reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża

Weronika110

Początkująca w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2022
Postów
19
Hejka. 3 dni spóźnia mi się okres, co miesiąc cykle po 28 dni. Robiłam betę HCG wynik <1.2
Nie wiem co myśleć, staramy się o dziecko. Wynik testu wychodzi negatywnie. Poczekać i zrobić test za parę dni?
 
reklama
Czytałam także że
Hormon beta hCG w ciąży pojawia się już kilka dni po zapłodnieniu. Teoretycznie minimalne stężenie hormonu beta hCG pojawia się w krwi kobiety po zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy (6-8 dnia od owulacji).

Poziom beta hCG oscyluje wtedy na granicy 1 mIU/ml i może być wykrywalne przez test ciążowy. Ale nie musi - to bardzo wczesna ciąża, test więc może się mylić.
 
Czytałam także że
Hormon beta hCG w ciąży pojawia się już kilka dni po zapłodnieniu. Teoretycznie minimalne stężenie hormonu beta hCG pojawia się w krwi kobiety po zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy (6-8 dnia od owulacji).

Poziom beta hCG oscyluje wtedy na granicy 1 mIU/ml i może być wykrywalne przez test ciążowy. Ale nie musi - to bardzo wczesna ciąża, test więc może się mylić.

6-12 po owulacji dochodzi do zagnieżdżenia, w tym momencie beta bardzo szybko rośnie stąd jakieś 48h po zagnieżdżeniu test ciążowy powinien wyjść pozytywny. U Ciebie badanie krwi, które jest dużo czulsze niż test sikany, wyszło mniej niż 1.2 - oznacza to, że na tę chwilę albo nie jesteś w ciąży, oczywiście dopóki nie ma okresu szansa zawsze jest bo owulacja mogła się przesunąć. Chyba że minęło 21 od ostatniego stosunku
 
Kurcze, poczekam jeszcze ale czytałam też na innym forum zacytuję wpis innej kobietki "
Hormon beta hCG <1.2 a byłam w ciąży "
Także nie wiem co mam o tym myśleć
 
Kurcze, poczekam jeszcze ale czytałam też na innym forum zacytuję wpis innej kobietki "
Hormon beta hCG <1.2 a byłam w ciąży "
Także nie wiem co mam o tym myśleć

Pytanie co to znaczy była w ciąży?

Oczywiście, w laboratoriach pracują ludzie, można się pomylić, może być błąd, ale ile jest takich osób? Jedna na milion. Tak jak mój dziadek dostał kiedyś pomylone RTG.
Ale obstawiam, że pewnie było tak jak u mnie w 31 dniu cyklu też miałabym betę poniżej tego poziomu, bo moje cykle z natury są długie i dopiero wtedy miałam owulację. Pozytywna beta dopiero w 55 dniu cyklu. Czy to oznacza, że laboratorium było do dupy? Nie. Po prostu względem owulacji było przesunięcie.

Oczywiście możesz sobie zbadać jutro betę bo za to do więzienia się nie trafia, niemniej jednak na dzień zrobienia bety jak napisałam ciąży nie ma
 
Wszystko zależy od tego kiedy była owulacja tak naprawdę. Jeśli owulacja się przesunęła to i okres będzie później. Na chwilę obecną beta wskazuje na brak ciąży.
 
Czytałam także że
Hormon beta hCG w ciąży pojawia się już kilka dni po zapłodnieniu. Teoretycznie minimalne stężenie hormonu beta hCG pojawia się w krwi kobiety po zagnieżdżeniu się jajeczka w macicy (6-8 dnia od owulacji).

Poziom beta hCG oscyluje wtedy na granicy 1 mIU/ml i może być wykrywalne przez test ciążowy. Ale nie musi - to bardzo wczesna ciąża, test więc może się mylić.
Testy sikane wykrywają betę od 10 mlU, przy 1 nie ma szans aby cokolwiek wykazał. Nie wiem skąd Tu wzięłaś taką informację. Na ta chwile ciąży nie ma. Jak okres nadal się nie pojawi to powtórz betę. Przy negatywnym wyniku umów się do lekarza.
 
reklama
Ogólnie miesiączka miała być 25.06, według kalendarza spóźnia się 3 dni
 

Załączniki

  • Screenshot_20220703-170255.png
    Screenshot_20220703-170255.png
    20,4 KB · Wyświetleń: 45
Do góry