reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża pozamaciczna?!

Havana1995

Aktywna w BB
Dołączył(a)
23 Sierpień 2020
Postów
84
Licząc od ostatniego okresu byłby to 6 tydzień ciąży.. Lekarza miałam mleć w przyszłym tygodniu dziś zaczęłam plamić na brązowo pojechałam do lekarza a on twierdzi że nie widzi pęcherzyka kazał zrobić betę i przyjechać jutro rano prywatnie bo ma lepsze usg.. Powiedział że plamie i nic nie widzi to podejrzewa ciążę pozamaciczną...
Beta dziś robiona 196.4 wskazuję na bardzo wczesny 4 tydzień.. Bardzo się boję tak długo się staraliśmy.. Miał ktoś podobna sytuację? Zejdę na serce normalnie za moment z nerw...
 
reklama
Licząc od ostatniego okresu byłby to 6 tydzień ciąży.. Lekarza miałam mleć w przyszłym tygodniu dziś zaczęłam plamić na brązowo pojechałam do lekarza a on twierdzi że nie widzi pęcherzyka kazał zrobić betę i przyjechać jutro rano prywatnie bo ma lepsze usg.. Powiedział że plamie i nic nie widzi to podejrzewa ciążę pozamaciczną...
Beta dziś robiona 196.4 wskazuję na bardzo wczesny 4 tydzień.. Bardzo się boję tak długo się staraliśmy.. Miał ktoś podobna sytuację? Zejdę na serce normalnie za moment z nerw...
Hej. Na początku się nie denewruj.
Powinnaś sprawdzić przysrot HCG, sam pojedynczy wynik nic nie wniesie.
Miałam ciążę pozamaciczna w maju. Właśnie ok 6 tygodnia zaczęłam plamić na brązowo. Pierwszym krokiem było badanie przyrostu HCG. W moim przypadku bardzo wolno rosło a potem zaczęło spadac.
Powtórz kochana beta za 48 h
 
Tak jak wyżej. Nie ma sensu się od razu denerwować. To jeszcze o niczym nie świadczy. Też sprawdziłabym przyrost bety. Jest też szansa, że ciąża jest młodsza bo owulacja się przesunęła. Na spokojnie ja bym poszła jutro do lekarza, powtórzyłabym ta bete i dopiero panikowała. Będzie dobrze!
 
Hej. Na początku się nie denewruj.
Powinnaś sprawdzić przysrot HCG, sam pojedynczy wynik nic nie wniesie.
Miałam ciążę pozamaciczna w maju. Właśnie ok 6 tygodnia zaczęłam plamić na brązowo. Pierwszym krokiem było badanie przyrostu HCG. W moim przypadku bardzo wolno rosło a potem zaczęło spadac.
Powtórz kochana beta za 48 h
Boże kochany 🙈 ile miałaś te plamienie? Jakieś bóle? Pisz mi tutaj wszystko 🙈 pamiętasz ile miałaś bety?
 
Tak jak wyżej. Nie ma sensu się od razu denerwować. To jeszcze o niczym nie świadczy. Też sprawdziłabym przyrost bety. Jest też szansa, że ciąża jest młodsza bo owulacja się przesunęła. Na spokojnie ja bym poszła jutro do lekarza, powtórzyłabym ta bete i dopiero panikowała. Będzie dobrze!
Mam nadzieję że będzie dobrze 🙈
 
Przy takiej becie nie ma szans, że lekarz coś zobaczy. A mówił coś o endometrium? Jest pogrubione? Sprawdź jeszcze raz betę i progesteron. Plamienie na brązowo może oznaczać brak lub niedobór tego hormonu.
 
Przy takiej becie nie ma szans, że lekarz coś zobaczy. A mówił coś o endometrium? Jest pogrubione? Sprawdź jeszcze raz betę i progesteron. Plamienie na brązowo może oznaczać brak lub niedobór tego hormonu.
Nic nie mówił na szybko weszłam między pacjentami i średnio był zadowolony.. Zobaczę co jutro powie na po usg na swoim sprzęcie prywatnie i jutro powtórzę też betę. Dołączam dzisiejsze usg n
 

Załączniki

  • IMG_20201002_165832.jpg
    IMG_20201002_165832.jpg
    1,3 MB · Wyświetleń: 1 739
reklama
Boże kochany 🙈 ile miałaś te plamienie? Jakieś bóle? Pisz mi tutaj wszystko 🙈 pamiętasz ile miałaś bety?
U mnie to była bardziej złożona sytuacja. Zaszlam w ta ciążę pozamaciczna od razu w pierwszym cyklu po poronieniu. I mało tego nie zorientowałam się od razu bo miałam okres. Mój niepokój wzbudziły właśnie plamienia ok 14 dni po tym "okresie". Zrobiłam beta i wyniki były z tego co pamiętam takie :
425
170
192
I potem zaczęło spadać.
Polecialam szybko na USG a tam dowiedziałam się że mam dwa torbiele na obu jajnikach i że to one krwawią. Dopiero na drugim USG moja gin znalazla ciążę w jajowodzie.
Moje krwawienie trwało ok 2 tyg, codziennie po trochu.
Miałam to szczęście że ciąża zaczęła sama obumierać i nie wymagałam zabiegu
 
reklama
Do góry