reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża rok po roku

Witajcie.
Również jestem po cc i planuję kolejne dziecko. Jednak, jeżeli chodzi o kolejną ciążę, to najlepiej zacząć ją planować minimum rok po cc. Dlaczego? Bo starsza blizna może pęknąć, rozciągająca się macica boli w miejscu zszycia, a dodatkowo zarodek może się umiejscowić w bliźnie, co również ma jakieś znaczenie - chodzi chyba o łożysko. Dodatkowo Wasz organizm musi odpocząć "hormonalnie" po poprzedniej ciąży. Oczywiście, dziewczyny zachodzą szybko w ciążę, ale jeżeli planujecie/planujemy się starać to warto dla swojego zdrowia i maleństwa poczekać jakiś czas. Mam nadzieję, że spotkamy się na jakimś wątku w 2018/2019 roku :)
 
reklama
Witam wszystkie przyszłe i obecne Mamy!
Temat założyłam z myślą o mamusiach, które nie chcą długo czekać na rodzeństwo dla swojego dziecka zaraz po narodzinach. Jestem mamą 1,5 miesięcznego Wiktorka i pragniemy dla niego braciszka lub siostrzyczki. Wiem, że temat starań zaraz po urodzeniu jest tematem dyskusyjnym, ponieważ istnieje wiele zagrożeń, ale jestem po konsultacji z lekarzem i powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Mam nadzieję, że wspólnie rozwiniemy temat. Rodziłam przez CC, z powodu braku laktacji karmię tylko MM, do tej pory nie dostałam okresu, stąd moje pytanie jak długo się czeka na okres po porodzie? Od tygodnia co drugi dzień wykonuję testy owulacyjne, widać na nich jaśniutką drugą kreskę, czy to może zwiastować zbliżającą się owulację?
Zapraszam do wątku :)
Na okres możesz czekać różnie - niektóre dziewczyny mają miesiąc po będąc kp, a niektóre mm i dopiero po pół roku.
 
Z miesiączka to zależy... ja pierwsza miałam jeszcze w trakcie pologu około 5 tyg. Potem po 2 m. Jak skończyłam karmić piersią ale mam koleżankę która dostała dopiero po 6 m
 
Jeśli chodzi o miesiączkę to nie ma na to żadnej reguły. Moja babcia karmiła piersią i nie miała miesiączki aż się okazało że jest w drugiej ciąży bo zaczęła ruchy czuć :) (takie czasy kiedyś były, trudny dostęp do lekarza). A co do kolejnej ciąży to również radziłabym Ci poczekać przynajmniej rok. Blizna po cesarce musi się dobrze wygoić bo inaczej możesz być narażona na mnóstwo komplikacji takie jak wcześniej dziewczyny pisały. Ciążą powinna być czasem wyczekiwania w radości, spokoju a nie w stresie i obawie o zdrowie własne i dzieciątka. Na pewno zostaniecie jeszcze szczęśliwymi rodzicami ale dajcie sobie jeszcze troszkę czasu.
Powodzenia :)
 
Powinno się poczekać po cc ok 2 lat. Taki optymalny czas żeby ciało doszło do siebie. Ja rodziłam w styczniu 2016 a teraz jestem w 34tc. Niestety znowu będzie cc ;(
Ciąża nie była planowana.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej. Jeżeli chodzi o porod naturalny to słyszałam że dobrze odczekać tyle ile trwała ciąża czyli te 9 miesięcy żeby zająć w kolejną.
 
Do góry