaza już w pierwszym cyklu.. Dziś robiłam To wydaje mi się że wyszedł pozytywny.. Proszę o odpowiedzi i pocieszenie mnie..
Wrzuć zdjęcie, zdarza się że zaraz w 1 cyklu jest ciąża
 
reklama
Witam was dziewczyny.. 4 lata brałam microgynon 21 potem od grudnia do kwietnia zrobiłam przerwę.. Zaczęłam znowu brać ale uzgodniliśmy z partnerem że chcemy się postarać o wspólnego dzidziusia.. Odstawiłam tabsy w połowie listka potem po 4 dniach wystąpiło krwawienie z odstawienia.. Czy jest możliwe bym już w pierwszym cyklu po odstawieniu miała dni płodne z owulacja.. Czy jest możliwa ciaza już w pierwszym cyklu.. Dziś robiłam To wydaje mi się że wyszedł pozytywny.. Proszę o odpowiedzi i pocieszenie mnie..
Ze względu na przyjmowanie antybiotyku i problemy żołądkowe po ponad roku brania odstawilam tabletki po pierwszych 7 z nowego blistra. Krwawienie z odstawienia miałam od 2 lipca przez dwa dni. 26 lipca byłam na USG, gdyż od 16 lipca strasznie bolało mnie podbrzusze i lekarz podczas badania powiedział, że już w tym cyklu widać, że miałam owulację w prawym jajniku :) @ wciąż nie mam, ale wczoraj miałam przez chwilę jasnoróżowy śluz i znowu cisza :) Byłam rano na bhcg, gdyż testy wychodzą negatywne, ale wieczorem powinnam mieć już miarodanje wyniki ;) Podsumowując - jest możliwość owulacji już w pierwszym cyklu po odstawieniu :)
 
Do góry