reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża, tabletki antykoncepcyjne

Dołączył(a)
9 Kwiecień 2024
Postów
2
Czesc wszystkim, postanowilam napisac na forum bo zastanawiam sie, czy byla ktoras z was w podobnej sytyacji.
Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, dostalam opakowanie na 3 miesiace, nie czulam sie po nich dobrze i w ostatnim tygodniu ostatniego blistra odstawilam je. Dostalam krwawienia na 2 tygodnie. Po okolo tygodniu byl stosunek bez zabezpieczenia, zrobilam test owulacyjny z czystej ciekawosci czy to byly te dni i wyszedl negatyw, po okolo kolejnym tygodniu znow stosunek bez zabezpieczenia, test negatyw.( Wyczytalam, ze negatywne testy owulacyjne przy lekach hormonalnych moga dac falszywie negatywny wynik)
Teraz mniej wiecej czas w ktorym znow powinna byc miesiaczka, mam od kilku dni okropne bole glowy, brzucha i plecow, miesiaczki brak, zrobilam test ciazowy ale negatyw. Dwa dni po zrobieniu testu zauwazylam mala nitke krwii na papierze a nastepnego dnia jednorazowo brazowy sluz. Bylam pewna, ze to juz okres przyjdzie ale Miesiaczki nadal nie mam.
Czy to kwestia rozlegulowania hormonow ? A moze ktoras z was byla w takiej sytuacji i okazalo sie ze jest w ciazy?
 
reklama
Czesc wszystkim, postanowilam napisac na forum bo zastanawiam sie, czy byla ktoras z was w podobnej sytyacji.
Zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, dostalam opakowanie na 3 miesiace, nie czulam sie po nich dobrze i w ostatnim tygodniu ostatniego blistra odstawilam je. Dostalam krwawienia na 2 tygodnie. Po okolo tygodniu byl stosunek bez zabezpieczenia, zrobilam test owulacyjny z czystej ciekawosci czy to byly te dni i wyszedl negatyw, po okolo kolejnym tygodniu znow stosunek bez zabezpieczenia, test negatyw.( Wyczytalam, ze negatywne testy owulacyjne przy lekach hormonalnych moga dac falszywie negatywny wynik)
Teraz mniej wiecej czas w ktorym znow powinna byc miesiaczka, mam od kilku dni okropne bole glowy, brzucha i plecow, miesiaczki brak, zrobilam test ciazowy ale negatyw. Dwa dni po zrobieniu testu zauwazylam mala nitke krwii na papierze a nastepnego dnia jednorazowo brazowy sluz. Bylam pewna, ze to juz okres przyjdzie ale Miesiaczki nadal nie mam.
Czy to kwestia rozlegulowania hormonow ? A moze ktoras z was byla w takiej sytuacji i okazalo sie ze jest w ciazy?
To po kolei:
- pojedyncze testy owu nie są miarodajne
- po odstawieniu tabletek mogą byc takie zawirowania
- kazdy niezabezpieczony stosunek moze skończyć się ciążą
Poczekaj normalnie na okres.

Odstawiałas tabletki po konsultacji z lekarzem?
 
To po kolei:
- pojedyncze testy owu nie są miarodajne
- po odstawieniu tabletek mogą byc takie zawirowania
- kazdy niezabezpieczony stosunek moze skończyć się ciążą
Poczekaj normalnie na okres.

Odstawiałas tabletki po konsultacji z lekarzem?
Mieszkam za granicą, tu nawet nie robi się badań przed podaniem jakichkolwiek tabletek, każda kobieta dostaje te same, tabletki dostałam mailowo, nie było konsultacji ani przed ani w trakcie ani po stosowaniu tabletek 😒Testy owulacyjne miałam w pieciopaku z action, nie wiem na ile one są wiarygodne 🥴
 
Krwawienie kiedzy opakowaniami tabletek to nie okres a sztucznie wywolane krwawienie z odstawienia. Niewiadomo, jak teraz bedzie wygladal twoj cykl i kiedy dostaniesz miesiaczki. O ile ja wgl dostaniesz, bo rownie dobrze moglas zajsc w ciaze.
 
Do góry