reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąza

Rozumiem, że się martwisz. Byłam w podobnej sytuacji. Pierwsza wizyta zarodek 0,82cm, po tygodniu ledwie 0,86cm.
Na spokojnie obejrzałam drugie zdjęcie i uświadomiłam sobie jak złej jakości jest zrobione plus to, ze lekarz zle zaznaczył zarodek do pomiaru. Na drugi dzień poszłam do swojej lekarki i okazało się, ze zarodek mierzy 1,44cm :) różnica w jakości zdjęć kolosalna. Tyle mogę dodać od siebie, trzymam mocno kciuki
 
reklama
Rozumiem, że się martwisz. Byłam w podobnej sytuacji. Pierwsza wizyta zarodek 0,82cm, po tygodniu ledwie 0,86cm.
Na spokojnie obejrzałam drugie zdjęcie i uświadomiłam sobie jak złej jakości jest zrobione plus to, ze lekarz zle zaznaczył zarodek do pomiaru. Na drugi dzień poszłam do swojej lekarki i okazało się, ze zarodek mierzy 1,44cm :) różnica w jakości zdjęć kolosalna. Tyle mogę dodać od siebie, trzymam mocno kciuki
Ja tez właśnie miałam na myśli zarodek ale tutaj chyba mamy do czynienia tylko z pęcherzykiem, a pęcherzyk jest łatwiejszy to zmierzenia...
 
Generalnie jeśli pomiary są robione przez innych lekarzy i na innym sprzęcie to za bardzo bym się jeszcze nie przywiązywała do nich.
Polecam Ci dla własnego spokoju iść jak najszybciej to lekarza z porządnym sprzętem (mają taki zazwyczaj kliniki niepłodności lub lekarze zajmujący się badaniami prenatalnymi posiadający certyfikaty fmf)
 
To pisz odwal się ode mnie!!! To wy zaczynacie ze mną konwersacje nie ja z wami
Nie naslakuj na dziewczyny i ich nie obrażaj tylko dlatego, ze udzielały autorce postu merytorycznych odpowiedzi, a ty nie przeczytałaś dokładnie jej postu i walisz tekstem „będzie dobrze” i zarzucasz inny, ze czytają wybiórczo. Sadze, ze autorka zmartwiona swoją sytuacja woli dostać merytoryczne odpowiedzi niż tekst ze będzie dobrze a inni nie czytają ze zrozumieniem. Jeśli nie wiesz nic w temacie, o który pyta to nie zabieraj głosu.
Wyzywanie osób wypowiadających się merytorycznie bo przeczytały post ze zrozumieniem od głupich, gdzie sama Cię stać tylko na „będzie dobrze „ i wyzywanie inny nie świadczy o nich tylko o tobie.
 
Mówisz o sobie....dobrze wiedzieć🤣

Proszę Cię idź poszukać adrenaliny gdzieś indziej. Tu dziewczyna przeżywa naprawdę trudne chwile więc nie rób sobie prywatnego cyrku z jej historii. Nie wnioslas absolutnie nic poza chamstwem, wyzwiskami i jalowym "będzie dobrze" kiedy dziewczyna drży o swoją ciążę, a Ty nawet nie przeczytalas dlaczego.
Chodzi na priv tam możesz poobrzucac nas błotem jak Ci to potrzebne, a to miejsce uszanuj.
 
Autorko, a masz regularne Cykle? Tak jak dziewczyny wspomniały, ja bym skonsultowała to wcześniej niż za 2 tyg u lekarza z dobrym sprzętem. Ja miałam owu potwierdzoną u lekarza i powiedział że może owu się przesunęła (żeby mnie uspokoić) bo ciąża młodsza o 5 dni. Ja już wiedziałam że nic z tego nie będzie i tak właśnie było. Zarodek jeszcze urósł, było serduszko, a tydzień później już smutne wiadomości. Także konieczne wykonaj ponowne usg na dobrym sprzęcie i będziesz mieć jasną sytuację.
 
reklama
@Onaija i @LadyCaro a zwłaszcza pierwszą z Was proszę o zmianę sposobu komunikowania się. Rozumiem, że chciałaś wesprzeć autorkę - pisanie komuś, żeby się nie przejmował, że będzie dobrze może (wbrew pozorom) być bardzo unieważniające i powodować dodatkowo stres, a poźniejsze wycieczki personalne są niepotrzebne. W dodatku nie mają żadnego związku z wątkiem. Wypowiedzi usuwam. A poproszę wszystkich o skupienie się na głównym temacie. Dobrego dnia.
 
Do góry