reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża z gronkowcem

madziaf21

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
18 Kwiecień 2020
Postów
36
Witam. mam problem ponieważ jestem w 35 tygodniu ciazy. Wczoraj na wizycie dowiedziałam się że moja malutka ma ułożenie miednicowe, gdzie dwa tygodnie wcześniej miała główkowe. Mój problem polega na tym, iż mam stwierdzoną bakterie staphylococcus epidermidis - gronkowiec skorny. Objawia się on u mnie ropnymi zmianami na posladkach i pod pachami. Obecnie czekam na wyniki GBS. Bardzo boję się że będę miała cesarskie cięcie i powikłania przez tą bakterię typu zakażenie rany, sepsa. Co mi poradzicie ? Bo nie wiem co robić jestem kłębkiem nerwów 😔😔😔 dodam że 23 kwietnia mam wizytę u dermatologa. Strasznie się martwię że zostawię mojego dzidziulka samego na którego tak czekałam.
Czy dziecko po 35 tygodniu moze sie jeszcze obrócić i przybrac polozenie glowkowe ?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziecko się może obrócić w każdej chwili dlatego przed samym porodem robione jest usg. Tak mi mówił lekarz, ja znów się bałam że synek się przekręci z pozycji główkowej.
Ja też miałam gronkowca i rodziłam naturalnie, wcześniej uprzedziłam o tym personel dostałam antybiotyk w zastrzyku i kroplówke osłonową. Dziecko urodziło się zdrowe.
Bądź dobrej myśli, pozdrawiam Cię serdecznie, życzę lekkiego porodu i zdrowia Tobie, maleństwu i całej rodzinie.
 
Dziecko się może obrócić w każdej chwili dlatego przed samym porodem robione jest usg. Tak mi mówił lekarz, ja znów się bałam że synek się przekręci z pozycji główkowej.
Ja też miałam gronkowca i rodziłam naturalnie, wcześniej uprzedziłam o tym personel dostałam antybiotyk w zastrzyku i kroplówke osłonową. Dziecko urodziło się zdrowe.
Bądź dobrej myśli, pozdrawiam Cię serdecznie, życzę lekkiego porodu i zdrowia Tobie, maleństwu i całej rodzinie.
 
Niestety nie wiem jak jest z cc ale wydaje mi się że jak dostaniesz antybiotyk i będziesz dbać o rane, stosować się do zaleceń to wszystko będzie dobrze.
Tu na forum na 100% są dziewczyny które były w takiej sytuacji, poczekaj trochę a pewnie uzyskasz informacje z "pierwszej ręki".
 
Dziecko się może obrócić w każdej chwili dlatego przed samym porodem robione jest usg. Tak mi mówił lekarz, ja znów się bałam że synek się przekręci z pozycji główkowej.
Ja też miałam gronkowca i rodziłam naturalnie, wcześniej uprzedziłam o tym personel dostałam antybiotyk w zastrzyku i kroplówke osłonową. Dziecko urodziło się zdrowe.
Bądź dobrej myśli, pozdrawiam Cię serdecznie, życzę lekkiego porodu i zdrowia Tobie, maleństwu i całej rodzinie.
A mogę wiedzieć czy tego gronkowca miałaś z wyniku GBS? Z pochwy/odbytu?
 
Ja czekam na wyniki GBS ale mam zmiany ropne na posladkach. I z tej zmiany wyszedł gronkowiec.
A jaki rodzaj miałaś tego gronkowca ?
 
reklama
Do góry